Praktyki po I roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Polopiryna
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2019, o 11:42

Praktyki po I roku

Post autor: Polopiryna »

Jak wygląda kwestia praktyk po 1 roku? Czy jest możliwość zrobienia ich np w 2 tygodnie (czyli de facto codzienne łącznie z weekendami)? Czy są jakieś ograniczenia co do maksymalnej liczby godzin na dzień/tydzień? Czy jest możliwość odbycia praktyk w czasie ferii zimowych?
Liczę na waszą pomoc
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Praktyki po I roku

Post autor: ryniofit8000 »

wszystko zależy od uczelni, od szpitala, nawet od oddziałowej/ordynatora
Polopiryna
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2019, o 11:42

Re: Praktyki po I roku

Post autor: Polopiryna »

A jak wygląda sama procedura? Najpierw powinno się skontaktować ze szpitalem (w sensie z ordynatorem danego oddziału)? I jak wcześnie powinno się to zrobić (kilka miesięcy czy wystarczy kilka tygodni przed planowaną datą praktyk).
Może się zdarzyć sytuacja, że dostanę odmowę odbycia praktyk na danym oddziale?
Awatar użytkownika
Lubomir
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2016, o 10:36

Re: Praktyki po I roku

Post autor: Lubomir »

Zależy to od wymogów danej uczelni.
Na Umedzie w Łodzi mamy wydrukować sobie papier, który mają podpisać dyrektor szpitala, kierownik oddziału i kto tam jeszcze będzie sobie chciał/musiał. Mamy to załatwić mniej więcej do któregoś tam marca (chyba końca miesiąca).
O odmowie praktyk na danym oddziale nie słyszałem, ale o odmowie w chcianym przez przyszłego praktykanta terminie i owszem.
Z reguły ustala się termin, który pasuje obu stronom i zostaje się na danym oddziale.
Jak nie pyknie ustalenie dni praktyk, to szukasz oddziału który się na to zgodzi
Z Wyrazami Szacunku
Lubomir
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Praktyki po I roku

Post autor: ryniofit8000 »

Na oddziałach jest określona liczba miejsc dla praktykantów. Jeżeli chcesz robić praktyki np. w mieście wojewódzkim to raczej trzeba to załatwić kilka miesięcy wcześniej. Ja np. załatwiałem ostatnio w lutym i nie było miejsc na lipiec i robiłem w sierpniu.
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: Praktyki po I roku

Post autor: TanksAreAwesome »

Co do godzin jest to kwestia dogadania się z prowadzącym praktyki. Ja ostatnio zrobiłam 4tyg praktyk w 2tyg, bo po prostu pozwolono mi przychodzić na większą ilość godzin dziennie. Słyszałam też o przypadkach, że ktoś się pojawił na praktykach 3, góra 4 razy i od razu mu podpisywali papierek.
jarosz99
Posty: 17
Rejestracja: 21 lip 2016, o 10:43

Re: Praktyki po I roku

Post autor: jarosz99 »

A czy ktoś się orientuje czy praktyki po I rokumożna robić na każdym oddziale jakim się chce? Bo zastanawia mnie czy po I roku można je zrobić na pediatrii...
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Praktyki po I roku

Post autor: ryniofit8000 »

można
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości