Kwas mrówkowy sposób na powolne odparowanie

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
kamil_pszczelarz
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2019, o 11:23

Kwas mrówkowy sposób na powolne odparowanie

Post autor: kamil_pszczelarz »

Witam chemia to nie moja mocna strona dlatego postanowiłem się poradzić.
Mam następujący problem chcę w sposób stabilny odparowywać kwas mrówkowy. Kwas mrówkowy będzie odparowywany w celu zwalczania roztoczy Varroa destructor. Istnieje metoda w której stosuje się kwas szczawiowy i glicerynę spożywczą. Kwas szczawiowy rozpuszcza się w glicerynie a następnie namacza się papier, dzięki czemu kwas odparowuje w dłuższym czasie. Pytanie brzmi czy po zmieszaniu kwasy mrówkowego z gliceryną będzie tak samo (w sensie że czas odparowywania się wydłuży) i czy nie wystąpi jakaś reakcja po której zostanie stworzony jakiś inny związek chemiczny?

Proszę o pomoc sprawa jest poważna ponieważ Varroa destructor to największe zagrożenie dla pszczoły miodnej a póki co nie jest znany skuteczny lek który zabije 100% roztoczy w ulu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości