poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Północ
Iwyx
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2018, o 14:21

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Iwyx »

Ktoś jeszcze z OPÓŹNIONYCH jest z podkarpacia?:D
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Chodzicie na korepetycje?
Iwyx
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2018, o 14:21

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Iwyx »

Ja nie i nie planuję, w moim mieście ciężko coś dorwać + nie widzę sensu chodzić na korki przez rok czy pół, materiału mogę się nauczyć sam, do zadań z biologii mam biologhelp, gdzie masz zebrane zadania i wskazane jak powinna wyglądać odpowiedź. Gorzej z chemią, wziąłbym coś na miesiąc do zbioru B.Pac, bo tam odpowiedzi nie ma, ale wątpię, by udało się coś znaleźć. Chyba, że online, rozważę w marcu/kwietniu. A Ty? Z jakich książek/źródeł korzystasz?
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Iwyx pisze:
3 lis 2018, o 22:01
Nigdy nie słyszałem od studenta finansów, informatyki, prawa, lekarskiego, że studia są do dupy. Nie rozmawiam z takimi ludźmi za często, ale też popatrz po forach. Niektórzy wylewają żale, że na stażu jest do dupy, itd. Dobra, ale przez ciernie do gwiazd.
Dziewczyna skończyła FiR, pracuje w biurze rachunkowym. Z 5 lat studiów przydaje się jej naprawdę niewielki procent tego wszystkiego, co miała na uczelni.
Jej współlokatorka, która skończyła technikum, żałuje pójscia na studia, bo prawie nic nowego się tam nie dowiedziała.

YMMV.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Mårran »

Studenci leka nie narzekają na studia? Oo Jezu gdzie Ty żyjesz hahahahahahaha
Pani Buka
Klarka
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2018, o 15:24

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Klarka »

To dorzucę swoją cegiełkę: skończyłam prawo i narzekam jak jasna cholera. 5 lat na stratę, studia zupełnie nierozwijające - tego samego każdy może się nauczyć nie chodząc na żadne zajęcia. Abstrahując już od tego, że to nie moja droga, znajomi którzy jednak siebie w tym widzą twierdzą tak samo. Przerost formy nad treścią. Przy lekarskim przynajmniej forma równa treści.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Klarka pisze:
5 lis 2018, o 21:35
To dorzucę swoją cegiełkę: skończyłam prawo
Z ciekawości, skąd pomysł akurat na prawo?
Klarka
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2018, o 15:24

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Klarka »

Jak już pisałam byłam na innym profilu więc jako licealistka wydygałam przed stawianiem wszystkiego na jedną kartę i uczeniem się samodzielnie na lekarski. Przyszedł czas deklaracji maturalnych, trzeba było się określić więc wybrałam prawo z tego powodu, że dawało perspektywę dobrej pracy z konkretnymi uprawnieniami, zarazem dużo odnóg i możliwości, a przedmioty łatwiejsze do samodzielnego wyuczenia. Myślałam, że przez te 5 lat studiów coś tam mi się spodoba na tyle, że wsiąknę, ale jedyne co w jakimś stopniu mnie pociąga to prawo medyczne, a raczej sedno tych spraw, z którymi prawnik styka się tylko od zewnątrz. Z perspektywy czasu - błąd młodości, decyzja na łapu capu.
Annabelle_
Posty: 18
Rejestracja: 6 lis 2018, o 09:25

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Annabelle_ »

Witam poprawkowiczów! Od dzisiaj dołączam do waszego grona i lece z nauką. Przeglądałam temat i widzę, że są tu różne osoby nawet po studiach. Macie jakieś rady jak się uczyć, żeby się nauczyć? Próbowałam już chyba wszystkiego. Najwyższy wynik z chemii 67 a z bio 62. W tym roku daję sobie ostatnią szansę, bo już stara jestem
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: fenytoina »

Oj tam stara, jaki rocznik w takim razie? Ja to dopiero myślałam że jestem najniższym peselem, a okazało się że niejeden na roku jest starszy ode mnie -)
Annabelle_
Posty: 18
Rejestracja: 6 lis 2018, o 09:25

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Annabelle_ »

No może przesadziłam z tą starością, jestem rocznik 97.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Annabelle_ pisze:
6 lis 2018, o 09:47
Macie jakieś rady jak się uczyć, żeby się nauczyć? Próbowałam już chyba wszystkiego.
Z czym masz dokładnie problem?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości