[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Labophot wyglada na dosc wyeksploatowany (poobijana podstawa - nie musi miec wplywu na inne rzeczy). Z drugiej strony sam obietyw PlanApo 10x (w dobrym stanie) jest wart ok 300-400$. Pamietaj ze bedziesz potrzebowal dokupic obiektywy - co wiaze sie z polowaniem na nie i dodatkowymi kosztami. Kolejne koszty to sprowadzenie z USA - doliczasz 30% do ceny zakupu wraz z przesylka.

Co do zeissa - kompletny, dobry set obiektywow, jesli chodzi o jego mozliwosci rozbudowy to dokladnie Ci nie powiem, na start na pewno by mogl byc, kontrast fazowy czy ciemne pole na ewpno do niego podejdzie. Zeiss amasz w Europie - odpada dodatkowe 30% (clo + vat).

Zobacz jeszcze na uzywane dobre chinczyki typu Delta Evo 100 - do takich potrzeb spokojnie dadza rade.
cwic
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2017, o 09:29

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: cwic »

Dla zainteresowanych.
allegro 7561539362
skała
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2018, o 09:14

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: skała »

Dzień dobry,

proszę o pomoc w poszukiwaniach mikroskopu dla sześciolatka (i pewnie dla mnie też - ale zastosowania nie inne niż sześciolatek) w kwocie około 1 tys. zł. Sam za dzieciaka miałem najzwyklejszy mikroskop edukacyjny, na którym można było całkiem dużo zobaczyć i była to niezła frajda. Chciałbym kupić teraz coś mocniejszego, do czego podepnę też aparat z wymienną optyką.

Z lektury forum wywnioskowałem, że najlepszy będzie PZO Biolar, natomiast ciężko znaleźć oferty z takim sprzętem. Na Allegro tylko jeden niekompletny, natomiast na OLX tylko dwa:

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-pzo-biolar-5-obiektywow-CID767-IDx1P6p.html
olx.pl/oferta/mikroskop-biolar-pzo-polskie-zaklady-optyczne-CID767-IDxaOVY.html
Czy jest jeszcze inna opcja warta polecenia, czy trzeba śledzić te dwa serwisy z ofertami? Czy może jest jeszcze coś innego wartego polecenia? Czytałem też o Delta Optical Mikroskop Delta Optical Genetic Pro Bino i choć cena jest troszkę wyższa, to zaleta taka, że jest to nowy sprzęt i wiadomo czego się spodziewać.

Jeśli chodzi o używany sprzęt, to najlepiej gdyby był z Poznania i okolic, ew.jeśli w okolicy jest ktoś, kto spojrzy profesjonalnym okiem na taki mikroskop i zaleci co naprawić/poprawić, byłoby świetną opcją.

Dziękuję
Piotr
skała
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2018, o 09:14

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: skała »

Niewiele chyba w tym wątku się dzieje, ale spróbuję jeszcze raz, tym razem konkretniej
Czy ten model warto brać?

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-badawczy-biolar-pzo-dic-zeiss-leica-lomo-jak-nowy-polecam-CID751-IDcQzMB.html#85c3b42b3d
Kwota wyższa niż chciałem przeznaczyć, ale liczę na możliwość negocjacji.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Sprzedajacej Zofia" (zofiasla na allegro) w ogole nie bierz pod uwage - ma znacznie zawyzone ceny w stosunku do rynkowych.

Chinczyk pokroju Genetica bedzie ok, choc nie polecam mono tylko bino jak już.
skała
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2018, o 09:14

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: skała »

Dzięki za informację. Jeszcze co do Genetica - pod bino podepnę aparat, czy może w tym celu trzeba dołożyć do trino?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Zalezy jaki aparat. Teoretycznie - kazdy praktycznie - jak bedzie to ciezka lustrzanka to konstrukcja moze byc niestabilna, aparat obracac sie pod wlasnym ciezarem itp. Zaleta - 100% swiatla, jak bedize trino to masz podzial 50% dla foto.
skała
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2018, o 09:14

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: skała »

OK, wiem już coś więcej i wygląda na to, że jednak wybór padnie na Genetica bino. Serdecznie dziękuję za pomoc.
Piotr
odargowo
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2019, o 10:49

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: odargowo »

Proszę o info, czy stereomikroskop Leica TS Ortholux , w cenie do 2000PLN jest wart grzechu?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Przeoczyłem Twojego posta, sorry. Taki stary jak podeslales w PW - wg mnie nie.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Moglibyście rzucić okiem na tę ofertę?

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-pzo-biolar-5-obiektywow-CID767-IDx1P6p.html
I teraz rozterka, przewidywałem budżet około 500 złotych i myślałem o zakupie PZO studar. Jednak mógłbym dołożyć trochę i kupić Biolara który według poradnika jest już o klasę wyżej. Warto doinwestować?
"- uzywane - najlepsze mozliwe wyjscie w Polsce to PZO Biolar dostanie sie go w przedziale 500-1200 zl to juz wysokiej klasy mikroskop rangi badawczej z pelnymi mozliwosciami rozbudowy, o najlepszym mozliwym stosunku jakosc/cena/mozliwosci/dostepnosc czesci, trzeba zaznaczyc, ze niektore cześci (zestaw DIC lub nasadka tri) bywaja jednak trudno osiągalne. W tym przedziale cenowym na naszym rynku mozna spokojnie polowac na stare - jednak bardzo dobrej jakosci - biologiczne Zeissy: starszy Lumipan i nieco nowsze jak Ergaval lub Amplival."

I tutaj pytanie jak to jest z tym przedziałem 500-1200? Przeglądając oferty od dłuższego czasu nie spotkałem się z ofertą poniżej 1000 złotych jeśli mikroskop był w pełni sprawny.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Ten Biolar wyglada ok. okulary 5x - lepiej miec 10x.
I tutaj pytanie jak to jest z tym przedziałem 500-1200? Przeglądając oferty od dłuższego czasu nie spotkałem się z ofertą poniżej 1000 złotych jeśli mikroskop był w pełni sprawny.
Jakby na to nie patrzec pisalem ten post kilka lat temu kiedy rynek byl inny. Przede wszystkim nie bylo na nim dealerow", ktorzy wylawiaja wszelkie okazje by przeserwisowac/doposazyc i potem sprzedac drozej.

Okazje sie trafiaja, jednak duzo trudniej o nie niz dawniej i zdecydowanie olx, allegro w zasadzie padło w tej materii.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Wiem, że to po części kwestia indywidualna, ale jaki jest stosunek jakości do ceny studara i biolara.
Zakładając kwotę 500 zł pierwszego i 1000 zł drugiego. Czy biolar daje 2 razy większe możliwości? Na jakim pułapie widać tę różnicę, dopiero po osiągnięciu wysokiego poziomu w tej sztuce (: czy już po paru miesiącach pracy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości