poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
posoni

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: posoni »

Strona szkoły.

Na stronach CKE i innych pojawiają się informacje, że matura 2019 jest ostatnią starą maturą ALE, nie jest do końca to jasne ponieważ informacja dotyczy osób, które nie zdadzą matury w starej formule to znaczy nie zdadzą np. języka polskiego który jest obowiązkowy i wtedy takie osoby nie mają matury i piszą całość od nowa według nowych zasad czyli plus obowiązkowa matematyka. Nie ma informacji na stronie CKE co z osobami posiadającymi zdaną maturę na starych zasadach i podwyższających wynik lub zdających z nowego przedmiotu. Jedynie na stronie szkoły znalazłam taką informację.
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

To moze nie trzeba bylo zarzucac komus klamstwa i pisania bzdur skoro sytuacja jest niejasna? nie musimy od razu na siebie naskakiwac
posoni

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: posoni »

Pisanie niepotwierdzonych informacji jest kłamstwem. Jak ktoś nie jest pewny, niech nie wprowadza innych w błąd.
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Spoko, ale twoje tez nie sa potwierdzone. Strona jakiejs szkoly, a na CKE informacji brak. Moze to byc prawda, jednak wiekszosc z nas tutaj myslala ze ostatni rok starej podstawy to 2019.
posoni

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: posoni »

Niestety ale oficjalna informacja CKE może pojawić się nawet we wrześniu 2019 roku dopiero. Śmieszne jest to, że mają już plany na nową maturę 2023 a nie wypowiedzieli się jasno co do matury 2020. Czytałam plik pdf na stronie CKE ale do końca nie wiadomo o co im chodziło. Także to nie moja wina, podziękuj CKE.
ataga1994
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2018, o 22:45

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: ataga1994 »

Hej mam do Was takie pytanko bo przyznam szczerze, że pogubiłam się już w tych wszystkich ustawach i mam cichą nadzieję, że jakaś dobra dusza rozjaśni mi temat. Otóż jestem rocznikiem 94 i maturę pisałam w 2013 roku, czyli podlegam starej formule. Wpadłam teraz na szalony pomysł poprawy, kierunek medycyna. Podpowiedzcie mi proszę bo nie do końca to rozumiem, jeśli poprawię maturę w starej formule to czy uniwersytety wezmą to pod uwagę czy trzeba mimo wszystko zdawać egzaminy wstępne? jak to jest? Pozdrawiam
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Nie ma roznicy podczas rekrutacji czy masz stara czy nowa formule
ataga1994
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2018, o 22:45

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: ataga1994 »

Uff, dzięki bo już mi życie przed oczami przeleciało dziękujęęęę!
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Ale gdzies tam slyszalam (chyba gdansk np.) ze dla ludzi starszych ze stara formula czy cos, jest mniej miejsc,w sensie tylko kilka. Ale nie wiem czy to aktualne informacje staralam sie o tym nie myslec
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Mårran »

Nieee, był przepis, że dla ludzi, dla których byłby to drugi kierunek studiów, było kilka miejsc na uczelniach. Nie wiem, jak jest teraz.
Pani Buka
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Mozesz ktos z was wie? Bo ja bede po drugim kierunku. Przez chwile sie nawet zastanawialam czy sie bronic, zeby nie zmniejszac swoich szans ale juz za pozno
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

posoni pisze:
14 paź 2018, o 23:19

Dlaczego piszesz takie kłamstwa? Matura jednakowa dla wszystkich będzie w maju 2021 roku. To jest potwierdzona informacja. Nie wiesz, nie pisz bzdur.
To informacja od CKE.

Pozdrawiam
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

posoni pisze:
15 paź 2018, o 20:01
Strona szkoły.


Szkoła już od dawna nie jest tu stroną, która ma dużo do powiedzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości