Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: ameba11 »

Witajcie, nie znalazłam podobnego wątku dlatego zakładam nowy.
Mam pytanie, o książki na pierwszy rok kierunku lekarskiego w Katowicach, z tego co się dowiedziałam podręczniki z biblioteki można wypożyczać dopiero po odebraniu legitymacji, w pażdzerniku, czyli już po rozpoczęciu zajęć, a ja wolałabym niektóre mieć już w wakacje, żeby je chociaż raz przeczytać, stąd moje pytanie(bo są dość drogie, nawet na aukcjach) które według was są najpotrzebniejsze?
1.Sawicki Histologia
2.5 tomów Bochenka
3.Anatomia Moore
4.Atlas Sobotta albo Netter
5. Kompendium histologii Cichockiego
6.Cytobiochemia - Leokadia Kłyszejko
7.Anatomia prawidłowa człowieka SKAWINA
8.Podstawy biologii komórki B.Alberts
9.Genomy Brown
10.Podstawy genetyki Drewa
(spisałam je ze strony uczelni)
Jest tego sporo więc wole nie przepłacać i jeśli któraś z tych książek jest potrzebna dopiero pod koniec semestru, albo korzysta się z niej tylko parę razy to nie ma sensu kupować.
studento1111
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2016, o 12:53

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: studento1111 »

Ogólnie nie uważam żeby dobrym pomysłem było czytać całe książki przez wakacje Jedynie lepiej tydzień przed nauczyć się tego co już jest podane na stronach katedr.
1.Sawicki Histologia - książka must have to zaliczenia wejściówek i egzaminu. 99 % pytań brane z tej książki . Często zmieniają tylko 1 słowo w podpunkncie
2.Z bochenków raczej wystarczy tylko tom do oun z którego trzeba się uczyć na zajęcia reszta dla bardziej ambitnych. Chociaż ostatnia semestralka z drugiego semestru była ułożona na podstawie bochenka z brzucha i miednicy.
3. Moore- nie kupować! Bezużyteczna książka.
4. Ogólnie trzeba mieć jeden z tych atlasów. Sobotta wydaję się lepszym wyborem ale jest w 3 tomach i jest droższa niż netter. Na netterze też się da spokojnie nauczyć . Polecam także jakiś atlas fotograficzny yokochi albo mcminn.
5. Z tej ksiązki było trzeba doczytać tylko 2 razy na histologie po kilka stron. Ne warto jej kupować. Można albo skserować te strony albo po prostu przeczytać w wersji ekeotronicznej
6. Ta ksiązka była potrzebna tylko na 1 temat o apoptozie więc nie opłaca się kupować .
7.Skawiny- 90 % roku uczy się tych ksiązek na anatomię i wydają sie dobrym wyborem oprócz oun .
8.Alberts- wiedza z tej ksiązki przestała wystarczać na zajęcia z biologi molekularnej.
9 Genomy Browna- ksiązka z której było egzekwowane najwięcej wiedzy z biolo molo. Ogólnie polecam tą ksiązke + sylabusy opracowane przez studentów.
10.Drewe- potrzebna na genetyke w drugim semestrze.
studento1111
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2016, o 12:53

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: studento1111 »

Ogólnie nie uważam żeby dobrym pomysłem było czytać całe książki przez wakacje Jedynie lepiej tydzień przed nauczyć się tego co już jest podane na stronach katedr.
1.Sawicki Histologia - książka must have to zaliczenia wejściówek i egzaminu. 99 % pytań brane z tej książki . Często zmieniają tylko 1 słowo w podpunkncie
2.Z bochenków raczej wystarczy tylko tom do oun z którego trzeba się uczyć na zajęcia reszta dla bardziej ambitnych. Chociaż ostatnia semestralka z drugiego semestru była ułożona na podstawie bochenka z brzucha i miednicy.
3. Moore- nie kupować! Bezużyteczna książka.
4. Ogólnie trzeba mieć jeden z tych atlasów. Sobotta wydaję się lepszym wyborem ale jest w 3 tomach i jest droższa niż netter. Na netterze też się da spokojnie nauczyć . Polecam także jakiś atlas fotograficzny yokochi albo mcminn.
5. Z tej ksiązki było trzeba doczytać tylko 2 razy na histologie po kilka stron. Ne warto jej kupować. Można albo skserować te strony albo po prostu przeczytać w wersji ekeotronicznej
6. Ta ksiązka była potrzebna tylko na 1 temat o apoptozie więc nie opłaca się kupować .
7.Skawiny- 90 % roku uczy się tych ksiązek na anatomię i wydają sie dobrym wyborem oprócz oun .
8.Alberts- wiedza z tej ksiązki przestała wystarczać na zajęcia z biologi molekularnej.
9 Genomy Browna- ksiązka z której było egzekwowane najwięcej wiedzy z biolo molo. Ogólnie polecam tą ksiązke + sylabusy opracowane przez studentów.
10.Drewe- potrzebna na genetyke w drugim semestrze.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: ameba11 »

Dzięki za odpowiedz,
Skoro Moore jest za słaby to może lepszy Grey?
A do biologii molekularnej może jednak lepiej zakupić chociaż 1 tom Albertsa i Genomy Browna?
(zastanawiam się nad tą cytobiochemią bo przeglądałam sylabusy i dość często się tam pojawia)
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: makebelieve »

Wg mnie Gray lepszy niż Moore, ale i tak zobaczysz, ze praktycznie każdy bedzie przychodzić ze Skawinami jedynie do dr S nie polecam
A co do biomolo to szach mat podręcznikowych, egzamin zdany w pierwszym terminie nie czytając ani jednej książki (otworzyłam raz genomy i po dwoch zdaniach zamknęłam). Wystarczyły mi same opracowane sylabusy+własne dopiski na nich z Wikipedii itp

imago97
Posty: 6
Rejestracja: 28 lip 2016, o 13:24

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: imago97 »

A jakie mianownictwo na anatomii jest wymagane? Łacina czy angielski?

Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Blathmac »

No proszę Cię. nawet nie dotykaj żadnych książek do biolomolo. Sylabusy i wikipedia zapewnią Ci zdany egzamin w pierwszym terminie

Łacina lub angielski, do wyboru.
iguanka
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2015, o 16:09

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: iguanka »

A ja polecam Genomy", bardzo ciekawe i pomagały przy nauce biolo molo

makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: makebelieve »

Blathmac ma rację, słuchać go!

Ja się powtórzę i ja Genomy odradzę, mieszały mi w głowie Więc zamiast kupować oryginał zainwestuj jak chcesz w ksero, szkoda kasy na książkę.

Co do języka na anacie to tak jak wspomniano łacina lub angielski, ale zdecydowana większość wybiera łacinę i tego języka używają też asystenci (na zmianę z polskim).
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: Blathmac »

Ze wskazówkami ode mnie pierwszy rok zdany bezproblemowo Co prawda w trzecich terminach, ale przynajmniej sobie lepiej utrwalicie wiedzę tyle razy powtarzając!
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: sternensucherin »

To ja tak od siebie polecę język angielski na anatomii. Wtedy nie ma żadnych problemów z atlasami czy podręcznikami w bibliotece, bo większość osób się rzuca na łacinę, a angielskie atlasy czekają sobie spokojnie na półeczce. Wtedy ma się ten komfort bezpłatnego wypożyczenia Sobotty, Nettera i Prometeusza jednocześnie, zamiast kupowania tylko jednego z nich. No i na szpilkach dużo łatwiej jest sformułować pełną odpowiedź, zamiast rozkminiać te wspaniałe łacińskie deklinacje.
Apropos Bochenka, to warto mieć te tomy, szczególnie OUN. I nie, nie ma sensu ich kupować. Drogie i dużo tego, a w bibliotece bez problemu wypożyczysz.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: ameba11 »

Na stronie katedry jest podany tylko IV tom Bochenka jako obowiązkowy, ale z tego co czytałam to sporo osób piszę, że lepiej chociaż przeczytać pozostałe tomy, gdyby się trafiło na bardziej wymagającego asystenta. Przeszukałam chomikuj, i nie ma tam Bochenka, więc jeśli ktoś zna stronę z której można ściągnąć te pliki to byłabym wdzięczna, bo nie chce mi się go kupować(skoro jest nieobowiązkowy)
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Potrzebne książki na 1 rok lekarskiego w Katowicach

Post autor: ameba11 »

Anatomia po łacinie czy po angielsku jest łatwiejsza do nauczenia się? (nie miałam łaciny w LO)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości