nasycenie wody dwutlenkiem węgla i określenie jego stężenia

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
mikibezpaniki
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2018, o 18:56

nasycenie wody dwutlenkiem węgla i określenie jego stężenia

Post autor: mikibezpaniki »

Witam,
pracuję nad doświadczeniem, w którym potrzebuję wykorzystać wodę o zwiększonej zawartości CO2.
Zastanawiam się nad użyciem wody gazowanej, lecz nie wiem jak określić stężenie gazu w niej rozpuszczonej. Nie ukrywam, że mile widziane byłoby nasycenie wody własnoręcznie. i tutaj w głowie mam dwa pomysły, reakcja węglanu wapnia z kwasem i wprowadzenie wydzielonego CO2 do wody ( nadal brak pomysłu na określenie stężenia), bądź użycie suchego lodu- i tutaj nasuwa się pytanie czy to ma w ogóle sens, jak wprowadzenie suchego lodu do szczelnej kolby z wodą ma się do nasycenia jej dwutlenkiem? intuicyjnie wydaje mi się, że sprawa z określeniem stężenie byłaby tu nieco prostsza.Proszę więc o podpowieź w sprawie suchego lodu, a także sposobów określania stężenia.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość