Metabolizm benzo(a)pirenu, wpływ na DNA

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
patricia1819
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2019, o 10:36

Metabolizm benzo(a)pirenu, wpływ na DNA

Post autor: patricia1819 »

Hej Mam kłopot ze zrozumieniem oraz znalezieniem czegokolwiek odnośnie benzo(a)pirenu. Mam do zrobienia prezentacje, którą robię już któryś raz, poniewaz prowadzącemu ciągle coś nie pasuje.
Zatem, ogólnie moim tematem są niebezpieczne związki organiczne i ich działanie na organizm ludzki/zwierzęcy. Wybrałam benzo(a)piren. Mechanizm przemiany w związek kancerogenny znalazłam w książce i umieszczam jako pierwszy z załączników.
benzo(a)piren.png
Przedstawiłam schemat prowadzącemu w sposób mniej więcej taki, jak w drugim załączniku.
1.png
Dodałam, ze związek, czyli 7,8-diol-9,10-epokstbenzo(a)piren mający właściwości mutagenne wiąże się kowalencyjnie z DNA lub RNA komórki, jednak prowadzącemu tu zabrakło tego, co się dzieje z tymi związkami później, mówił coś o lipoperoksydacji, dodał, ze muszę mieć to wszystko na schemacie i umieć wytłumaczyć jak wbudowuje się w DNA powodując mutacje.
W internecie na angielskiej stronie znalazłam pewien schemat, lecz kompletnie go nie rozumiem. Dodaje jako trzeci załącznik.
z neta benzo(a)piren.png
Bardzo proszę o pomoc, poniewaz już naprawdę nie wiem skąd mam brać informacje, a w poniedziałek mam ostatni termin poprawkowy. Z góry dziekuje!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości