[Film] Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
Awatar użytkownika
TekaPrzyrodnika
Posty: 37
Rejestracja: 2 mar 2016, o 17:57

[Film] Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Post autor: TekaPrzyrodnika »

Nie wiem czy to uchodzi ale umieściłbym tu swój filmik, jaki powstał na kanale o ile Admin się zgodzi
Tak mało jest takich gadanych filmików na youtube, że nawet amatorski może wydać się dla kogoś ciekawy. Może.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Post autor: Karol__ »

Bardzo fajny materiał (: Dobrze wygląda, montaż i ujęcia są estetyczne, nic nie przeszkadza. Miło się tego słucha, wszystko utrzymane w dość luźnym klimacie, ale jest sporo merytorycznych faktów na temat mikroorganizmów. I szczerze mówiąc przeniosłem się w fajny, trochę baśniowy świat przyrody jadąc autobusem a to już coś Więc szczerze polecam
akrydor
Posty: 94
Rejestracja: 4 paź 2017, o 10:48

Re: Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Post autor: akrydor »

Cześć TekaPrzyrodnika.

Dawno nie byłem na Twoim blogu, ale widzę, że nie próżnujesz. Bardzo dobry i dobrze podany materiał.
Trochę ciekawostek i praktycznych wskazówek.
Też mam taką hodowlę w akwarium, ale jakoś nie mogę się za nią zabrać. Twój film mnie zainspirował - dzięki.
Może znajdę jakąś amebę skorupkową lub nagą . Zobaczymy.
Ponieważ odnoszę wrażenie, że na naszym forum mało takich filmów jak Twój to śmiało mogę powiedzieć, że to istna perełka. A i mikroskop zaiste zacny.
Na koniec pytanie: Jaką techniką posługiwałeś się przy filmowaniu ?

Powodzenia
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Post autor: Boguslaw »

Wyśmienity materiał Pogratulować, bo jest czego!
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: [Film] Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Post autor: Pickul »

Bajka, wielki szacun ! Czekam na kolejne odcinki.l
Awatar użytkownika
TekaPrzyrodnika
Posty: 37
Rejestracja: 2 mar 2016, o 17:57

Re: [Film] Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Post autor: TekaPrzyrodnika »

Bogusławie, Pickulu, o rany, chłopaki strasznie strasznie Wam dziękuje to bardzo motywujące i w ogóle takie miłe. Karolu, dzięki sliczne masz widzę strasznie daleko autobusem do domu :p Hej hej Akrydor jak tam Twoje zmagania z carl zeissem i obiektywami do fluorescencji )) Wciąz fascynuje mnie Twoja machina, prześwietna niemiecka myśl techniczna
Przy filmowaniu? No to skośne światło połączone z polaryzacją. Już tak tradycyjnie robię, nic więcej z tym co mam nie uzyskam. Trochę ruszam modyfikatorami jak widzę, ze polaryzacja coś wniesie do obrazu a jak nie to tylko pozwalam jej dawać kosmetyczne efekty. Często ustawiam ją tak, że jest przeciwnie kolorystyczna do chlorofilu i jak aparat balans bieli to wyrównuje to ładnie podkreśla kolor. No ale jak się nie spostrzegę w porę to ta zieleń aż wypala oczy, tak jak i tu się to podziało ale to przez nieuwagę.
No a fluorescencja to sam wiesz :p ciemność, ciemność widzę i tak to
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: [Film] Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Post autor: kazub30 »

Super film, jakiego powiększenia użyłeś
Awatar użytkownika
TekaPrzyrodnika
Posty: 37
Rejestracja: 2 mar 2016, o 17:57

Re: [Film] Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Post autor: TekaPrzyrodnika »

Głównie obiektyw 20x a czasem 40x
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: [Film] Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Post autor: mikrotom »

Wystawiłem swój mikroskop na sprzedaż a Ty kolego zainspirowałaś mnie ponownie,
Jednak nie sprzedaje mikroskopu i zrobię sobie takie hodowle
Awatar użytkownika
TekaPrzyrodnika
Posty: 37
Rejestracja: 2 mar 2016, o 17:57

Re: [Film] Mieszany filmik, trochę o amebach skorupkowych, trochę o innych mikroorganizmach.

Post autor: TekaPrzyrodnika »

Oj jak fajnie Masz tak fantastycznego Olympusa, że cieszę się ogromnie, że ocalał"!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość