Polska misja w Iraku...

Komentujemy polityków, stan państwa, gospodarkę...
yeast

Re: Polska misja w Iraku...

Post autor: yeast » 20 gru 2007, o 21:10

Taa, ciekawe czy pan Bush już się zdążył nauczyć gdzie leży ten egzotyczny kraj pełen białych niedźwiedzi zwany Polską;P.

Awatar użytkownika
ziabol

Post autor: ziabol » 21 gru 2007, o 11:33

Nie ma sensu tu naskakiwać na brak wykształcenia przeciętnego Amerykanina, lae zauważyć diametralny błąd całego zastępu stojącego za nim; a nie zdarza się to pierwszy raz. Sztuczna przemowa powinna być dopracowana... Cała ta szopka traktuje nas jak idiotów i tu się nic nie zmieni, dopóki będziemy całować im stópki!
Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi Guru, dlaczego postawa proamerykańska jest mało popularna skoro tak wielbimy USA?

(tylko tak ogólnie się wpisałam, bo nie wgłębiałam sie w sytuacje, wybaczcie :( )

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 23 gru 2007, o 10:12

ziabol pisze:dlaczego postawa proamerykańska jest mało popularna skoro tak wielbimy USA?
chyba na każdym forum na jakim się pokazuje jestem jedyną lub jedną z bardzo nielicznych osób popierających współprace z USA, i poczynania militarne USA. Na niektórych kierunkach na uczelniach, jak np politologia, antyamerykanizm jest wręcz wpajany w głowy studentom...

A co do misji, zostanie skrócona do października przyszłego roku...

Awatar użytkownika
ziabol

Post autor: ziabol » 23 gru 2007, o 10:43

Ale nie czuj się samotny Guru, i tak Cię kochamy:P

Skrócenie misji prawda... Abstrahując, zastanawia mnie sytuacja żołnierzy pojmanych w Iraku. Końkretnie nie wiem, co byłoby właściwym posunięciem w efekcie zostają w więzieniu na święta; edukacyjnie odpowiednie, ale... hmm nie wszystko tu gra. Kurde... Przecież bedą tak przymknięci ponad 10 lat, jeśli nie do końca życia. Gryzie mi się to

Korczaszko

Post autor: Korczaszko » 23 gru 2007, o 12:55

skrócą misję w Iraku za to słyszałam że zwiększa ilość żołnierzy w Afganistanie.. jaki ten nasz rząd dobry...

yeast

Post autor: yeast » 23 gru 2007, o 16:11

Guru pisze:jestem jedyną lub jedną z bardzo nielicznych osób popierających współprace z USA, i poczynania militarne USA. Na niektórych kierunkach na uczelniach, jak np politologia, antyamerykanizm jest wręcz wpajany w głowy studentom...
OK, ale dalej nie wyjaśniasz dlaczego popierasz te współprace w obecnym kształcie. Co takiego zyskaliśmy niby na naszym zaangażowaniu w Iraku czy Afganistanie? Bo mówiąc szczerze ja tylko liczę straty (pomijając już moralny aspekt całej tej sytuacji - średnio czuję się jako obywatelka kraju dokonującego agresji na inny).

bot

Post autor: bot » 20 mar 2008, o 14:46

Przypomnieć warto, jak doszło do tej wojny: USA oskarżały Irak i Saddama o współpracę z Al- Kaidą i dysponowanie bronią jądrową. Na tej podstawie - tak przynajmniej powiedziano opinii publicznej, obywatelom narodu który ma wejsć na ścieżkę wojenną z innym - Kwaśniewski podjał decyzję o udziale Polski w tej wojnie. Po jakimś czasie okazało się, że podejrzenia USA były niesłuszne, a więc udział Polski w tej wojnie jest bezpodstawny.
Z drugiej strony Polska traci na tym ogromne kwoty a przy takiej sytuacji jaką mamy taki wydatek wobec bezpodstawności udziału Polski w tej wojnie jest przejawem niesamodzielności politycznej względem USA.

ODPOWIEDZ