Praktyki

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Praktyki

Post autor: armistice »

Jak wyglądają praktyki ? Czytałem, ze na UMLUB sa praktyki po pierwszym roku
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Praktyki

Post autor: Padre Morf »

Są po 3 i 4 roku i obejmują lab ogólny, hematologię, mikroby (z parazytami) i serologię grup krwi.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Praktyki

Post autor: Biochejter »

armistice pisze:Jak wyglądają praktyki ? Czytałem, ze na UMLUB sa praktyki po pierwszym roku
Gdzie czytałeś że są po I roku? Do tej pory zawsze były po III i IV roku i nie wiem gdzie niby mogłyby być po I ]

Po III roku w labie na analityce ogólnej, chemii klinicznej i parazytach, a po IV na mikrobach i serologii. Trwają po 4 tygodnie.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Praktyki

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze:
Praktyki
dwie jednomiesięczne praktyki wakacyjne po pierwszym oraz po drugim roku studiów w pracowniach: analityki ogólnej, chemii klinicznej, hematologii laboratoryjnej, mikrobiologii, parazytologii, serologii grup krwi.
Zajebioza, po I i po II roku praktyki, Lublin rulez
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Praktyki

Post autor: Padre Morf »

Może to jakiś błąd na stronie po prostu.

Z drugiej strony w kwestii praktyk jest pewna dowolność - w Kraku mają na III roku mikroby i hemato, a na IV analitykę ogolna, chemie kliniczną i sero. We Wrocku zaczynają praktyki już po 2 roku, a na 3 mają serologię w czasie ferii zimowych.
Studentów innych uczelni w labie nie widziałem
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Praktyki

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze:Może to jakiś błąd na stronie po prostu.
Też się nad tym zastanawiam, nie wierzę że dr D zgodziła by się na takie coś ]
Morfeusz pisze:Z drugiej strony w kwestii praktyk jest pewna dowolność - w Kraku mają na III roku mikroby i hemato, a na IV analitykę ogolna, chemie kliniczną i sero.
Wrocka nie znam, a na CMUJu to jest zrozumiałe, bo oni mają (mieli?) trochę inną kolejność przedmiotów na studiach niż np. Lublin mikroby i hematologię na III roku a sero i chemię kliniczną na IV ]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Praktyki

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze:Też się nad tym zastanawiam, nie wierzę że dr D zgodziła by się na takie coś ]
Zastanawiam się co oni mieliby w labie robić po 1/2 roku (szkło myć?)

Co do CMUJ - z ich strony www wynika, że nadal tak mają.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Praktyki

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze:Zastanawiam się co oni mieliby w labie robić po 1/2 roku (szkło myć?)
Ja tak samo właśnie. Na pierwszych latach nie ma zwykle żadnego przedmiotu związanego z kierunkiem. Ale co mądre głowy postanowią tak ma być )
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Praktyki

Post autor: Lordrigar »

Heh tez ostatnio znalazlem ten opis standardow ksztalcenia i jakos mnie zdziwily praktyki po 1 i 2 roku.(studia dopiero zaczynam). Wiecie moze jak to jest w szczecinie?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Praktyki

Post autor: Padre Morf »

Lordrigar, w Szczecinie analityka jest od roku akademickiego 2007/8 więc jeszcze nie było osób, które miałyby praktyki.

W standardach kształcenia są praktyki po 4 lub 6 i 8 semestrze studiów.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Praktyki

Post autor: Lordrigar »

Morfeusz, dzieki wielkie. Faktycznie zapomnialem, ze to u nas nowy kierunek. No coz od pazdziernika mozliwe, ze sie czegos dowiem .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości