Ogród

Wszyscy o wszystkim ;) Nie bój się zadawać ważnych pytań i spróbuj swoich sił w luźnej rozmowie na każdy temat :P
Darek001

Ogród

Post autor: Darek001 » 1 wrz 2017, o 05:49

Witam, w jaki sposób dbacie o ogród? Czy kupujecie jakieś nawozy lub odżywki? Znalazłem ogromny wybór tego typu produktów. Ale nie wiem co będzie najlepsze. Możecie mi coś doradzić?

EWA1

Re: Ogród

Post autor: EWA1 » 14 lis 2017, o 08:01

Aby ogród wyglądał ładnie trzeba o niego dbać. i nawożenie należy też do pielęgnacji. Ponieważ w moim ogrodzie nie ma warzyw ani owoców więc nie muszę uważać na stosowanie chemii Polecam Ci sklep [mod] bardzo dobrze zaopatrzony w nawozy do każdego rodzaju roślin,gleb.Są szczegółowe opisy co do czego stosować

adams320

Post autor: adams320 » 15 mar 2018, o 12:48

Ja osobiście polecam firmę, która zakłada ogrody na terenie Krakowa i okolic. Mieszkam pod Krakowem, i korzystam z ich usług, a w zasadzie jednej, czyli pielęgnacji ogrodu. Koszty nie są wielkie, a firma należycie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

wiolama

Post autor: wiolama » 10 maja 2018, o 10:26

Ostatnio kupiłam książkę o ogrodzie. Encyklopedia ogrodnictwa? Coś takiego, ale akurat nie mam przy sobie. Bardzo polecam

bailey

Post autor: bailey » 29 maja 2018, o 19:14

Ja w ogrodzie za wiele nie mam. Kilka krzaczkow z owocami, maleńki sadzik z marchewka rzodkiewką i cebulka i sama trawa :D Ogord jest ładny czysty i zadbany, dzieci maja duzo miejsca na bieganie i szaleństwa, ja mam swój kącik na kawke z kolezanka który urządził maż budujac mała altanke i stolik z ławkami z palet ktore zabezpieczyl przed sloncem i opadami impregnatem do drewna. Jedyne nawozy jakich uzywamy to nawoz do trawy raz na miesiac :D

Karrol89

Post autor: Karrol89 » 8 lis 2018, o 08:14

U mnie ogrodem zajmuje się profesjonalna firma ogrodnicza [mod] . Mam bardzo duży ogród o brak czasu żebym dał radę o niego dokładnie dbać. Oczywiście weekendowe koszenie trawy wykonuje sam. Firma zajmuje się plewieniem, ucinaniem starych gałązek z drzewek, strzyżeniem Tui do odpowiednich rozmiarów i przede wszystkim przygotowaniem ogrodu do zimy. Zawsze chciałem mieć wielki ogród z pełną ilością kwiatów i drzew, które dadzą cień w gorące dni, ale trochę się przeliczyłem z pracą. Myślałem, ze jak skoszę trawę i podleje rośliny to wszystko będzie załatwione. Na początku nie wynajmowałem firmy, ale jak ogród zaczął zarastać wezwałem specjalistów i jak się dowiedziałem co trzeba robić żeby ogród utrzymać to jakoś tak zostali. teraz ile bym nie zrobił zawsze mam piękny ogród.

ODPOWIEDZ