Shih-tzu

renata-timi
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2010, o 21:21

Re: Shih-tzu

Post autor: renata-timi »

HAJ JA TEZ MAM PIESKA SHIH TZU.MOJ TIMI MA TERAZ 8 MIESIECY I WAZY JUZ 7,2 KG.PROSZE NAPISZCIE MI CZY TO NORALNA WAGA.A POZATYM JEST KOCHANY,
Załączniki
Bilder  pinokio 2010 048.jpg
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Shih-tzu

Post autor: stellar »

Moja ma 7 lat i waży 5 kg, wydaje mi się że Twój piesek waży za dużo, zwłaszcza na tak młody wiek. Może obetnij mu trochę dawki smakołyków, bo z tego co wiem, ludzie lubią rozpieszczać takie małe pieski, dając im wszystko to, co sami jedzą. A prawda jest taka, że pies powinien jeść raz dziennie (moja potrafi nawet obrazić się na jedzenie na cały dzień).
gosia22
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2012, o 18:03

Re: Shih-tzu

Post autor: gosia22 »

Witam ja posiadam suczkę shih tzu.Ma 1rok i 7 miesięcy.Bardzo lubi zabawy jednak boi się innych psów na spacerze nie wiem czemu bo w domu mam jeszcze inne dwa psy i ich się nie boi.Mam pytanie jak myjecie swoje maleństwa po spacerze zwłaszcza w deszczową pogode?Zawsze ma bardzo brudne łapki i brzuch a nie chce myć jej całej.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Shih-tzu

Post autor: zoo_ »

Może wystarczy dobre wysuszenie ręcznikiem, żeby nie była mokra? Ewentualnie jeśli zależy Ci na czystej,jasnej sierści to jeden ręcznik można zwilżyć i nanieść trochę szamponu, drugim wysuszyć. Albo wstawić psa do wanny i prysznicem opłukać tylko łapy i (jeśli potrzeba) brzuch. Tyle, że trzeba wtedy dokładniej psa wysuszyć no i roboty więcej. Jest też opcja suchych szamponów (czyli mycie na sucho) ale to chyba przy takich częstych spacerach kosztownie by wyszło
korelek
Posty: 4
Rejestracja: 2 paź 2015, o 11:44

Re: Shih-tzu

Post autor: korelek »

ja rowniez jestem wlascicielka shih tzu, ale powiem Wam, ze super to sa psiaki.piekne i kochane.bardzo wdzieczne.trzeba jednak wyjatkowo duzo uwagi poswiecic ich higienie - szczegolnie wlosom i zebomdo zebow uzywam orozyme - zel dentystyczny z pozabiegu.
Awatar użytkownika
michal-doberman
Posty: 5
Rejestracja: 4 lip 2013, o 13:43

Re: Shih-tzu

Post autor: michal-doberman »

shih tzu są bardzo bystre, wiele się da je nauczyć, tu masz fajny poradnik: [spam] poczytajcie sobie, że shihtzu można tak samo uczyć komend i sztuczek jak inne psy.
hirudyna_jp
Posty: 1
Rejestracja: 7 cze 2016, o 11:48

Re: Shih-tzu

Post autor: hirudyna_jp »

Ja z kolei chcę się podzielić własnym i męża sukcesem, którego duża część ludzi nie osiąga poprzez brak więzi i zrozumienia. Duża część ludzi skupia się głównie na pielęgnacji fizycznej psa, która tak naprawdę poprawia utrzymuje dobre zdrowie psa i jego samopoczucie, ale jednak to za mało. To są psy nad wyraz uczuciowe i inteligentne. Bardzo szybko uczą się nowych rzeczy i wiecznie mają ochotę doświadczać czegoś nowego. Nierzadko bywa że pies terroryzuje właściciela i rodzinę bo uważa, że za mało zwraca mu się uwagi, za mało docenia albo okazuje coraz rzadziej uczucia. Przenoszenie psa z rąk do rąk obcych ludzi także nie wpływa dobrze na jego psychikę. To pies jednego Pana i jego rodziny, tego zdania nigdy nie zmieni, jest na to zbyt dumny i uparty. Agresją może także próbować prowokować nowych właścicieli, aby ci pozbyli się go i oddali rodzinie, która go sprzedała lub oddała. Kolejna rzecz to ważne jest by dużo z tymi psami rozmawiać i rozwijać jego intelekt, ponieważ mają ogromny potencjał. Mam tego psa ponad 4 lata i znamy się z nim jak łyse konie, bo dogadujemy się bez słów. Opiszę teraz jaki jest aktualny stan psychiczny i fizyczny naszego psa po tych wszystkich spostrzeżeniach:

Mimo że akurat nasz piesek urodził się z całego miotu jako piesek o pewnym stanie upośledzenia umysłowego, przez co własna matka go odrzuciła a my mieliśmy z nim nie lada wojnę, praca nad nim kosztowała dużo czasu i zbliżeń. Piesek za dużo nie szczeka, jest spokojny i przyjazny. Bawi się z psami i innymi zwierzętami, także lubi gdy do domu przychodzą jacyś goście (bo coś się dzieje, kto wie może coś dadzą). Mimo że teoretycznie nie powinien zbytnio się przeciążać on uwielbia wędrówki po górach, jeździć w koszyku w rowerze jak i biec obok niego, co ćwiczone z umiarem spowodowało silny rozrost klatki piersiowej oraz dobry stan serca i wydolność płuc (jak by nie miał używać łap, to by miał skrzydła i latał zamiast chodzić). Jego ulubione zabawki to nie jest wcale maskotka, kość czy frisbee o rzucania, tylko plansze z łamigłówkami od poziomu jeden wzwyż i aktualnie planujemy zdobyć dla niego grę poziomu trzeciego (podczas gry nie lubi jak mu się pomaga, a jak się za wcześnie planszę podniesie, to naciska łapą, dając do zrozumienia że jeszcze nie skończył). Jak się tylko do niego mówi lub tłumaczy, słucha i patrzy niemal za każdym razem (chyba że potrzeby pierwszego rzędu w trakcie to wiadomo). Jeśli się na coś upiera, warto z nim negocjować i wytłumaczyć że się to mu jakoś opłaci a jak nie rozumie tych słów to pokazać co się ma na myśli, następnym razem lub za drugim zareaguje już bez gestykulowania i pokazywania. Rzadko musimy chodzić do lekarza ponieważ z reguły jest zdrowy jak byk.

Wniosek? To nie pies dla osób szukających podwładnych a kompana równemu sobie, z którym można robić wiele ciekawych rzeczy. Jeśli oczekujesz psa, siedzącego w kącie oczekującego na polecenie, to Shih tzu nie jest psem dla ciebie. One nie lubią robić głupich i bezsensownych rzeczy, a traktowanie ich jak przygłupie istoty nie poprawia sytuacji, ponieważ tego nie znoszą. Cierpliwość przy tych psach jest pierwszą cechą jaka będzie ci potrzebna przy ich dużej upartości. Pozdrawiam wszystkich właścicieli tych psów.
Awatar użytkownika
Chicaletta
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2016, o 07:26

Re: Shih-tzu

Post autor: Chicaletta »

Witam,

Zajrzałam tutaj bo bardzo chciałabym mieć shi-tzu. Strasznie mi się te psiaki podobają. Chciałabym się dowiedzieć czegoś o charakterze i usposobieniu tej rasy oraz rzeczach na które należy zwracać uwagę (predyspozycje do chorób, upodobania). Dodam, że jestem już właścicielką 10 letniej kundelki ala bigiel o energicznym i wesołym usposobieniu. Mam duży dom, więc myślę, że dwa psiaki się pomieszczą
alessee

Re: Shih-tzu

Post autor: alessee »

Pieski te są cudowne. Musisz jednak wziąć pod uwagę kilka faktów, które trzeba wiedzieć
1. dbanie o sierść - codzizennie trzeba je czesać oraz regularnie podcinać włos
2. psy są delikatne i nie są polecane do domów z dziećmi
2. no i moga być problemy z oczami.

Oczywiście nie odradzam Ci takiego psa poniewaz jest to wspaniała oraz mega przyjazna rasa. Chciałabym jednak wiedzieć na co się zdecydujesz. Jesli jednak powyższe rzeczy nie będą Ci przeszkadzały to polecam ! Mam pieska i jest to mój najlepszy przyjaciel.
eleven
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2018, o 07:25

Re: Shih-tzu

Post autor: eleven »

no właśnie, dobrze, że ktoś o tym wspomniał - włos shih tzu trzeba regularnie pielęgnować oraz chodzić do psiego fryzjera. Sama teraz szukam jakiegoś, dodam, że mieszkam w Tarnowskich Górach, gdzieś ktoś polecał [mod], może ktoś był i może potwierdzić?
Lux-Vet
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2020, o 09:11

Re: Shih-tzu

Post autor: Lux-Vet »

Posikiwanie psa może być problemem behawioralnym, ale również może wynikać np. z problemów z układem moczowym, dlatego warto zgłosić się z psiakiem do lekarza weterynarii.

Sterylizacja suczki jest zabiegiem operacyjnym, który całkowicie eliminuje ryzyko wystąpienia ropomacicza , nowotworów macicy, jajników, dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów gruczołu mlekowego. Korzyścią jest również brak wystepowania cieczek po zabiegu oraz brak możliwości zajścia w niechcianą ciążę.
JoAnKoo
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2021, o 14:54

Re: Shih-tzu

Post autor: JoAnKoo »

Shih tzu to chyba jedna z najciekawszych ras. Wygląd słodziaka a charakter wojownika, przynajmniej tak ma moja sunia. Niestety zdrowie też ma delikatne, okazała się alergiczką, właśnie przechodzimy na dietę BARF, do tego na przegryzkę suszone surowe smakołyki z królika.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości