poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Nie jest za słabo. Sporo osób z opóźnieniem idzie na studia. Kończą jeden kierunek i idą na drugi.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Nie, to jest rzadkość. Ja nigdy o tym nie slyszalam. Ba, moze z internetu tak, ale tak, aby faktycznie bylo to nigdy
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Amanii użytkownik forum biolog późno poszła na lek dent. Może należy to do żadkości ale co niektórzy próbują mimo to.
Włóczykij pisz w tym roku, w niczym Ci to nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Mårran »

Ogólnie ludzie różne dziwne rzeczy wymyślają, ale na papierkurazie nie musi być wymienione przeciwwskazanie. Ja wzięłam od psychiatry, bo nie chcę pracować w nocy. Zmieniam na rodzinną
Pani Buka
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Amani »

Ja chce wlasnie na 4 tym roku lek-dent zacząć lekarski .
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Amani »

Właśnie dzisiaj się skapnełam ze koleżanki z roku mama jest ortodontka w katedrze, a corka uczęszcza na kolo naukowe z ortodoncji, czyzby szykowanie miejsca na etat pozarezydencki z orto Toż się nie dziwie teraz jak kiedyś na wykładzie mówiła ze ortodoncje ma we krwi
Ostatnio zmieniony 9 sty 2019, o 17:17 przez Amani, łącznie zmieniany 1 raz.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Piotrr »

Czemu chcesz zacząć lekarski?
W końcu lekarz
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Amani »

Pomyślalam, że jak nie uda mi się zrobić specki po lek-dent to jak mi siadzie kregoslup może będę rodzinnym. A poważniej to chodzi o szczekowke, luźne przemyślenia, bo nie wiem co by mi zaliczyli. Anatomi takiej strickte (nie w ramach modulu fizjologii) jest na lekarskim na UMP mniej niż na stomie która nie ma modulow, mysle ze by od razu anate i histo przepisali, biosyf tez, patrząc na godziny.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Piotrr »

Tylko ze jesteś na 3 roku już. Jak zaczniesz za rok to kiedy skończysz stome to pójdziesz na 3 rok leka. Zanim skonczysz leka to bedziesz w połowie specki ze szczekowki. Jesli tylko pod tym względem tak planujesz to szkoda twojego czasu i energii na kolejne 6 lat studiowania. Nie wiem jak w Poznaniu ale u nas w Szczecinie na specce ze szczekowki są tylko lekarze dentyści, żadnego rezydenta po leku nie ma. Ja to nawet ostatnio trochę sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem przenosząc sie na leka ze stomy. Jak patrze na tych zajechanych po dyzurach lekarzy i gadam ze znajomymi po stomie którzy sobie spokojnie pracuja to zaczynam się nabierac wątpliwości. I pomyslec ze moglbym od prawie pol roku byc lek. dentem.
W końcu lekarz
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Amani »

U nas dziewczyna po leku, jednocześnie robi 4 ty rok stomy i teraz niedawno dostala się na laryngologie. Też chyba dobre nawet polaczenie.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Daniel15
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2019, o 07:52

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Daniel15 »

Brak tematu dla nowej matury?

Mam głupie pytanie. Myślicie, że jest sens rzucać się teraz od zera na matematyką, biologię, chemię? 2 z 3 przedmiotów muszę napisać na około 70%. Do dyspozycji około 50-60 godzin tygodniowo. (Nowa matura)

Czy lepiej napalić się już na kolejny rok? Ale może napisać i w tym ile się da? Poprawiam maturę z biochemu sprzed kilku lat (chyba 2016), coś tam pamiętam, ale to bardzo mało jest, może ze 20% bym teraz wyciągnął z tych przedmiotów, matma to tyle co podstawa zdana.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

A musisz pisać 3 przedmioty? Nie możesz 2?
Chemia jest do zrobienia do matury masz 4 miesiące.
Biologia już ciężej, ale jest do zrobienia. Gorzej z mamą, chyba, że jesteś muskiem matematycznym, to ładnie Ci się to z chemią złoży.
Jesli siedzisz w domu i nic nie robisz, nie studiujesz, nie pracujesz, to możesz pisać trzy. A jeśli jesteś studentem lub os pracującą, to skupiłbym się na 2 przedmiotach.
Jak nie pójdzie, to napiszesz za rok.
Daniel15
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2019, o 07:52

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Daniel15 »

Nic nie muszę.

No z chemii jest mało z tego co widziałem.
Z biologii porównywalnie z matematyką, ale z matmy dochodzą zadania.

Biorę 3, robię czelejndża.

Pracuję, ale tylko 8 godzin dziennie. Zostaje mi 24-(8+6) na naukę. Do tego 15 godzin w dni wolne. Czyli sporo. Jak mi nie pójdą 3 to też napiszę za rok

Ciężko będzie, ale można spróbować jak się nie ma nic lepszego do roboty.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości