Zadanie z genetyki - znajdź dwa nieprawdziwe zdania

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
biol-chem
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:34

Zadanie z genetyki - znajdź dwa nieprawdziwe zdania

Post autor: biol-chem »

Hej, mam problem z tym zadaniem. Z góry dziekuje za rozwiązanie

W poniższym tekście znajdź i zaznacz dwa nieprawdziwe zdania.
W komórce bakterii wiekszość DNA wystepuje w nukleoidzie jako kolista cząsteczka. Poza nukleoidem mogą wystepować w cytoplazmie małe koliste cząsteczki DNA, które nazywamy plazmidami. Replikacja genoforu rozpoczyna si równocześnie w wielu miejscach genoforu. Jest to proces semikonserwatywny prowadzący do powstania dwóch potomnych cząsteczek DNA. W czasie replikacji do nowo syntetyzowanych nici DNA wbudowane są trifosforany nukleotydów.Replikacja plazmidów może przebiegać niezależnie od replikacji genoforu. Błedy w czasie replikacji mogą doprowadzić do mutacji, tym samym zwiekszając zmienność genetyczną bakterii.
daw400
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2018, o 10:59

Re: Zadanie z genetyki - znajdź dwa nieprawdziwe zdania

Post autor: daw400 »

1)Replikacja genoforu rozpoczyna si równocześnie w wielu miejscach genoforu. - Replikacja genoforu rozpoczyna się w jednym miejscu zwanym punktem ORI
2) A co do drugiego to nie jestem pewny ale wydaje mi się, że fałszywe jest -W czasie replikacji do nowo syntetyzowanych nici DNA wbudowane są trifosforany nukleotydów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość