poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

Tak, też jestem rocznik 93 :) a czemu pytasz?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Zaskoczył mnie Twój post w razie niepowodzenia zdecydujesz się pisać poprawkę w przyszłym roku.
Nie szkoda Ci czasu?
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

Nie do końca rozumiem co masz na myśli mówiąc czy nie szkoda mi czasu... Pewnie miałeś na myśli, że mam zamiar siedzieć kolejny rok w domu i się przygotowywać tylko do matury, tak? Bo jeżeli o to Tobie chodziło to oczywiście, że nie, nie mam takiego zamiaru :) Moja sytuacja wygląda tak, że chemia mam napisaną na 80% ( w tym roku mam nadzieje że ją poprawię), jeżeli chodzi o biologie to zaczynałam ją od zera kompletnego od ok sierpnia więc trochę się jej obawiam, ale jak teraz robię arkusze to pisze mniej więcej na 80% no ale wiadomo, że dom a sala egzaminacyjna to dwa różne światy, więc może się okazać że ją koncertowo skopie :-D Dlatego też myślę w razie czego żeby iść na pierwszy rok niestacjonarny ( na więcej mnie nie stać :P ) a po roku poprawić, skoro będzie brakowało mi tak naprawdę już niewielu tych procent. Taki mam przynajmniej plan póki co, a co wyjdzie to czas pokaże, a raczej wyniki w lipcu :) Chociaż w głębi duszy liczę na to, że dostanę się normalnie na stacjo i problem z głowy :)
A widzę, ze Ty jednak zrezygnowałeś chociaż odnoszę wrażenie, że się wahasz skoro o to pytasz, mam rację?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Nie, nie waham się. Ja nie piszę. Wiem, że pisząc to nawet 2x by poprawić i tak nie poprawie tego.
dziadek96
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2019, o 07:42

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: dziadek96 »

A tak z ciekawości, na ile pisałeś? Może skoro zawaliłeś kilka razy a uczyłeś się w ten sam sposób/z tych samych materiałów to tutaj jest problem?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Pisałem 4x, i spośród z 4 podejść nie wyszedłem po wyżej 30%. Najwyżej w 2014 miałem z chemii 28% bodajże. Biologia chemia to nauki ścisłe mimo to spróbowałem. Dlatego teraz już nie próbuje pisać po raz kolejny.
dziadek96
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2019, o 07:42

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: dziadek96 »

To problem chyba w metodzie nauki, wgl zdarzyło Ci się chociaż raz przerobić materiał od A do Z? Na 30% to wystarczy umieć budowę atomu, wiązania i stechiometrię + strzelić coś jak gdzieś się da.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Tak od A do Z. Janie miałem profilu Bio chem i byłem w najgorszym liceum u mnie na wsi. Dlatego tak wyszło. Witowskiego decha w deche rozwiązałem.
dziadek96
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2019, o 07:42

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: dziadek96 »

W jaki sposób się uczyłeś? Robiłeś jakieś notatki? Jakie źródła? Powtórki? Arkusze? Ile czasu dziennie?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Tak robiłem. Arkusze w domu od 75 do 90.
Bez urazy, nie lubię odpisywać./ odpowiadać pytanie za pytaniem.
Nie wyszło trudno. Widocznie tak miało być.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

James jeśli podjąłeś już ostateczną decyzję, to nie chcę Cię w żaden sposób nakłaniać do zmiany zdania, ale uwierz mi że warto walczyć :) Ja mam na roku studenta który ma 30 lat. Serce go cale życie ciągnęło ku medycynie i dopiął swego. Ty też możesz. Ale musiałby Ci ktoś pomóc - jakiś naprawdę dobry korepetytor. Ale to już kwestia pisania za rok, nie teraz.
1/6 SUM WLK
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Za rok na karku 27 lat. Jednym wiek nie przeszkadza, inni mają wątpliwości. A takie poprawki trują życie. Gdyby nie te poprawy matur, i siedzenie w książkach, to bym się przez te parę lat dorobił, i rozwijał. Poprawianie matur rok w rok, to stanie w miejscu.
Ja wypływałem za bardzo na głęboką wodę.
Jesli ktoś się zdecydował pisać poprawia bo chce, bo ma w tym cel, to szczęścia i wielkiego powodzenia ;)
Moja słowa posty nie są słowami użalania się. Piszę to co myślę.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

Masz racje, różne są zdania na ten temat. Jeśli chodzi o prowadzących ćwiczenia, to oni w ogóle nie patrzą na wiek. Dla nich to normalne, że są tutaj różni ludzie. Sami nierzadko później zaczynali te studia.
Poprawianie matury dla samego poprawiania to rzeczywiście strata czasu. Kiedyś też się na to nacięłam. Traciłam czas na udawanie że się uczę i wynik z chemii to było jakieś 60%. Ale zawzięłam się. Stwierdziłam że spróbuje ostatni raz. I ten ostatni raz dałam z siebie chyba wszystko :) Uczyłam się baaaardzo dużo, siedziałam czasami nad jednym zadaniem kilka godzin. Ale rozwiązałam je sama, bez szukania w internecie czy proszenia o pomoc. To jest klucz - ciężka praca i wytrwałość.
No ale przecież - zawód lekarza to tylko jeden z bardzo wielu fajnych zawodów. Satysfakcje można odnaleźć wszędzie. Co zamierzasz robić zamiast matury, studiów itd?
1/6 SUM WLK
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości