[Challenge] Studniówka!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Daniel15
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2019, o 07:52

[Challenge] Studniówka!

Post autor: Daniel15 »

Siema. Robię czelejndża, 3 matury PR w ~100 dni. W międzyczasie pracuję, cały etat. Praca jest tutaj głównym motywatorem. Zarabiam kilkaset złotych więcej niż najniższa krajowa, ale nie lubię tej pracy, bo nie jest rozwojowa. Nie wiem na jakie pójdę studia. Zależy jak wypadnie matura. Ale jedno z trzech:
-Lek
-Woj-lek/it w szkole oficerskiej
-Jak nie uda się dostać w tym roku i ew.w przyszłym to biorę się za IT

Będę korzystał z:

1.Matematyka
-Podręczniki Nowa Era
-Prawdopodobnie arkusze maturalne, bez żadnych dodatkowych zbiorów, bo w samych podręcznikach jest około 3k zadań
-Po przerobieniu pierwszej części podręcznika zacznę robić arkusze, mam nadzieję, że zacznę do połowy lutego

2.Chemia
-Podręczniki Nowa Era
-Zbiór zadań Pazdro
-Zbiór zadań Teraz Matura
-Arkusze maturalne

3.Biologia
-Podręczniki Nowa Era
-Zbiór zadań biologhelp.com (albo pl, nie wiem, ale fajna strona)
-Arkusze maturalne

Do tego trening siłowy i biegowy w razie gdyby mi się zachciało iść do tej szkoły oficerskiej. I żeby trzymać jakąś tam kondycję

Co tydzień będę tworzył plan tygodnia przy pomocy aplikacji/strony todoist, postaram się codziennie wrzucać notkę, podsumowanie, może jakieś statystyki, ile zadań, co przerobione i tak dalej.

Cel:
-3 matury PR powyżej 68%
-Powyżej 15 podciągnięć
-1000m poniżej 3:20 minuty

Już zacząłem, wieczorem wrzucę notkę. Pozdrawiam i powodzenia w przygotowaniach.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Challenge]Studniówka!

Post autor: Karol__ »

Do matury zostało 115 dni więc trochę oszukana ta studniówka (: Założenie wykonalne, tylko może być ciężko przez ograniczoną liczbę czasu spowodowaną pracą, ale szczerze trzymam kciuki i z chęcią będę śledzić postępy (:
Ps. Z wynikiem około 68% ciężko będzie z lekarskim, 80 to raczej dolna granica.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: [Challenge]Studniówka!

Post autor: Mårran »

Karol, popatrz sobie na progi na lek z ostatnich lat, 68% to wcale nie taki straszny wynik
Pani Buka
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Challenge] Studniówka!

Post autor: Karol__ »

Masz rację. Białystok/Lublin np dolny próg to 70 procent. Szczerze jestem zaskoczony, celuje w WUM a tam 80 i to z trzech przedmiotów. Z tego co widziałem w innych tematach ty jesteś dumną absolwentką WUMu Może będziesz mi mogła pomóc, w sytuacji gdy zabraknie mi punktów na Warszawę i pójdę przykładowo do Białegostoku, jak trudno jest się przenieść po semestrze/roku na inną uczelnię (docelowo WUM)?
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Challenge] Studniówka!

Post autor: Karol__ »

Z tym WUMem u Ciebei to chyba cos pomylilem, ale moze i tak będziesz w stanie mi odpowiedzieć (: plus chyba trochę offtopic poleciałem, ale Danielowi takie informacje tez może się przydadzą (:
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: [Challenge] Studniówka!

Post autor: Mårran »

Haha, nie, ja Gdańsk skończyłam Czy jestem z tego dumna? Hmmm. Zakuwać każdy potrafi
Niestety w sprawie przenosin Ci nie pomogę, bo nigdy się tym nie interesowałam.
Pani Buka
Daniel15
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2019, o 07:52

Re: [Challenge] Studniówka!

Post autor: Daniel15 »

Oyey. Pilny wyjazd był. No przez poślizg zbliżam się do tej studniówki W międzyczasie jeszcze urodziny będą, to akurat tydzień picia. hehe

Nie wiem, jak chodzisz do szkoły to masz 8h w szkole i później tak samo zmęczony uczysz się w domu. Moja praca nie zawsze mnie męczy, do tego zarabiam. Co prawda nie planuję korepetycji, ale kto wie Z książkami też nie przesadzam, bo chyba lepiej przerobić cokolwiek od deski do deski.

Na woj-lek by wystarczyło 2x 68%, 3x68% chyba na Lublin, nie wiem. Jak uda się napisać w okolicach tych 68% to dobry sygnał, by powtórzyć.

Muszę trochę przerobić todoista, bo w sumie poza pracą i treningiem nie potrzebuję czasu na nic poza tą nauką.

Coś tam już przerabiałem, jestem pozytywnie zaskoczony z matematyki, przerobiłem może z 5 pierwszych podrozdziałów i prawie, że brak problemów.

Z chemii i biologii jak się okazało coś tam jeszcze pamiętam z tej budowy atomu i z tych podstaw biochemii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości