Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Znasz ciekawy, aktualny news, którego nie ma na naszej stronie? Tutaj możesz zamieścić fragment i link do oryginału.
krzysiek2014
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2015, o 18:56

Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Post autor: krzysiek2014 » 4 maja 2015, o 19:00

Nie wiadomo jak postapić
Kiedy do sklepu wchodzi kobieta w ciąży zawsze bardzo się cieszę (noż będzie nas więcej!) a potem zaraz zaczynam segregować wiadomości: co można JEJ polecić, a co może potencjalnie zaszkodzić nie tyle jej samej, co dodatkowemu życiu, które nosi w sobie. Firmy farmaceutyczne bardzo się boją odpowiedzialności i problemów, więc dmuchając czasami na zimne piszą: „preparat nie jest wskazany dla kobiet ciężarnych” bądź „stosowanie u kobiet ciężarnych powinno być skonsultowane z lekarzem”. I dobrze, że tak piszą, gdyż jesteśmy tak przyzwyczajeni do jedzenia tabletek różnej maści, że dla niektórych zawziętych sama ilość substancji dodatkowych występujących z konieczności w tabletkach stanowi wyzwanie dla ich wątroby. Musimy także pamiętać, że obecnie farmacja oferuje masę substancji o potencjalnym działaniu leczniczym ale wytworzonych syntetycznie. Wiele z nich nie występuje w naturze. Wiele też zostało zmodyfikowanych na potrzeby lecznictwa. Często więc nie były testowane na kobietach ciężarnych z prostych powodów etycznych. Powstaje więc pytanie: co ma robić przeziębiona kobieta ciężarna, z zaparciami lub dolegliwościami układu moczowego? Czy środki naturalne wystarczą? Zazwyczaj lekarz w takich wypadkach na początku jest nieprzejednany: przy przeziębieniu miód i sok malinowy oraz witamina C. Na zaparcia zmiana diety z większą ilością błonnika. Na zmęczenie: zdrowy sen. To bardzo mądre zalecenia. Szkoda, że tak syntetycznie ubogie. Szkoda, że lekarz poświęcając tyle czasu na studia nie został zapoznany z bogactwem terapeutycznym ziół o udowodnionym działaniu leczniczym a zarazem często pozbawionym zdecydowanych działań ubocznych. Chociażby dla kobiet ciężarnych i dobra ich oraz rozwijającego się życia warto by było meandry farmakognozji przybliżać lekarzom.
Wiele ziół działa pewnie a zarazem delikatnie. Doskonałym przykładem jest kora wierzby zaliczana do naturalnych surowców zawierających salicylany, czyli to czym firma Bayer dobrze stoi. Drażniące działanie syntetycznych salicylanów na błony śluzowe, w tym na śluzówkę żołądka jest znane. Wcale nierzadko pojawia się ostra reakcja alergiczna niekiedy prowadząca do zgonów. Natomiast zioła salicylowe praktycznie tych działań są pozbawione. Inaczej przebiega przemiana związków naturalnych w organizmie. Powstają inne związki końcowe. Tłumaczy się to (i słusznie) obecnością innych substancji roślinnych o działaniach buforujących, które istotnie zmieniają korzystnie terapeutyczny efekt końcowy. Salicylany naturalne są wręcz polecane przy uczuleniach na salicylany syntetyczne jako doskonała alternatywa przeciwzapalna, przeciwgorączkowa i przeciwbólowa.
Czy w związku z tym jest jakaś rada? Moim zdaniem: udać się do mądrego farmaceuty ze sklepu zielarsko-medycznego i porozmawiać o problemie. W aptece ten sam farmaceuta dysponuje syntetykami a ziół sypanych zazwyczaj „jak na lekarstwo”. Tylko pamiętajmy w tym zabieganiu: jak chcemy „szybko”, nie znaczy, że będzie to dobrze i z pewnością nie tanio.... A w aptekach szybko musi być.....

Erwiin
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 11:42

Re: Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Post autor: Erwiin » 8 maja 2015, o 22:43

Kobieta nawet jak nie jest w ciąży to trzeba się z nią obchodzić jak z jajkiem :)

marlenakosakowska
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2016, o 08:59

Re: Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Post autor: marlenakosakowska » 11 maja 2016, o 09:07

Haha :?

AnnaWP
Posty: 3739
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Post autor: AnnaWP » 14 maja 2016, o 09:31

Jeżeli jak z jajkiem, to dobrze. Gorzej, jeżeli jak z bombą.

gretka
Posty: 3
Rejestracja: 7 lip 2016, o 18:54

Re: Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Post autor: gretka » 7 lip 2016, o 18:57

tylko kilkanaście procent kobiet w ciąży ma burzę hormonów co czyni z nich istne potwory. Większość zachowuje się normalnie, no może oprócz tych co interesują się polityką.

maria77
Posty: 3
Rejestracja: 1 gru 2017, o 16:37

Re: Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Post autor: maria77 » 12 gru 2017, o 08:03

Ciąża to nie choroba i dziwi mnie fakt że ledwo kobieta zajdzie w ciążę to już jest na zwolnieniu. Rozumiem przypadki jeżeli ciąża jest zagrożona czy są jakieś przeciwwskazania. Dawniej kobieta pracowała do póki miała siłę bo wiadomo że już od pewnego miesiąca jest trudno się poruszać. Tam gdzie nie potrzeba pokazujecie swoją siłę a tu jesteście takie słabe.

AnnaWP
Posty: 3739
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Post autor: AnnaWP » 15 gru 2017, o 17:49

Lekarz prowadzący zdecydowanie doradzi lepiej niż zielarz.
Przede wszystkim - salicylany i pochodne są mocno przeciwwskazane w ciąży.
I nie jest tak, że lekarz zostawia pacjentkę bez żadnej możliwości pomocy. Ja dostałam śliczną kartkę z listą możliwych dolegliwości i leków bez recepty, które są bezpieczne.
Obecnie paracetamol jest uznany za najbezpieczniejszy dla płodu. Zdecydowanie nie salicylany.

AnnaWP
Posty: 3739
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Post autor: AnnaWP » 15 gru 2017, o 17:50

I bardzo szkoda, że nikt nie ustosunkował się do treści artykułu, zamiast żartować z tytułu.

paulaipaula
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2018, o 13:12

Re: Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Post autor: paulaipaula » 3 sty 2018, o 13:24

Jak kiedys bedę w ciązy to przeczytam cały internet żeby sama wiedziec co mi wolno a co może zaszkodzic, różne niezależne źródła najlepiej ukształtuja wiedze o ciązy. Wtedy nie trzeba liczyc na złote rady lekarzy, farmaceutów czy zielarzy bo samemu ma sie pewną wiedzę

Paviss
Posty: 18
Rejestracja: 5 lis 2018, o 15:02

Re: Z ciężarną kobietą jest jak z jajkiem

Post autor: Paviss » 6 lis 2018, o 12:33

No, ale wiesz, że w internecie jest pełno fałszywych informacji, więc tak na internecie swojej wiedzy bym nie opierała :)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości