Praca badawcza

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Cz!k!tka

Praca badawcza

Post autor: Cz!k!tka »

wiem Że kaŻdy jush pewno ma dość ale prosze o pomoc! =] Długo myślałam o temacie pracy ale ciągle nie wiem co napisać. Nie chcę Żeby był banalny. Mój brat zrobił tą prace w 1 dzień:/:/ !
Dobra mieszkam na ¦ląsku i wsoomie wymyśliłam jeden temat, ale nie wiem czy dobry:

"Jak wpływa obecność huty £aziska na organizmy Żywe?"

No i właśnie! tak myślałam Żeby poruszyć w tej pracy odniesienie zarówno do zwierząt ludzi i roślin. Nie wiem moŻe. porównać z jakimś innym terenem ale tesh na śląsku na którym w obrębie np iluś tam kilometrów nie ma Żadnego większego zakładu przemysłowego. Nie wiem tesh czy mogę np pisać o wpływie na ludzi. znaczy jaki wpływ ma na ich zdrowie itp. A moŻe napisać tylko w odniesieniu do zwierząt lub tylko do roślin?

Qrcze pomocy Jeśli ktoś ma dla mnie jakieś rady to pliss bd wdzięczna) MoŻe ktoś ma lepszy pomysł to tesh proszę moŻe coś w końcu wybiore.
Ja jeśli bd w stanie to tesh słuŻę pomocą innym:]

Jeśli ktoś byłby tak miły pomóc mi indywidualnie zostawiam maila) :[at].pl

z góry thx* pozdravki
Kamil

Re: Praca badawcza

Post autor: Kamil »

zaogólenie moze byc wpływ na konkretny organizm, grupe lub tp.
Cz!k!tka

Re: Praca badawcza

Post autor: Cz!k!tka »

qrde to ja jush w ogóle nie wiem jak sie za to zabrać. nawet nigdy nie widziałam Żadnych prac wykonanych przez innych :/ niedobrze.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Praca badawcza

Post autor: malwka »

Cz!k!tka - takie nieskromne pytanko zadam - czy Ty wstydzisz się języka polskiego
Cz!k!tka

Re: Praca badawcza

Post autor: Cz!k!tka »

no co ty ja sie nie wstydze) wsoomie nie robie raczej błędów (nie licząc końcówek -ę) i pisze z polskimi znakami, ale niektóre wyrazy to po prostu slang z przyzwyczajenia ale chyba niewaŻne jak pisze, waŻne co co chce przekazać DD
pozdravkiD
i w dalszym ciągu prosze o pomocltrosi
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Praca badawcza

Post autor: prazm »

Ważne co i jak przekazujesz!
Cz!k!tka

Re: Praca badawcza

Post autor: Cz!k!tka »

Ale to chyba nieistotne. Nie po to powstał ten temat Żeby gadać tu o moim piśmie i sposobie wypowiadania się:]
gosc

Re: Praca badawcza

Post autor: gosc »

niby nie, ale takie pismo przystoi na blogu w róŻowym kolorze, a nie na forum i to biologii:/po prostu.
gosc

Re: Praca badawcza

Post autor: gosc »

a po drugie, to wybór pracy na Olimpiade to jeden z elementow kreatywnego myslenia. Twoje pytanie obrazuje jego brak, a logiczne i kreatywne myslenie, wbrew pozorom, moze sie przydac w pytaniach z biologii na Olimpiadzie.
gosc

Re: Praca badawcza

Post autor: gosc »

tzn.przy udzielaniu odpowiedzi.
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Praca badawcza

Post autor: prazm »

Punktacja prac na Olimpiadę Biologiczną:
tematyka 0-10 pkt., metodyka - 0-15 pkt., wyniki - 0-20 pkt., styl - 0-5 pkt. Ponieważ tematy prac powinny być wymyślane w miarę samodzielnie to obserwuję jak daleko ingerują w to osoby trzecie. Już sam fakt pojawienia się tematu z prośbą o pomoc w wymyśleniu koncepcji pracy stawia Cię w bardzo niekorzystnym świetle. Prawdę mówiąc nie wiem czy admin nie powinien zamykać takich tematów. W każdym razie obserwuję jak ten temat się rozwija
gosc

Re: Praca badawcza

Post autor: gosc »

całkowicie sie zgadzam :!: przy wyborze oraz realizacji pracy jest moŻliwość konsultacji metodycznej z nauczycielem prowadzącym.moŻe on podpowiedzieć , doradzić.i według mnie osoby, które nie mają pomysłu na pracę nie powinny w ogóle brać udziału w tej Olimpiadzie:/
gosc

Re: Praca badawcza

Post autor: gosc »

nie dokonczylem watku z nauczycielem chodziło mi o to, Że pomimo, iz moŻliwość konsultacji z nauczyielem jest, to po wyborze tematu (samodzielnego) moŻe on podpowiedzieć jak się do tego zabrać etc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości