Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne

Jaka muza Cię kręci? Podyskutuj o muzyce.
Janek21

Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne

Post autor: Janek21 » 22 lis 2014, o 21:50

Witam serdecznie! Święta zbliżają się wielkimi krokami, już niedługo w telewizji będziemy słyszeć reklamy Coca Coli i wiele osób (głównie w szkołach) zacznie szukać kolęd np. na [mod] i dlatego w ramach swojej strony internetowej z piosenkami religijnymi podjąłem się wyzwania stworzenia bazy polskich i zagranicznych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Polskich kolęd nazbierałem ponad 600!, są tam teksty, często też chwyty oraz przede wszystkim świetne składanki do odtwarzania w okresie świątecznym :)

Są tam również specjalne działy dla dzieci: Kolędy dla Dzieci, Piosenki Świąteczne dla Dzieci

Mam nadzieję, że się to spodoba, że będzie przydatne w okresie przed świątecznym. Do wszystkich zagranicznych kolęd dołączyłem krótki opis świąt w danych kraju albo linki do ich opisu oraz po kilka przydatnych zwrotów w języku obcym.

Jeśli macie jakieś sugestie co mógłbym dodać/zmienić/poprawić - proszę piszcie w tym temacie!

Janek21

Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne

Post autor: Janek21 » 15 gru 2014, o 19:04

Dodałem również oddzielny dział z pastorałkami, ale chyba już nawet w Kościele nie ma podziału na te pieśni, które się śpiewa tylko podczas mszy a te, które śpiewa się w domu... ;(

aerola

Re: Polskie Kolędy i Zagraniczne Piosenki Świąteczne

Post autor: aerola » 1 gru 2018, o 22:10

Trochę odkopuję..
Ciekawe, bo u mnie ksiądz zawsze powtarzał, że śpiewane będą kolędy a na pastorałki jest czas przy wigilijnym stole.

ODPOWIEDZ