Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Loki23
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, o 20:32

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Loki23 »

[at] dziekuje za dobrą radę nie chce wydawać kasy na coś co mi się w ogóle nie przyda dlatego wolę się upewnić .
Kurcze ale w takim razie jeśli nie anatomia Greya ani Moorea to z czego oprócz Skawin i Bochenka do OUN korzystać? No chyba że ten zestaw w połączeniu z atlasem wystarczy to w tedy jeszcze lepiej .

makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: makebelieve »

Loki23, z atlasów Jak dla mnie wystarczająco. Są ludzie, którzy korzystali z Graya (A nie E! ), Pituchowej, Krechowieckiego. Zdecydowana większość korzysta głównie ze Skawin. A to co wymieniłam to możesz najlepiej przejść się do księgarni i zobaczyć chociaż, która książka Ci przypadnie pod względem wyglądu (bardziej opisowo jest wszystko przedstawione czy np wypunktowane). Ja np do OUNu wolałam (oczywiście oprócz Bochna ) Gołąba niż Fixa, bo w Fixie wszystko było wypunktowane i gorzej mi się to czytało.
Nath
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2015, o 12:58

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Nath »

Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości co do książek? Bo wydaje mi się, że na razie jeszcze nie ma opublikowanych wymaganych, co nie?
Nie spodziewam się znaczących zmian, no ale już raz zaskoczyli z anatomii to Grayem to Moorem, a chciałbym w poniedziałek jechać do księgarni. Zrobiłem sobie nawet spis tego, co chciałbym kupić - tylko teraz nie jestem pewien, czy ma to sens. Wiadomo kiedy będą zamieszczać literaturę? Z histologii wszystko fajnie (nawet już przygotowali spis rzeczy na II tydzień nauki), a pozostałe katedry nic.

Atlas anatomii człowieka Sobotta tom 1-3 + Tablice anatomiczne mięśni, stawów i nerwów
Bochenek Anatomia człowieka tom I-V
Anatomia człowieka VI - repetytorium
Atlas anatomii. Fotograficzne studium (Yokochi)
Anatomia prawidłowa człowieka - tom 1-8 (Skawina)
Podstawy biologii komórki tom 1-2
Histologia Sawicki
WHEATER Histologia. Podręcznik i atlas.
Kompendium histologii Tadeusz Cichocki
Radiologia - diagnostyka obrazowa, Rtg, TK, USG, MR
Genetyka medyczna Kałużewski
Atlas neuroanatomii i neurofizjologii Nettera
Moore Anatomia kliniczna - tom 1-2
Genetyka medyczna Drewa
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: makebelieve »

Nath, po co chcesz kupować książki w księgarni? Przecież my przyszli drugoroczni je sprzedajemy i to o wiele taniej niż nowe
Z Twojego spisu ja bym sobie zostawiła tylko Sobotty, Skawiny, Bochna (niektórzy pewnie się ze mną nie zgodzą, bo obowiązuje tylko IV tom do OUNu ale czasami ja lubię coś sprawdzić w Bochnie), Yokochiego, Sawickiego, Cichockiego szukałabym ksero. Cała reszta to książki, których zapewne w większości nawet nie otworzysz a wydasz na to wszystko przecież pare ładnych tys.
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: sternensucherin »

makebelieve pisze:Nath, po co chcesz kupować książki w księgarni? Przecież my przyszli drugoroczni je sprzedajemy i to o wiele taniej niż nowe
Dokładnie! Wejdź na fb na grupę OGŁOSZENIA O KUPNIE SPRZEDAŻY ITP. ŚUM i tam są co chwila ogłoszenia ludzi ze starszych roczników. Nie warto kupować 3 razy droższych nówek w księgarniach, bo naprawdę niczym się nie różnią. Na dodatek od nas dostaniesz materiały elektroniczne(tylko zazwyczaj trzeba poprosić/przypomnieć).
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: makebelieve »

sternensucherin, dużo osób zresztą (ja też) w ogłoszeniach po prostu pisze, że gratisowo materiały elektroniczne. Ta grupa co podałaś jest spoko, do tego jest grupa Kandydaci Lekarski ŚUM 2016/2017, tam też ogłaszamy książki do sprzedania.
Nath
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2015, o 12:58

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Nath »

Dzięki za linka do grupy!
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: ameba11 »

Jak myślicie, jest sens kupować atlas do histologii Wheatera?
I jeszcze jedno, czy da się ogarnąć biofizykę ucząc się na bieżąco(z wykładów) czy zajęcia jednak wymagają znajomości fizyki z LO? (na seminariach przerabia się zadania czy raczej teorię?)
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Blathmac »

To zależy od asystenta. Ja nie zrobiłem na biofizyce ani jednego zadania, a na seminariach omawialismy teorie

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości