zdjęcia ptaków

laurencja
Posty: 19
Rejestracja: 14 cze 2009, o 10:52

zdjęcia ptaków

Post autor: laurencja »

Potrzebuję pomocy, przepraszam, bo pewnie już w innych tematach to gdzieś było, ale zależy mi na takim zbiorczym wątku. Już piszę, o co chodzi - moja córcia dostała w przedszkolu zadanie zrobienia ptasiego albumu - a że ona jest bardzo ambitna chciałaby sama wszystkie ptaszki sfotografować (sama to znaczy rączkami taty lub mamy). Ponieważ nigdy nie fotografowałam ptaków to chciałabym prosić o podanie adresów stron z ptasimi galeriami, ale z ptaszkami, które można spotkać na co dzień, żebym mogła się tych ptaszków nauczyć, a potem ich szukać lub jak nie znajdę to po prostu skorzystać z gotowych galerii. Bo pomysł na pracę domową ciekawy i ładnie można to zrobić. To zadanie wakacyjne, więc czasu jest sporo, na wakacjach więcej ptaków znajdziemy, ale potrzebuję stron z takimi ptasimi encyklopediami. Będę wdzięczna za rady i pomoc Jeśli znacie coś fajnego - podajcie mi linki!
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Potrzebna pomoc - zdjęcia ptaków

Post autor: WojtekB »

A w tym linku co podała Aga.S można znaleźć podział jakie gatunki można w szczególności spotkać w danym siedlisku:

Kod: Zaznacz cały

ptaki.info/abc/siedliska.php
laurencja
Posty: 19
Rejestracja: 14 cze 2009, o 10:52

Re: Potrzebna pomoc - zdjęcia ptaków

Post autor: laurencja »

Dziękuję Kochani jeszcze nie miałam czasu wszystkiego obejrzeć, ale bardzo się przyda. Ja odkryłam, że na stronie z bocianami Vattenfall też są bardzo ładne bocianie fotki, obajrzyjcie, są naprawdę wyjątkowe - i już myślałam, żeby na okładce albumu umieścić bociana - jako takiego narodowego ptaka, symbol myślę, że ładnie by wyglądał. Jeśli jeszcze ktoś coś podrzuci będę wdzięczna
lepidoptera
Posty: 37
Rejestracja: 12 cze 2009, o 21:11

Re: Potrzebna pomoc - zdjęcia ptaków

Post autor: lepidoptera »

jezeli chodzi o stronke dotyczaca ptakow to moge polecic oiseaux.net moim zdaniem jest to jedna z najlepszych stron o ptakach i uczac sie do ornitologii nawet nie musialam korzystac z ksiazek przewodnikow a do tego mozna jeszcze posluchac jak dany ptaszek sobie spiewa tylko ze wyszukujac danego ptaszka musimy korzystac z nazw lacinskich
laurencja
Posty: 19
Rejestracja: 14 cze 2009, o 10:52

Re: Potrzebna pomoc - zdjęcia ptaków

Post autor: laurencja »

Bardzo dziękuję, wybór jest naprawdę duży trochę się zniechęciłam na początku, bo jak zaczęłam szukać w wyszukiwarce to nic ciekawego nie było, dlatego poprosiłam o pomoc na forum. Bardzo Wam dziękuję, takie polecone -sprawdzone stronki są zawsze najlepsze, bo wiadomo, że na nich jest dużo wartościowych informacji. Cieszę się, bo sama będę mogła poznać ptaki i trochę się nauczyć, a i córka skorzysta na takiej pracy, to dobrze, że będzie mogła się nauczyć rozpoznawać ptaki, a nie mówić - o, jaki ładny ptaszek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości