Praktyki po pierwszym roku wydziału lekarskiego

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
altruistka11
Posty: 100
Rejestracja: 1 mar 2009, o 11:28

Praktyki po pierwszym roku wydziału lekarskiego

Post autor: altruistka11 »

Witam
Jestem świeżo upieczoną studentką I roku lekarskiego, dziś poinformowano mnie, że jeśli chce mieć praktyki w swoim okręgu to do 15 lutego muszę złożyć podanie.
Interesuje mnie jak wygląda to podanie? Czy szpital ma prawo mnie nie przyjąć? Czy jeśli przykładowo chcę mieć praktyki we Wrocławskim szpitalu a studiuję w Łodzi pierszeństwo przede mną mają studenci AM Na jakiej zasadzie rozpatrywane są wnioski? (pomijam aspekt znajomości) Do kogo mam się zwrócić z takowym podaniem

Z góry dziękuję za odpowiedź
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Praktyki po pierwszym roku wydziału lekarskiego

Post autor: shisha pangma »

ogólnie wygląda to tak, że praktykę robisz albo z przydziału uczelni (czyli w szpitalach, które podpisały odpowiednią umowę z uczelnią) albo indywidualnie (wtedy sama musisz zanieść wniosek i dopiero wtedy uczelnia wysyła szpitalowi/klinice/przychodni umowę). studenci z amwroc jeśli robią praktyki we wroc to z przydziału uczelnianego", Ty będziesz załatwiać indywidualnie, więc nie załatwiasz tego tym samym trybem, zatem pierwszeństwo nie ma nic do rzeczy. Po prostu musisz się wybrać do szefa danej kliniki/przełożonej pielęgniarek, nie słyszałam, żeby ktoś miał z tym problem, zgodę podpisują od ręki:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości