poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
dziadek96
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2019, o 07:42

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: dziadek96 »

Ludzie starają się latami, Ty mówisz tutaj o dwóch miesiącach jako studentka pierwszego roku", mimo tego, że zajęło Ci to znacznie dłużej, pomysł leku pojawił się u Ciebie chyba w postach z 2015 czy 2016 roku. Cham to może za dużo, ale Twoje słowa nie na miejscu. Zastanów się dwa razy nim coś powiesz publicznie, bo możesz komuś zaszkodzić, ludzie mają różną wrażliwość i różnie reagują na takie słowa. Takie teksty jak Twoje trzeba niszczyć w zarodku. Mam nadzieję, że wypracujesz to do skończenia studiów, bo tacy lekarze są zbędni.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

I po co ten akt nienawiści w slownictwie?
Nie potrzebnie, koleżanka wyżej napewno nie miała na myśli, by kogoś celowo obrazić.
Owszem jest szansa w dwa miesiące się przygotować i zdać wysoko. Poznałem takie osoby. Ale nie warto od zera w 2/3 miesiące uczyć się do rozszerzeń. Jest to dość męczące.
Możliwe, ze nauka na 1 roku lekarskiego jest bezporównywalna do nauki do matury. Ucząc się do matury w takim trybie jak uczą się studenci na 1 roku leku zapewne jest szansa napisać wysoko.

Jesli jesteś wrażliwy na tego typu teksty w sieci, to strach pomyśleć jak będziesz reagować na nie przyjemne teksty od pacjentów. Musisz szlifowac żelazna psychikę, i wewnętrzny spokój.
Powodzenia.
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

Hej, mam pytanie do ludzi, którzy podchodzą już po raz kolejny do matury z biologii i mają jakieś doświadczenie w tym :) w jaki sposób powtarzacie materiał? Robicie jakieś zadania ze zbiorów, czytacie podręcznik czy może tylko matury CKE? :)
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Ja na miesiąc przed maturą robiłem arkusze i czytałem teorie w kółko, i tak pod samą maturę
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

James Bond pisze:
31 mar 2019, o 10:50
Jesli jesteś wrażliwy na tego typu teksty w sieci, to strach pomyśleć jak będziesz reagować na nie przyjemne teksty od pacjentów. Musisz szlifowac żelazna psychikę, i wewnętrzny spokój.
Powodzenia.
Dzieki, lepiej bym tego nie ujęła :)
Jeśli ktoś chce się przyczepić, to zawsze to zrobi. Każde zdanie zrozumie opacznie i dostrzeże atak na swoją osobę. Dwa miesiące to szmat czasu. Wiem to, bo sama kiedyś marnowałam czas przez co wyniki z matury były kiepskie. Biologię poprawiałam jeden raz. (pierwszy pisałam w sumie z przypadku) Chemię pisałam również tylko 2 razy. (Do pierwszej matury się obijałam, a nie uczyłam.) Na podstawie swoich doświadczeń i opowieści kilku innych osób powtarzam jeszcze raz - dwa miesiące to bardzo dużo czasu i można zrobić naprawdę wiele. Ale trzeba chcieć.
I sorry ale nie oceniaj mnie i tego jakim będę lekarzem po wpisach na forum. No bez jaj.
1/6 SUM WLK
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

Hej,nie pamiętam czy już się o to pytałam, ale orientuje się może ktoś z Was jak wyglądają przenosiny z jednego miasta do innego? Uczelnie robią jakieś duże problemy czy jest to raczej tylko czysta formalność? I jeszcze mam podobne pytanie odnośnie niestacjonarnych, jak to wygląda ze zmianą z niestacjonarnych na stacjonarne? Ktoś coś wie? :)
dziadek96
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2019, o 07:42

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: dziadek96 »

Miałem na myśli raczej osoby takie jak James. Napisz mu na PW jak się przygotować w dwa miesiące :D
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Eunika pisze:
11 kwie 2019, o 19:57
Hej,nie pamiętam czy już się o to pytałam, ale orientuje się może ktoś z Was jak wyglądają przenosiny z jednego miasta do innego? Uczelnie robią jakieś duże problemy czy jest to raczej tylko czysta formalność?
Wszystko zalezy, z jakiego na jaki kierunek chcesz sie przeniesc. I od dziekana/ow.
I jeszcze mam podobne pytanie odnośnie niestacjonarnych, jak to wygląda ze zmianą z niestacjonarnych na stacjonarne? Ktoś coś wie? :)
Zalezy od uczelni, na czesci pewnie mozna sie przeniesc przy odpowiedniej sredniej, ale na bank umozliwia to poprawa matury i rekrutacja na I rok - sprawdz w regulaminie studiow uczelni.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

dziadek96 pisze:
12 kwie 2019, o 09:50
Miałem na myśli raczej osoby takie jak James. Napisz mu na PW jak się przygotować w dwa miesiące :D

Witam
Nie ma takiej potrzeby, by do mnie pisać jak przygotować się w dwa miesiące do rozszerzonej matury.
Zapewne wygląda to w ten sposób :
- Że masz wolne od pracy, siedzisz w domu więc przeznacza jak największą ilość czasu na naukę.
Zazwyczaj uczą się cały dzień i noc z przerwami.
Masz silną motywację, żelazną psychikę nie pękasz, i nie myślisz o nie powodzeniu więc działasz na obrotach.
Ogarniasz dobre sprawdzone zbiory z biologii i chemii, i codziennie cwiczysz klucz.

Także jak widzisz wiem jak zrobić, by się przygotować w dwa miesiące. Natomiast ja matury nie piszę. Poprawiać nie zamierzam.


Życzę wszystkim powodzenia. Za miesiąc o tej porze będzie to ostatnia noc przed maturą z chemii, bo biologię już napiszecie.
Powodzenia!
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

PM_YOUR_PLANT_PHOTO pisze:
12 kwie 2019, o 20:58
Zalezy od uczelni, na czesci pewnie mozna sie przeniesc przy odpowiedniej sredniej, ale na bank umozliwia to poprawa matury i rekrutacja na I rok - sprawdz w regulaminie studiow uczelni.
Chodzi mi o kierunek lekarski. Czyli jeżeli załóżmy w tym roku poszlabym na niestacjonarne a za rok poprawiłabym maturę na tyle żeby dostać się nie stacjonowania, to wtedy dalej kontynuuje studia czyli idę na drugi rok, dobrze rozumiem?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Czy Ty jesteś mój rocznik 93?
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

Do mnie jest to pytanie?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Tak, do Ciebie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości