Czy zabawy erotyczne leczą depresje i schizofrenię

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
alex1985
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2015, o 14:14

Czy zabawy erotyczne leczą depresje i schizofrenię

Post autor: alex1985 »

Mam takie pytanie do studentów medycyny. Nie wiem, czy jest ono nie na miejscu, ale proszę o wyrozumiałość. Czy zabawy z partnerem w łóżku poprawiają stan zdrowia psychicznego? Chodzi mi na przykład o to, czy kiedy partner bawi się z nami w zabawę erotyczną w przywiązywanie do łóżka, to czy poprawia to samopoczucie psychiczne, leczy depresję schizofrenię, zapomina się o zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych, przyzwyczajeniach psychicznych, stereotypii myślenia. Czy poprawia to funkcje seksualne, leczy układ rozrodczy? Czy jest to dobre lekarstwo na handrę i nudę? Czy sprawia to, że jesteśmy bardziej radośni i zadowoleni z życia. Mogą się tu wypowiedzieć także studenci psychologii.
Awatar użytkownika
drta
Posty: 4
Rejestracja: 9 kwie 2015, o 08:56

Re: Czy zabawy erotyczne leczą depresje i schizofrenię

Post autor: drta »

Mój komentarz brzmi następująco:
SebaP
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2015, o 10:14

Re: Czy zabawy erotyczne leczą depresje i schizofrenię

Post autor: SebaP »

Nie no ma to jakiś pozytywny wpływ, generalnie wszytko ma różne wpływy na człowieka
Amandzi18
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2013, o 16:51

Re: Czy zabawy erotyczne leczą depresje i schizofrenię

Post autor: Amandzi18 »

Jak najbardziej! Fakt, że jesteś dla kogoś ważny, i że Twój widok go podnieca jest bardzo zdrowotny. Podnosi pewnosc siebie i atrakcyjnosc we własnych oczach.
pawelzm28
Posty: 2
Rejestracja: 9 lis 2017, o 12:51

Re: Czy zabawy erotyczne leczą depresje i schizofrenię

Post autor: pawelzm28 »

A jak nie masz kogoś kto by Ci to powiedział i podniosl Twoje EGO to koniecznie zajrzyj na strone [mod] uwierz mi ze urosniesz we własnych oczach.
mateuszbiolog
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2018, o 19:49

Re: Czy zabawy erotyczne leczą depresje i schizofrenię

Post autor: mateuszbiolog »

W jakiś sposób na pewno pomaga, ale nie wydaje mi się, że takie zabawy erotyczne mogą skutecznie leczyć depresję lub schizofrenię. Są na pewno jakąś odskocznią od tej szarej rzeczywistości i okazją do podniesienia własnej wartości.
Cocaj
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2018, o 12:57

Re: Czy zabawy erotyczne leczą depresje i schizofrenię

Post autor: Cocaj »

Czy leczą? Nie.
Przy tak poważnych chorobach najczęściej potrzebna jest farmakologia.
marikakosa
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 2019, o 18:56

Re: Czy zabawy erotyczne leczą depresje i schizofrenię

Post autor: marikakosa »

Moim skromnym zdaniem powinnaś udać się do ginekologa i zapytać czy to może mieć wpływa na Twoją postawę. Z pewnością trochę pomaga, oczywiście jeśli podczas stosunku nie myślisz o sprawach związanych z depresją czy lękami:) Zważając na to jakie mamy czasy bez farmakologii niestety się nie obędzie. Jak powszechnie wiadomo konsultacja lekarska może tutaj naprowadzić Cię na dobry trop.
Słonce23
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 20:36

Re: Czy zabawy erotyczne leczą depresje i schizofrenię

Post autor: Słonce23 »

Zależy, co sprawia Tobie przyjemność. Pewne zabawy mogą polepszyć humor, ale pewne wpędzić w jeszcze większe zakłopotanie i zawstydzenie. Ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie, aby z kolei nie bać się o ciąże, a także by uniknąć ewentualnego leczenia farmakologicznego tego typu zaburzeń w czasie ciąży. Leki na takie schorzenia bywają toksyczne na ewentualny płód. Na pewno może wpłynąć korzystnie jeśli odpowiednio temat najpierw przegadacie, okażecie względem siebie wyrozumiałość i pomyślicie o dobrym zabezpieczeniu. Może prezerwatywy + żel plemnikobójczy Contragel green+ kontrola dni płodnych- np. poprzez tester wielokrotnego użytku Afrodyta ).Seks na pewno pozwala się odprężyć i uspokoić, zaspokaja potrzeby fizyczne i emocjonalne, ale liczy się, by dotyczył kochających się ufających sobie ludzi.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości