Studia medyczne dla mnie?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: kate27 »

Przypominam, że studia nie służą tylko do zdobycia pracy, ale też rozwinięcia pewnych zainteresowań
imo studia mają sens, jeśli jest to kierunek faktycznie przygotowujący pod jakieś bliżej sprecyzowane, konkretne zawody. bo kończenie takich, po których nie ma pracy chyba mija się z celem (chyba, że ktoś upoluje partnera przy kasie )

akurat mam w rodzinie osobę, która tak zrobiła (bo wyniki z matury takie sobie brak pomysłu na siebie) i kilka lat później stała się dumnym absolwentem socjologii. niby znalazł sensowną pracę w firmie wujka, ale jak porównywał swoją sytuację ze znajomymi po technikum, którzy od razu poszli do pracy to przyznał, że żałuje.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: lith »

sunset pisze:Z tego co się dowiadywałam to absolwenci pracują w różnych działkach: HR, marketing, usability, e-learning.
"Dzień dobry, dzwonię w imieniu embanku, czy ma Pan czas chwilę porozmawiać? Chciałbym przedstawić naszą najnowszą ofertę."

Wiedza jak funkcjonuje ludzki mózg na pewno ułatwi wciskanie klientom kart kredytowych, więc można powiedzieć, że nawet praca w zawodzie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Mårran »

Można stosować hipnozę w przekonywaniu do kupna nowego abonamentu.
Pani Buka
jullness
Posty: 13
Rejestracja: 6 lut 2015, o 16:55

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: jullness »

Nie ukrywam, że w wyborze studiów kieruję się między innymi tym, czy są one przyszłościowe. Natomiast na studia na pewno pójdę, bo sama od siebie tego wymagam. Zainteresował mnie jeszcze jeden kierunek- fizyka medyczna. Wiecie może coś na ten temat?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Mårran »

Można po tym pracować w klinice radioterapii do modelowania wiązki promieniowania, tyle wiem. Fajna robota imo. Ale te stanowiska są już pewnie obsadzone.
Pani Buka
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: sunset »

lith pisze:Wiedza jak funkcjonuje ludzki mózg na pewno ułatwi wciskanie klientom kart kredytowych, więc można powiedzieć, że nawet praca w zawodzie.
No chociażby Akurat mam znajomą na tym kierunku i trochę słyszałam i czytałam na ten temat. Chyba nawet kiedyś widziałam na goldenline profil pana, który skończył lekarski i kognitywistykę, pracuje w branży związanej z tym drugim. Nie wiem z jakich powodów zrezygnował z zajmowania się medycyną, ale chyba dosyć dobrze na tym wyszedł
Verill
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2018, o 15:07

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Verill »

O. Medycyna + Kognitywistyka - fajne zestawienie W sumie łączą się ze sobą, więc się nie dziwię. Ale te dwa kierunki to masa pracy, ciężko mi sobie wyobrazić tak 10 lat studiowania.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Mårran »

Verill widzę dzielnie walczysz o nagrodę Złotej Łopaty
Pani Buka
Naelan
Posty: 15
Rejestracja: 2 paź 2018, o 10:20

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Naelan »

Jak fajny temat, to zawsze można go odświeżyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości