Nauka do matury + OB

Materiały, notatki, ściągi podane przez użytkowników forum. Metody i sposoby nauki do matury z biologii. Wspólna nauka do matury na forum. Rozwiązania zadań, klucze, odpowiedzi.
Biologista
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2018, o 12:34

Nauka do matury + OB

Post autor: Biologista »

Cześć ,
Jestem w pierwszej liceum więc czasu do matury mam jeszcze dużo (albo nie, zależy jak patrzeć). Chcę pójść na medycynę lub coś związanego z biologią, więc muszę (chcę) zdać maturę z biologii i chemii. O ile w mojej szkole w przyszłym roku będzie rozszerzona matma (nie mam problemu z matmą) o tyle niestety nie będzie WOGÓLE biologii, ani chemii. Bardzo nad tym ubolewam ale chcę spróbować uczyć się sama przez te trzy lata. Pracuję szybko, już przerobiłam całą genetykę. Z książek które już kupiłam:
BIOLOGIA:
- trzy części Operonu, poziom rozszerzony, starsze wydania z 2007 roku (z trójki mam już genetykę opracowaną)
- Bukałę od znajomej na pdf (aczkolwiek zastanawiam się czy nie kupić)

CHEMIA:
- Rożak 1
- Chcę dokupić 3 części Operonu oraz Danikowskiego (z 1998 roku)

Teraz pytanie jakie jeszcze książki muszę dokupić by osiągnąć sukces? Skąd mam wiedzieć że opracowałam cały wymagany materiał? Bądź co bądź nie mam lekcji, więc sprawdzianów i kartkówek także (chyba że sama jakieś zrobię").

Myślałam o Olimpiadzie Biologicznej w przyszłym roku i/lub w trzeciej liceum, ale nie wiem jak to będzie wyglądać w mojej szkole. Dodatkowo chyba przespałam termin, prawda? Trzeba było do końca września się zgłaszać na przyszły rok?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości