Praca za granicą po weterynarii

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Praca za granicą po weterynarii

Post autor: iSzymur »

Jak w temacie, ktoś zna jakieś konkrety? Konkretnie w państwach anglo-języcznych, najlepiej w Europie, żeby się nie męczyć z nostryfikacją dyplomu (jeśli dla wety też to działa jak dla lekarskiego). Na pewno ktoś ma jakiegoś wujka, brata, siostrę, albo sam wyjechał i tam pracuje. Jest praca? Jak zarobki w stosunku do kosztów życia? Liczę na odpowiedzi, dzięki!
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: iSzymur »

odświeżam
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: dzikus »

na pewno jest praca za granicą. Na Uniwersytecie przyrodniczym we wrocławiu staże i praktyki zagraniczne są powszechne i podobno niektórzy wykładowcy pomagają w zorientowaniu się też z pracą za granicą.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: iSzymur »

A jak w Krakowie?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: Korczaszko »

Kraków ma weterynarię od 2 lat, raczej niewiele osób wyjeżdża na praktyki po pierwszym roku

Co do pracy za granicą od chłopaka słyszałam historię o dziewczynie, która w czasie studiów robiła praktyki zagraniczne, na koncie miała erazmusa itd, a w Anglii po studiach robiła za. technika. Wiadomo, nie każdy będzie miał tak przesrane

na stronach z ogłoszeniami czasem pojawiają się oferty pracy z Niemiec
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: iSzymur »

Praca w nie-angielskojęzycznych państwach wiąże się z potrzebą nauki np. niemieckiego? mnie interesują tylko państwa, gdzie głównie używa się angielskiego
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: Korczaszko »

A chciałbyś iść do lekarza w Polsce i rozmawiać z nim po angielsku? Mało kto to lubi o Francuzach mówi się, że angielski znają, ale nie używają, bo nie.
Słyszałam, że w Skandynawii można dostać pracę.

Wielka Brytania jest najcięższa, bo angielski zna co druga osoba i rynek tak naprawdę się zamyka. Co do praktyk - znam sporo osób, które były i raczej nie trzeba cudów, żeby takie coś załatwić (sama po jednym telefonie do kliniki miałam jechać do Niemiec, ale szkoda było mi kasy na mieszkanie )
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: iSzymur »

fajnie, dzięki za odpowiedź

nigdy się nie uczyłem niemieckiego-jest szansa nauczyć się go w takim poziomie, żeby sprawnie się posługiwać i wyjechać po studiach za granicę?

poza tym, jak wygląda komfort życia w takiej skandynawii? chyba wszędzie lepiej niż u nas, co.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: Korczaszko »

Skandynawia raczej ma bardzo dobry komfort nie byłam nigdy w północnej Europie, ale strzelałabym, że Norwedzy mają lepiej niż Anglicy

Co do niemieckiego - zależy jakie masz zdolności językowe, ale w moim odczuciu nie jest to bardzo trudny język, jeśli ma się samozaparcie to się nauczy
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: szluwka »

haha studenci wety/lekarskiego 5lat spędzają na zakuwaniu, także jeden język więcej nie powinien sprawić kłopotu
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: Korczaszko »

chyba jedna z większych stron z ogłoszeniami z pracą, ostatnio pojawiła się oferta z Irlandii, niemieckie pojawiają się co parę tygodni.
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: Kolave »

Trzeba tak na B2 opanować język.
Niemiecki jest dość łatwy, ale mnie zawsze przerażał te rodzajniki.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Praca za granicą po weterynarii

Post autor: ryniofit8000 »

Rodzajnikami to nie ma się co przejmować. Ważne żeby mówić komunikatywnie, niekoniecznie poprawnie gramatycznie.
W przyszłym roku będę zdawał egzamin z niemieckiego na poziomie B2/C1 (w zależności od wyniku dostaje się certyfikat albo B2 albo C1) i powiem ci szczerze, że u mnie z gramatyką jest słabo, na szczęście na tym egzaminie najważniejsza jest komunikacja.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2014, o 17:43 przez ryniofit8000, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości