poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Na, którym roku jesteś?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Porozmawiajmy o biologii.
Uczycie siec biologii na głos?
Czytacie głośno daną cześć materiału do nauki?
Czy w ciszy?
Jak się uczycie biologii? Ile czasu poswięcacie na dany dział?
ataga1994
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2018, o 22:45

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: ataga1994 »

Ja najpierw sobie czytam + uruchamiam wyobraźnię i robię notatki z najważniejszych zagadnień. Potem robię zadania do danego działu żeby sprawdzić czy rozumiem - zbiory, matury itd a później wszystko zbieram i opowiadam na głos śmieją się ze mnie w domu, że już całkiem zgłupiałam i gadam sama do siebie XD na co ja mam dyplomatyczną odpowiedź, że lubię rozmawiać z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania Staram się co tydzień zmieniać partię materiału bo jak się rozdrabniam to zaczyna mnie to nużyć i wkrada sie poczucie bezsensu + mam odruch wymiotny na widok książek. Wolę się uczyć większych partii materiału (to chyba jeszcze pozostałość ze studiów), nie wiem czy to dobrze bo może mi coś umknąć czasem A Wy jakie macie metody? PS tak z ciekawości czy ktoś z Was będzie poprawiał maturę w Rzeszowie?
Annabelle_
Posty: 18
Rejestracja: 6 lis 2018, o 09:25

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Annabelle_ »

Czytam podręczniki nowej ery z biologii, jeśli chodzi o chemię to korzystam z vademecum. Nie wiem jak mam się tego uczyć już 3 raz, ale próbuję. Robię matury i chyba kupię zbiory kosztołowicza do chemii i do biologii jakies by się przydały chociaż bardzo dużo już tego wszystkiego przerobiłam. Może polecacie jakieś zbiory do biologii, które przygotowują do nowej matury?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Z ciekawości czytałem o biologii : Jak się jej uczyć? Co należy przerabiać?
80% użytkowników pisze, że arkusze maturalne, testy maturalne, gdyż zadania na maturze się powtarzają.
Zdążyło sie, że w jednym roku zadanie z biologii było na podstawowej maturze, a za parę lat to samo zadanie było na rozszerzonej. Jeśli robicie do biologii Witowskiego, to można to zauważyć w trakcie robienia.
Są negatywne opinie na temat Witowskiego z Biologii, ale są tam wszystkie zadania z matur z odpowiedziami takimi jak w kluczu. Problemem są zadania autorskie, które wykraczają.
Z Omegii zbior. Jeden jest autorstwa B Bukały, a drugi to same zadania maturalne posegregowane działowo.
Chwalą zbiór biomediki, i też są te cienkie zbiory Kosztolowicz, czy jakoś tak się to pisze.
Jest dużo materiałów, ale większość twierdzi że najlepiej matury rozwiązywać. Gdyby tak wydrukować stos matur zeszłorocznych i na podstawie wiedzy z podręczników rozwiązywać, to nóż widelec.
Ja mam b dużo materiałów do bio, ale jeśli nawet będę pisać w przyszłym to nie zdążę tego zrobić.
Chodzę do pracy, a czasu jest coraz mniej.

I mam pytanie do osób, które poprawiają maturę n razy.
Czy Wy też macie odczucia, że w tą czy w tą stronę to bez różnicy? Mimo to, że lepiej byłoby się już dostać i skończyć ten maraton?

Co zdazyliscie przerobić z biologii?
Jakie rozdziały?
Z chemii powoli kończę 1 Tom Witowskiego, ale to powtórka z Chemii, bo ja dużo z chemii pamiętam.
Annabelle_
Posty: 18
Rejestracja: 6 lis 2018, o 09:25

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Annabelle_ »

Dla mnie już bez różnicy kolejny rok w plecy. Mam nadzieje, ze końcu uda mi się dostać. Mieć 22 lata na pierwszym roku wcale nie zdarza się tak rzadko, przynajmniej tak sobie powtarzam
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Jeszcze pół roku
Trochę czasu jest
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Bumkot »

cześć i czołem
jak tam? co ogarneliście? ja potrzebuję motywacji w trybie natychmiastowym
Cel -> lek
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: black-cat »

Bumkot pisze:
14 gru 2018, o 20:39
ja potrzebuję motywacji w trybie natychmiastowym
Najlepsza motywacja? Za parę miesięcy być może zobaczysz się na liście przyjętych na medycynę, będzie magiczny napis w kolorze zielonym: zakwalifikowana/y
Kierunek lekarski :)
Iksyk
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2018, o 06:32

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Iksyk »

Czesc !:)
Może ktoś jest w podobnej sytuacji i się orientuje

Maturę pisałam w 2013 roku, oczywiscir jest zdana ale chce poprawić rozszerzenie biologii i matematyki, bo tak chce spróbować głównie na stomatologię.

Myślicie ze jeszcze przyjmą moja deklaracje? I czy to nie za późno jeśli chciałabym zmienić szkole gdzie pisze? Jestem z lubelskiego a obecnie mieszkam w pomorskim( nie jestem tu zameldowana, uczę się a nie wiem czy ro ma znaczenie)
W poniedziałek chce zadzwonic i wszystko się wypytać oczywiście ale może akurat ktoś jest w podobnej sytuacji:)
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Cześć do końca grudnia składasz papiery o pisanie w innej szkole. I czekasz na odpowiedź. To wszystko.

Opowiadajcie jak nauka. U mnie biologia leży /
Robicie jakieś zbiory z biologii? Jakie zbiory robicie?
Niestety biologia to powolny proces uczenia się. Powoli wiedza wchodzi.
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

James czyli jednak zmieniles zdanie? Ja jestem na zwierzetach dopiero niestety, malo czasu
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Maturę pisze. Miałem wahania, trudny okres i nie mogłem się zdecydować. Obecnie się uczę, i działam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość