Zmiany dermatologiczne skóry palców u dłoni

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Kambar
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2019, o 17:39

Zmiany dermatologiczne skóry palców u dłoni

Post autor: Kambar »

Dzień dobry,

Od lat zmagam się z problemem bardzo nieestetycznych skórek u rąk. Niestety, zgryzam je częściej niż ścinam cążkami, dlatego gojenie się to niekończący się proces.

Od kilku tygodni zauważyłem, ze skóra w okolicach paznokcia w prawym kciuku wyglada gorzej niż zazwyczaj, dlatego bardzo pilnuje się by każdy zadzior ścinać cążkami w celu szybszego wygojenia. Dziś założyłem na ten palec na kilka godzin plaster i gdy zdjalem go godzinę temu okazało się, ze skóra dookoła palca bardzo spulchniała i przebarwiła się na biało. Przypuszczam, ze jest to efekt zbyt ciasno założonego plastra i niedotlenienia. Prawie wszystko wróciło do normy w przeciągu 20 min. Niemniej, zaniepokoił mnie fakt, iż cześć skory pod plastrem spulchniała, a inne jej fragmenty nie. Zacząłem się zastanawiać czy winowajca pogorszenia się stanu skóry nie jest jakaś infekcja.

Czy mógłbym prosić o radę co powinienem z tym zrobić? Jakimi lekami(?) mógłbym to najskuteczniej wyleczyć?

Załączam zdjęcia lewego kciuka, który „reprezentuje” standardowy stan wszystkich skórek w okolicach palców oraz zdjęcia prawego kciuka z niepokojącymi zmianami.

Dziękuję bardzo za wszelkie rady!
Załączniki
image.jpg
image.jpg
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Zmiany dermatologiczne(?) skóry palców u dłoni

Post autor: kliop »

skóra dookoła palca bardzo spulchniała i przebarwiła się na biało
To prawdopodobnie efekt maceracji - ograniczyłeś parowanie wody i zrobiło się wilgotno.
pogorszenia się stanu skóry
Dzisiejszego pogorszenia czy tego od kilku tygodni?

Czy to Cię boli? Masz jakieś inne dolegliwości z innych okolic ciała lub ogólne? Chorujesz na coś?
Kambar
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2019, o 17:39

Re: Zmiany dermatologiczne(?) skóry palców u dłoni

Post autor: Kambar »

Cześć,

Dziękuję za podjęcie tematu!

Nie, zmiany w okolicach kciuka mnie nie bolą. Nie mam innych dolegliwości dermatologicznych lub bólowych w innych częściach ciała.

Mówiąc o pogorszeniu się stanu skory miałem na myśli sytuacje, która dzieje się od kilku tygodni.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zmiany dermatologiczne skóry palców u dłoni

Post autor: Mårran »

Na zdjęciu wygląda to tak: skórki są obskubane czy zdarte, dookoła rany masz rąbek oddzielonego naskórka. Po zaklejeniu plastrem pot nie miał gdzie wyparować, zrobiła się sauna i efekt jest taki, jakbyś trzymał palce w ciepłej wodzie w wannie: naskórek nasiąkł. Nierownomiernie, bo ten zgrubiały obumierający wchłonął więcej wody.

Na zdjęciu zakażenia nie widzę. Jest w srodku ubytek naskórka z odsłonięciem głębszych warstw, miejscami ze zmianami w małych naczynkach, dookoła krater z pozostałego naskórka.

Jedyne leczenie to zaprzestanie skubania (wiem, że to uzależnia)
Pani Buka
Kambar
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2019, o 17:39

Re: Zmiany dermatologiczne skóry palców u dłoni

Post autor: Kambar »

Dziękuję BARDZO! To zdecydowanie dobra wiadomość!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość