[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
pestka18
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2018, o 10:15

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: pestka18 »

Witam. Panowie, wiem że to żmudne tak odpisywać w sumie wkoło to samo. Przewerowalem sporo postów po kilka razy, nie zawsze pierwszy czy drugi raz wystarczy aby to ogarnąć. Jasne można pójść i wydać te 300zl na chińczyka i nie wiedzieć co dalej z tym urządzeniem zrobić. Ze szkoły nic nie wynioslem z mikroskopii. Trochę sobie rozjasnilem dzięki Wam horyzonty przynajmniej w kwestii czego nie kupować. Jesteście jedynym żywym forum jakie znalazłem, reszta się dawno poddała. albo na prawdę w 38mln kraju tylko mała garstka ludzi się garnie do takich tematów. Dzięki Wam za pomoc.
Ze swojej strony to co wrzuciłem jako załącznik po uzupełnieniu też mogłoby rozjaśnić kupującym co można zobaczyć przy danym powiększeniu i z danym wyposażeniem.
Pzdr
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

jest wiele osób, którym nie chce się wgłębiać w przepastne zasoby forum
Zawsze odsylam do poradnika - taki byl jego cel zeby nie pisac w kolko tego samego (: Po lekturze sporo pytan jednak odpada (:
Ze szkoły nic nie wynioslem z mikroskopii.
Nie Ty jeden Ja pamietam ze na 100x obserwowalem bez immersji bo w ogole nie wiedzialem co to jest. I jak ustawilem calkiem niezly obraz kiedys to nauczycielka sie zdziwila i spyttala czy naplulem pod obiektyw. wtedy nie zrozumialem zartu (
albo na prawdę w 38mln kraju tylko mała garstka ludzi się garnie do takich tematów.
Temat jest bardzo niszowy, osob powaznie sie nim zajmujacych w polskiej sieci jest moze nascie.

Daj z czasem znac co kupiles i czy corki i Ty jestescie zadowoleni
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

pestka18, dobrze, że pytasz (bo dla Ciebie ma to sens), dopóki tacy ludzie jak planapo, jarud. mają chęć odpowiadać, to jest dobrze Czasy świetności tego Forum (jeśli chodzi o mikroskopię, trochę odeszły w przeszłość). Aż się łezka w oku kręci :-(
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Gwozdzi do trumny bylo kilka. ): Swoja droga ciekawe czy forum jako takie w ogole zyje, jednak poza nasz ogrodek nie wychodze.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Gwoździe gwoździami (prawie nie znam ich, choć osobiście czegoś tam negatywnego doświadczyłem), ale przyzwyczajenia i sentyment, to druga natura człowieka :-(
Jak sobie przypomnę, to tylu wartościowych ludzi (i to z bardzo dużą wiedzą) się tu przewijało. Teraz ich nie widać. Czemu?
Nie wiem czemu Biomist nie potrafi się przebić/silnie zaistnieć?
Chciałbym mieć polskie mikroskopowe forum, gdzie wielu ludzi chce i potrafi rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami, pokazywać swoje prace i osiągnięcia
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Jak sobie przypomnę, to tylu wartościowych ludzi (i to z bardzo dużą wiedzą) się tu przewijało. Teraz ich nie widać. Czemu?
Mysle ze jedna z posrednich przyczyn byly wprowadzone zmiany. Nowe zasady - mozna je zaakcpetowac albo nie, czesc osob wybrala opcje druga i maja do tego swiete prawo. A, że od poczatku bylo nas niewielu, to odejscie kilku weteranow uwazam za glowna przyczyne, moze nie tyle smierci, co pewnej wegetacji dzialu.
Chciałbym mieć polskie mikroskopowe forum, gdzie wielu ludzi chce i potrafi rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami, pokazywać swoje prace i osiągnięcia
Zbyt niszowa działka, do tego trzeba bardzo chciec zeby ogarnac chocby podstawy jak to wszysko dziala, potem dochodzi sfera finansowa. Na zagranicznym jest kilkadziesiąt, moze lekko ponad 100 aktywnych od dluzszego czasu osob. Na cały świat. Oczywiscie jest wieksza rotacja nowicjuszy czego u nas nie ma.
Nie wiem czemu Biomist nie potrafi się przebić/silnie zaistnieć?
W materii mikroskopii - wg mnie - jak wyzej
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Witam kompanów niedoli,

allegro 7772067607

Mogę liczyć na jakieś opinie? Z tego co widzę to główną wadą jest brak oświetlenia. Jednak ciężko znaleźć coś z PZO w podobnej cenie, a nowszych Studarów nie widziałem odkąd rozglądam się za mikroskopem. Są oferty Biolarów jednak znacznie przekraczają mój budżet który wynosi 500 złotych. Jeśli chodzi o mikroskopię to jestem zupełnym nowicjuszem i po mikroskop sięgam raczej z powodu dużego zainteresowania biologią i chęci rozwoju swojej wiedzy niż predyspozycji artystycznych.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Lusterkowiec, nasadka mono, tylko śruba makro, brak mechanicznego przesuwania praparatu. Nie polecam. Chyba ze do BARDZO sporadycznych obserwacji.

Jakosciowo bedzie jednak ok i z nowych nie kupisz nic co go na tym polu przebije, po prostu w tej konfiguarcji nie jest zbyt wygodny w pracy.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Dziękuję w takim razie poczekam jeszcze trochę, może coś lepszego się trafi. Tak włączając się trochę do dyskusji o niskiej aktywności na forum mam jeszcze jedno spostrzeżenie, wydaje mi się, że era forów wszelakiego typu minęła i coraz mniej osób w ogóle jest zainteresowanych takim formatem. Wszystko przeją facebook i grupki tematyczne.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

planapo pisze:
14 sty 2019, o 14:41
Lusterkowiec, nasadka mono, tylko śruba makro, brak mechanicznego przesuwania praparatu. Nie polecam.
Tym bardziej nie polecam -)
Można rozbudowywać, ale finansowo mija się to z celem :-(
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Admin »

Karol pisze:
14 sty 2019, o 14:45
wydaje mi się, że era forów wszelakiego typu minęła
Tak? To skąd wziął się wczorajszy rekord oglądalności?
Najwięcej użytkowników (932) było online 13 sty 2019, o 21:57
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Karol__ pisze:
14 sty 2019, o 14:37
Jednak ciężko znaleźć coś z PZO w podobnej cenie, a nowszych Studarów nie widziałem odkąd rozglądam się za mikroskopem. Są oferty Biolarów jednak znacznie przekraczają mój budżet który wynosi 500 złotych. Jeśli chodzi o mikroskopię to jestem zupełnym nowicjuszem i po mikroskop sięgam raczej z powodu dużego zainteresowania biologią i chęci rozwoju swojej wiedzy niż predyspozycji artystycznych.
Do 500 zł spokojnie trafisz na Studara z binokularem i własnym oświetleniem. Cierpliwości i systematycznego przeglądania Allegro i OLX życzę -)

Adminie, my w naszym mikroskopowym kąciku staramy się jak możemy, ale jakiś czas temu troszkę zostało popsute -)
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Admin pisze:
14 sty 2019, o 17:37
Karol pisze:
14 sty 2019, o 14:45
wydaje mi się, że era forów wszelakiego typu minęła
Tak? To skąd wziął się wczorajszy rekord oglądalności?
Najwięcej użytkowników (932) było online 13 sty 2019, o 21:57
Takie wrażenie odebrałem porównując aktywność ludzi na forum i liczbę postów do liczby przewijanych się tematów na innych portalach społecznościowych". Może się mylę i przede wszystkim życzę temu forum jak najlepiej, szczególnie ze względu na przesympatycznych użytkowników działu mikroskopia (:

Dziękuję za pomoc Boguslaw i planapo, będę dalej przewijać portale aukcyjne, ale ciężko jest zachować wstrzemięźliwość jak się człowiek na coś nakręci (:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości