praca dla lekarza w USA

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: PRACA W USA

Post autor: Acetylocholina »

teoretycznie to na uczelni masz dodatkowy język, więc Cię powinna z medycznego słownictwa przygotować
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: praca dla lekarza w USA

Post autor: Khayman00 »

Gdańsk ma umowę z University of Florida
Ok, przypuśćmy, że studiuję na tej uczelni to co dalej?

Jak się starać o to żeby Cię wybrali na wymianę?

Czym trzeba się wyróżniać?

Na którym roku?

A potem po tej wymianie, można zostać w USA?
Awatar użytkownika
Amira1001
Posty: 52
Rejestracja: 14 paź 2009, o 00:35

Re: praca dla lekarza w USA

Post autor: Amira1001 »

Khayman, są różne programy z których można wyjechać, najpierw trzeba się dowiedzieć jaki to program i czy chodzi o praktykę czy o częściowe studiowanie na danej uczelni, np. działając aktywnie w IFMSA możesz wyjeżdżać na praktyki wakacyjne do krajów na całym świecie, do USA również, natomiast z Erasmusa możesz jechać na rok na wymianę i wtedy tam po prostu studiujesz, ja na takiej byłam ale na innych studiach. Tylko że Erasmus to Europa i Turcja. Zorientuj się jaki to program i jakie mają wymagania, bo wyjazdów do USA jest dużo z różnych programów. A jeśli chodzi o możliwość zostania tam, to byłam też już kilka razy w USA, tam mieszka moja bliska rodzina, więc mogę na wszystkie konkretne pytania odpowiedzieć. Jeśli planujesz kiedyś w USA pracować to pierwsza sprawa to nostryfikacja dyplomu. Jest to do przejścia, ale najlepiej jak chcesz od razu wyjechać po studiach to zacznij zdawać już w trakcie studiów te egzaminy bo można.

Być może już tam zaglądałeś, a jak Twój angielski na jakim poziomie? Bo nie jestem pewna czy dodatkowo nie wymagają TOEFL, nie pamiętam już. W każdym razie warto ten certyfikat mieć, ale wynik jest ważny tylko 2 lata. Myślę, że o Step 1 już mógłbyś na 3 roku pomyśleć. Step 1 i Step 2 CK możesz zdawać w Niemczech natomiast pozostałe części egzaminu już w USA. Pozdrawiam! Aha, na ten temat dużo też jest tu na tym forum, bo sama o tym czytałam, zdaje mi się, że Morfeusz pracował w USA więc on wszystko wie lepiej)
Awatar użytkownika
Amira1001
Posty: 52
Rejestracja: 14 paź 2009, o 00:35

Re: praca dla lekarza w USA

Post autor: Amira1001 »

A jeszcze jedno, co do wyjazdu na wymianę to pytałeś na którym roku najlepiej, warto jak najszybciej jechać, z IFMSA można po 3 roku, czasem też i po drugim, ogólnie ten 3 rok to już jest czas na takie sprawy:) A kryteria są różne, język, działalność w kołach naukowych na pewno pomaga, średnia ocen dobra itp. zależy od rodzaju wymiany czy jedziesz na praktyki czy na studia, liczby chętnych itp. Jak masz certyfikat niektóre uczelnie mogą zwolnić z egzaminu językowego, ale nie muszą.
Awatar użytkownika
neve
Posty: 762
Rejestracja: 3 maja 2010, o 12:35

Re: praca dla lekarza w USA

Post autor: neve »

Chciałam sie zapytac ewentualnie o poziom jezyka, nie wliczam medycznego, bo wiadomo tego sie człowiek uczy na studiach i na bierzaco, ale mniej wiecej ,egzamin ktory sie pisze na jakim jest poziomie, np. B2 C2? chciałabym wiedziec jak duzo musze jeszcze nadrobic
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: praca dla lekarza w USA

Post autor: ebedziebe »

Cześć
Tak czytam ten temat , i rożne inne artykuły w internecie i wszędzie jest opisana droga pt
Studia w Polce USMLErezydentura w USA

A ja mam pytanie czy nie można by zrobic czegoś na wzór

Studia w Polsce -staż w Polsce specjalizacja w Polsce wyjazd za granice .

Czy robiąc specjalizacje u Nas , można na zasadzie USMLE czy czegoś podobnego mieć ją uznana w USA/Kanadzie/NZ/Australii ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości