[Film] Praktyczny eksperyment sprawdzający poprawność Ogólnej Teorii Względności

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Prorock
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2017, o 02:47

[Film] Praktyczny eksperyment sprawdzający poprawność Ogólnej Teorii Względności

Post autor: Prorock »

Witam! Mam zamiar przeprowadzić dość prosty eksperyment, który pozwoli mi sprawdzić, czy obecny model grawitacji, który jest oparty na OTW Einsteina, jest w 100% zgodny z rzeczywistością.

Zgodnie z obecną teorią grawitacji, rozmiar obiektu, który jest źródłem pola grawitacyjnego, nie ma żadnego wpływu na siłę przyciągania, ani na obszar oddziaływania. Oficjalna nauka stwierdza, że gdybyśmy zmniejszyli rozmiar Słońca na tyle, by stało się ono czarną dziurą, nie miałoby to żadnego wpływu na orbity planet i prędkość ich ruchu.

Niestety jestem naukowym sceptykiem i nie wierzę w nic, co wydaje mi się nielogiczne na pierwszy rzut oka. Ponieważ jednak fizyka nie polega na wierze w zjawiska, lecz na ich obserwacji i pomiarze, postanowiłem sprawdzić to sobie samemu. Mam zamiar użyć w tym celu modelu grawitacji, który jest uznawany przez naukę, jako najbardziej poprawny - modelu rozciągliwej powierzchni.


Według obecnej wiedzy, fizyczny rozmiar obiektów nie ma żadnego wpływu na ich pola grawitacyjne - więc będą one przyciągać inne obiejkty z tą samą siłą, jeśli ich masa pozostanie ta sama.

Według mnie zmiana gęstości (rozmiaru) obiektu, będącego źródłem grawitacji, spowoduje 2 możliwe efekty (albo nawet 3), które zależeć będą od odległości przyciąganego obiekt do źródła grawitacji.
- przy małej odległości,siła przyciągania obiektu znacząco wzrośnie
- przy dużej odległości, siła przyciągania osłabnie a nawet całkiem zaniknie
- prawdopodobnie istnieje też pewna odległość, w której siła grawitacji pozostanie taka sama

C.D.N. w następnym poście, gdyż nie nogę dodać więcej linków, ani obrazków.
Prorock
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2017, o 02:47

Re: Praktyczny eksperyment sprawdzający poprawność Ogólnej Teorii Względności

Post autor: Prorock »

Te obrazki pokazują, dlaczego tak uważam:
Załączniki
teoria-wzglednosci.jpg
teoria-wzglednosci.jpg (2.89 KiB) Przejrzano 3146 razy
teoria-wzglednosci-1.jpg
teoria-wzglednosci-1.jpg (2.4 KiB) Przejrzano 3146 razy
Prorock
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2017, o 02:47

Re: Praktyczny eksperyment sprawdzający poprawność Ogólnej Teorii Względności

Post autor: Prorock »

By to potwierdzić, muszę zmierzyć siłę przyciągania dla 2 źródeł grawitacji o tej samej masie, lecz różnych rozmiarach. Dodatkowo mogę też uwzględnić zmienną gęstość obiektu, który jest przyciągany.

Zdradzę, że wykonałem już pierwsze próby i prawdopodobnie znam już efekty eksperymentu. Jednak zanim opublikuję wyniki, chciałbym usłyszeć, czy wszystko jest zgodne z nauką, oraz co sądzicie na temat tego badania i jakich spodziewacie się rezultatów.
Prorock
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2017, o 02:47

[Film] Gravity distribution of force/mass in space

Post autor: Prorock »

Prorock
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2017, o 02:47

[Film] Gravity

Post autor: Prorock »

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości