Transfuzja DNA

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
gruby18
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2018, o 11:42

Transfuzja DNA

Post autor: gruby18 »

Dobry, chciałbym się dowiedzieć czy poprzez moje oddawanie krwi ( a czyjeś przyjęcie), moje DNA ( geny itd) mogą przetrwać - w podobie do prokreacji - czy jeżeli ktoś przyjmuje moją krew, moje DNA scala się z jego DNA i staje się jednością? Może mi ktoś w przystępny sposób wyjaśnić?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Transfuzja DNA

Post autor: kliop »

"Krew", którą się przetacza to w rzeczywistości Koncentrat Krwinek Czerwonych i są tam same krwinki czerwone, które nie mają jądra komórkowego, więc nie mają DNA.
gruby18
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2018, o 11:42

Re: Transfuzja DNA

Post autor: gruby18 »

Jak to możliwe że moje komórki nie mają moich śladów genetycznych, przeciez musiały powstać na bazie jakieś informacji, i czy ta informacja nie jest w nich zawarta? Po prostu tego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Transfuzja DNA

Post autor: Mårran »

Krwinki czerwone tracą jądro komórkowe wraz z dna podczas powstawania. Dlatego KKCz zawiera bardzo mało informacji genetycznej.
Oczywiście jakieś zagubione leukocyty też tam są - są niszczona w krwiobiegu biorcy wraz z dna.
Jedyna możliwość przeniesienia swojego dna do krwiobiegu biorcy to przeszczep szpiku.
Pani Buka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości