Preparaty przedstawiające rozwój organizmów

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
noindyfikator
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2019, o 07:06

Preparaty przedstawiające rozwój organizmów

Post autor: noindyfikator »

Dzień dobry,

Zakupuję mikroskop Delta Optical BioLight 300. Na sam początek, bardzo hobbystycznie.
Jako, że z biologii nie wiem za wiele, bardziej ciągnie mnie ciekawość poznawania nowych rzeczy to nie wiem jakie preparaty mógłbym wykonać aby osiągnąć swój cel.

Nie oczekuję tylko gotowych odpowiedzi, pomocne będą również działy do nauki, materiały, słowa kluczowe, strony.

Ważnym czynnikiem jest tutaj posiadany przeze mnie mikroskop, nie zobaczę na nim wszystkiego. Nie jest najlepszy.
Moim celem jest zaobserwowanie tworzenia kolonii lub czegoś w tym rodzaju. Jakie zwierzęta",grzyby, bakterie, itp. mogę oglądać w domowych warunkach, tak aby móc zaobserwować ich rozwój, w możliwie jak najkrótszym czasie. Coś w stylu jest jedna komórka, zaraz robią się dwie potem cztery itp aż w końcu trzeba zmniejszyć powiększenie, bo kolonia się rozrosła.

Pierwszą moją myślą były drożdże spożywcze.
Chciałbym poznać czy takie doświadczenia są możliwe do zrealizowania. Czy są takie organizmy, które przygotowane na płytce, wykażą jakieś reakcje życiowe - tworzenie kolonii.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość