Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urządzić?

sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: sisi88 »

wiec tak :] ja mam klatke na wys z 80 cm i mieszcza sie tam dwa szylki :] wogole radze Ci od razu kupic 2 szynszyle bo pozniej jak chcesz dokupic drugiego to trzeba je oswajac co czasem moze dlugo potrwac ale to zalezy od charakteru szylka ] ale z wlasnego doswiadczenia wiem ile sie nadenerwowalam jak oswajalam moje dwa diabelki :] szylkowi przydalby sie jakis domek gdzie moze sie zchowac w razie jak sie czegos wystraszy, by mogl gdzie spac :] oczywiscie jedzonko to podstawa ja np kupuje jedzonko z granulatem :] w zoologicznym pewnie Ci pomoga dobrac jakies jedzonko :]jakies slodycze dla szylka tez by sie przydaly np suszone banany rodzynki orzeszek jakas kolba :]a jesli chodzi o piasek to do jakiegos osobnego pojemnika, naczynia (najlepiej chyba jakies glebokie bo wtedy szylek nie bedzie go duzo wysypywal poza naczynie), nie moze byc w trocinach bo sie zmieszaja a w piasku szylek ma sie przeciez kapac :] no to chyba tyle :]
Matek2121
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2008, o 19:21

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Matek2121 »

Dzięki a widziałaś ta klatkę w linku ona może być?
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: sisi88 »

widzialam jak dla dwoch szylkow to powinna byc znacznie wyzsza
tak jak napisala Evka13 najlepiej taka ok 100x60x40. :]
Matek2121
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2008, o 19:21

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Matek2121 »

wiem ze teraz co napisze to nie w temacie ale wypaczcie tak szynszyla to w rzeczywistości będzie moje 1 zwierzątko wiec woda w poidełku jaka ma być letnia taka?
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: sisi88 »

najlepiej chlodna i przygotowana :] badz woda mineralna niegazowana
blablabla_16
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 11:19

Re: klatka dla szynszyla

Post autor: blablabla_16 »

Agusia pisze:Klatka powinna być. DUŻA Żeby Twój myszaczek miał gdzie biegać i skakać. Jak dla mnie - klatka o wymiarach 60x36x55 jest trochę mała. No.chyba, że planujesz tylko i wyłącznie jednego szynszyla. Ja zwykle polecam klatkę FERRET100, bo sama mam taką i jest idealna - duża, z półkami, ma dwie pary drzwiczek. Kosztuje ok.145-150 zł (zobacz na allegro). Ale decyzja należy do Ciebie. Jeśli chodzi o pręty - może być 2,5 cm odstępu między prętami, ale jak masz młodziusieńkiego (tak.4-5 miesięcy) myszorka-cwaniaka, to Ci zwieje (albo będzie próbował, tak jak mój Stefan) . Mój Stefan ma już 7 miesięcy i pomysł ucieczki wyparował mu już z główki Pewnie dlatego, że urósł i już nie da rady się przepchnąć między prętami
Mam pytanko odnośnie klatki FERRET 100. Mam dwa szynszylki od 3 dni i narazie mają jak dla mnie małą klatkę i za miesiąc chce ją zmienić. Czy ta klatka wystarczy na moje dwa maluchy. Jeden ma na razie 1,5 miesiaca, o drugim powiedzieli mi ze ma 4 mies. ale jest dosc duzy wiec nie wiem czy mnie nie oszukalilthehehe, ale jak na razie bardzo sie kochaja
szynszyl9999
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2009, o 19:14

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: szynszyl9999 »

Mam pytanie wie ktos jakie wymiary klatki powinny byc dla 4 szynszyli?
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Predator713 »

generalnie OGRRROMNE! może zastanowisz sie nad wolierątandem z allegro? (duży wydatek ale klatka SOOLIDNA) właściwie to na wyposażeniu wystarczą 4 osobne skryjówki (każda musi mieć schowanko) i troszkę miejsca do biegania po wysokości (półki). minimum 2 poidła (żeby się nie biły) i 2 miseczki, kostka wapienna chyba wystarczy 1. no i kupa czasu żeby to wszystko posprzątać ale jak już mówiłem to nie może być raczej klatka tylko woliera. aż tyle szylek to nigdy nie miałem ale po tym co mam z jedną (diabeł wcielony XD) to z tyloma to musi być naprawdę niezły sajgon (4x więcej zniszczonych rzeczy, 4x więcej pogryzionych kabli, 4x bardziej zniszczona tapeta i 4x razy więcej radośći ze zwierzątek )

pozdrawiam
tulka246
Posty: 24
Rejestracja: 16 lut 2008, o 11:29

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: tulka246 »

ja mam klatkę na allegro kupioną jest bardzo fajna :]
prześlę wam linka to sobie zobaczycie, jaka jest ta klatka

[ Dodano: Wto Sty 27, 2009 10:46 ]
allegro 539665246
to jest ta klatka co ja ją mam :] napiszcie czy ona jest odpowiednia !
i czy moj myszorek moze w niej dalej przebywac !
czekam
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Predator713 »

WOW. jak dla jednego lub nawet 2 to nawet nawet. ja mam mniejszą (troszkę) i chętnie bym swoją wymienił za taką. podoba mi się jest jak najbardziej odpowiednia. mam tylko jedno pytanko: czy szylka korzysta z kołowrotka? bo nawet fajny jest.
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: wiza55 »

Ja mam dokładnie taką (nawet od tego sprzedawcy ):
allegro 536511149 dla jednego szylka Takiej jak ta wyżej używałam wcześniej (przez ok. rok) i szuluś dobrze się czuł .
tulka246
Posty: 24
Rejestracja: 16 lut 2008, o 11:29

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: tulka246 »

predator713,tak mój szylek kręci się na kołowrotku
i nawet,to bardzo lubi !
a jakie znacie zabawki dla szylkÓw ?
rapsodia
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2007, o 11:48

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: rapsodia »

zabawki najlepiej wymyślać samemu,wg mnie największe powodzenie ma kołowrotek,oby tylko średnica byla ok 28-30 cm,ewentualnie karuzelka chociaz tu nie wszystkie szynszyle gustują. można tez przejrzec zabaweczki takie jak na animalia.pl dla gryzoni,np kula z dzwoneczkiem w srodku. mozna tez zawiesic u góry klatki kilka lancuszkow z dzwoneczkiem,szczyle będą się bawić jak koty:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości