poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
tenprofiltobzdura
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2018, o 18:00

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: tenprofiltobzdura »

Mam pytanie - czy jak poprawia sie wynik z matury po 5 latach od tej pierwotnej, to czy zeruja sie wyniki z biologii i z chemii? Czy nadal mozna wziac stary wynik do rekrutacji?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Mårran »

wyniki są dożywotnie.
Pani Buka
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Jeśli nie wyślę potwierdzenia przelewu do mojego OKE, to nie będę pisać matury?
zupan
Posty: 36
Rejestracja: 26 gru 2017, o 17:19

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: zupan »

Jakie zbiory polecacie na te 2 miesiące przed maturą ? Bo z tego co widzę Witowski jest bez sensu trochę
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Dobra podsumowując naukę jestem bardzo daleko w tyle. Chemia cała organiczna, i fizyczna z redoxami, entalpia pierwiastki Spd i wiele innych działów. Biologia zero, jedynie komórka, składniki chemiczne, i trochę liźnięty metabolizm.
Uważam, że nie warto przystępowac w maju. Poprostu nie zdążę, pracuję mam też inne życie i mało czasu na naukę. Mówcie jak u Was?
Co robicie na moim miejscu? Ciągnięcia do końca? Czy odpuszczacie? Oceniając surowo to raczej odpuścić.
zupan
Posty: 36
Rejestracja: 26 gru 2017, o 17:19

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: zupan »

Ja sobie robię chemię spokojnie, może nie pisz biologia tylko chemię
tomtom0
Posty: 24
Rejestracja: 13 paź 2017, o 18:09

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: tomtom0 »

Cześć. Czysto hipotetycznie.
Ile czasu jest potrzebne na opanowanie organicznej? Ja za tydzień zaczynam, nieorganiczną mam opanowaną bardzo dobrze, kwestia powtórek, ale czuję się z niej pewnie.
Dodam, że nie pracuję i jedyne co robię poza nauką to hobby.
Z waszej perspektywy- organa trudniejsza jest od nieorgany? 2-3h dziennie na organiczną od prawie zera to dobry plan?
Druga sprawa- uczy się ktokolwiek anatomii bezkręgowcow, układów protonefrydialnych, pasmowych układów nerwowych itd? Przeglądałem zadania i w zasadzie jedyne co trzeba znać to cykle rozwojowye pasożytów i porządnie opanować stawonogi.
Które działy lub części działów to strata czasu? Jednym z moich faworytów jest analiza metabolizmu kwasów nukleinowych.
Podzielcie się spostrzeżeniami.
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

Odnośnie biologii ostatnio te same pytania chodziły mi po głowie też zwróciłam na to uwagę, że bardziej nacisk jest na kręgowce. Jeżeli chodzi o chemię, to organa wcale nie jest taka trudna, w zasadzie za każdym razem pytają o podobne reakcję. Dla mnie osobiście trochę problem stanowi izomeria ale to też kwestia jednego dnia i się dobrze ogarnie. Ale skoro nie masz innych obowiązków to na spokojnie zrobisz organe Również jestem ciekawa, co sądzicie o tych bezkręgowcach i ogólnie na co wg Was trzeba kłaść nacisk a co można troszkę odpuścić.
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

James Bond pisze:
27 lut 2019, o 16:24
Co robicie na moim miejscu? Ciągnięcia do końca? Czy odpuszczacie? Oceniając surowo to raczej odpuścić.
To co powinieneś zrobić zależy tylko i wyłącznie od tego jak bardzo zależy Ci na tym, aby dostać się na te studia. Albo chcesz być lekarzem ( bo zakładam że o te studia chodzi ) i wtedy jak wszyscy tutaj ciśniesz z nauką albo nie chcesz i wtedy to faktycznie jest bez sensu.
Wspominałeś coś wcześniej, że chcesz pisać tylko jeden przedmiot, więc może tylko na nim się skup, a za rok ten drugi.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

W ogóle nie byłem na profilu bio chem. Miałem beznadziejne liceum, gdzie po latach pluje sobie w brodę, i mam pretensje do rodziców, że się przyczynili do moich wyborów. Negując moje decyzję, kiedy chciałem dla siebie dobrze. Teraz mija już 7lat od skończenia Lo i nie mam żadnych skończonych studiów, borykając się z poprawami, które jak kamień w wodę.
Już samo to, że nie miałem rozszerzeń a pisałem rozszerzone matury bez korepetytorów, to jak pójście z motyką na słońce. Owszem poszedłem i wytrzymałem.
Ale tak jak mówi pewien cytat chińskiego oświeciciela
Bez względu na to jaką trudną ma się za sobą przeszłość, zawsze można zacząć od nowa w dniu dzisiejszym".
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Karol__ »

Zawsze lepiej jest pracować do końca i spróbować. Nawet jeśli nie napiszesz na jakiś wspaniały wynik to to, co przerobisz w dwa miesiące do matury bardzo dużo Ci da, plus samo doświadczenie napisania arkusza w szkole Ci pomoże. A jak teraz odpuścisz, to pewnie przez te dwa miesiące nie zrobisz za wiele, w wakacje to samo a potem historia zatoczy koło Zepnij się, spróbuj przerobić ile dasz rade w ten czas który Ci pozostał (a w dwa miesiące można zrobić bardzo dużo) a nawet jak CI się nie uda to w przyszłym roku będziesz lata świetlne do przodu.
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

James Bond pisze:
5 mar 2019, o 16:47
W ogóle nie byłem na profilu bio chem.
Ja też miałam beznadziejne LO, a raczej tylko dwa lata, bo wcześniej byłam na innym profilu. Z perspektywy czasu ten profil mi nic nie dał. Nauczycielka - beznadziejna, gorszej to się chyba nie dało Myślę, że rzadko kiedy trafia się naprawdę dobry nauczyciel, który rzetelnie przygotuje do matury.
Odnośnie rodziców to moi też nie byli jakoś bardzo entuzjastyczni, raczej widzieli mnie jako inżyniera z uwagi że jestem bardziej umysłem ścisłym.
Ja tez mam pewien cytat : jak ktoś chce znajdzie sposób, jak ktoś nie chce znajdzie powód", coś w tym jest, prawda.?
Jestem w Twoim wieku, i jak już zauważyłeś minęło 7 lat, więc czas chyba podejmować własne decyzje. Nie wiem jaka będzie Twoja, ale ja mam zamiar siedzieć w książkach bo marzę o tym, aby zostać lekarzem
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Ja przestałem być dla siebie pobłażliwy wolę być surowy i jestem. Cztery podejścia wystarczy. Dobrze wiem w świadomości, że mi nie wejdzie i nie przebije progu.
Próbowałem cokolwiek zadziałać, bo dostałem trochę wiadomości od innych, ale decyzja i tak należy do mnie. Decyzję podjąłem, że nie przystępuje.
Tu są potrzebne korepetycje. Ktoś kto ma nad Tobą pieczęć tłumaczy, przygotowuje systematycznie.
Wam życzę jak najlepiej. Zdajcie i się dostancie i miejcie spokój z walką samym sobą czy próbować, czy też odpuścić.
Skończy się w moim życiu, chora epoka i mogę zacząć myśleć o czymś innym. Poprostu zacząć żyć, nie myśląc o tym. Tymi poprawami marnuje czas i życie.
Nawet jeśli bym się dostał, to skończę przed 40 popracuje do 50, a później kopne w kalendarz.
Smierc to piękno absolutnae dobrze że nam towarzyszy. Mam odwagę się do niej uśmiechać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości