Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Blathmac »

Bochenków jest sporo w bibliotece, a mało kto jest zainteresowany jego czytaniem.
A co do łaciny, to w Katowicach nie odejmują punktów za błędną odmianę po łacinie albo literówkę, o ile nie zmienia ona znaczenia słowa, więc nie ma co się stresować
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Anthrax »

ameba11, imho mianownictwo anatomiczne jest łatwiejsze do opanowania po angielsku niż po łacinie ^^

Chociaż jest dość znacząca część wspólna, to niektóre nazwy angielskie są dużo łatwiejsze niż łacina (przynajmniej dla mnie, jako osoby, która styczność z medycznym angielskim miała przed studiami)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2016, o 17:58 przez Anthrax, łącznie zmieniany 1 raz.
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Blathmac »

To akurat kwestia indywidualna
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: makebelieve »

Dla mnie osobiście akurat łatwiej było uczyć się anatki po łacinie niż po angielsku.
Nath
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2015, o 12:58

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Nath »

Może ktoś odpowiedzieć na parę pytań:
Gdzie jest skryptorium? Gdzie można kupić skrypty na Śumie? Gdzie poszukać syllabusów do poszczególnych zajęć (na stronach katedr jakoś tego nie zauważyłem)?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: makebelieve »

Nath, chodzi Ci o Zabrze?
Nath
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2015, o 12:58

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Nath »

Nie, o Katowice. m.in skrypt Grzesika itp
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: makebelieve »

Eee pierwszy raz słyszę o czymś takim jak skryptorium na wlk oO Grzesika sprzedaje rocznik wyżej na Waszej grupie dla kandydatów/grupie z ogłoszeniami śumowskimi. Jak nie teraz to spokojnie we wrześniu jak się zda kampanię. Ja np go mam, ale będę sprzedawać jak wystawię wszystkie książki. Jakieś skrypty jeszcze są w Kato?
A co do sylabusów, to na jakich katedrach patrzyłeś? Na biomolo masz jak wół zakładkę Sylabus w zakładce Biologia molekularna. Z histologii jest aktualnie na stronie tylko rozpiska zajęć na drugi semestr. Z anatomii dostaniecie na pierwszych zajęciach hasło do otwarcia rozpiski tematów na zajęcia na cały rok i do otwierania wyników szpilek. Na pierwsze zajęcia jak będziesz chciał to jutro (a w sumie to dziś) poszukam rozpiski czy mam gdzieś na dysku (bo na stronie jest tylko ta na drugi semestr) i wrzucę co jest na pierwsze zajęcia.
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Blathmac »

Nath pisze:Nie, o Katowice. m.in skrypt Grzesika itp
Ale mam nadzieję, że nie zamierzasz się teraz uczyc?

makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: makebelieve »

Blathmac, no jak to nie? Przez 1,5 msc można całego Sawika ogarnąć i będzie szpan przed nowymi znajomymi, że umie się już całe histo
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Blathmac »

Kurde, a ja już ogarniam 11. miesiąc i dopiero coś świta

Nath
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2015, o 12:58

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Nath »

[at]takeiteasy
Byłoby fajnie, gdybyś to wrzucił - dzięki.
A co do skryptów, to pytałem w tym sensie, że chciałbym w miarę niepozakreślane, bo sam lubię sobie bazgrać itp po materiałach. Dlatego szukałem takiego miejsca, gdzie można by było takie akurat dostać. Czyli piszesz, że z roku na rok przekazują te materiały? Tego się nie spodziewałem

[at]Blathmac
Nie, nie zamierzam przerabiać już materiału
Wolę mieć jednak wszystkie książki/skrypty/fartuchy itd. już załatwione by potem się nie śpieszyć na wariata z tym wszystkim
W szczególności, że na stronach katedr jest dużo rzeczy do załatwienia: kredki (nigdy bym się nie spodziewał ), jakieś ćwiczenia do druku itp. i przede wszystkim mnóstwo podręczników.
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Blathmac »

Właśnie lepiej kupić troszkę później jak już będziesz wiedział które książki Ci się przydadzą. Bo u niektórych asystentów nie warto w ogóle mieć żadnych. Są asystenci, którzy wymagają dużo i uwalają, a są tacy, do których można się uczyć z wikipedii
Ostatnio zmieniony 12 sie 2016, o 15:25 przez Blathmac, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości