Problem rezygnacja ze studiów

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Problem rezygnacja ze studiów

Post autor: biofizchem »

Przez cały rok studiowałam kierunek który nie był moim wymarzonym wszytsko zaliczałm w terminie zaliczyłam 1. semestr na drugi złożyłam indeks tuż po skończonej sesji letniej
we wakacje dostałam się na mój wymarzony kierunek i chce zrezygnować z tego pierwszego ale nie chce także stracić tego roku bo w razie gdyby powinęła mi sie noga na wymarzonym to chciała bym mieć gdzie wróć i zacząć juz na 2. roku

w związku z czym nie wiem co mam zrobić czy lepiej żebym zabrała papiery z tego pierwszego jako rezygnacja czy poczekać do pierwszej sesji i gdy nic nie zalicze to mnie wywalą
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Problem rezygnacja ze studiów

Post autor: Biochejter »

Co to za problem, weź urlop dziekański na rok na pierwszym kierunku.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Problem rezygnacja ze studiów

Post autor: yeast »

Możesz spróbować wziąć dziekankę na pierwszym kierunku i najwyżej potem zrezygnować.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Problem rezygnacja ze studiów

Post autor: a_niap »

Dokładnie, dziekanka to najlepszy pomysl. A potem poczekaj az cie sami wyrzucą jak nie bedziesz chodzic na zajecia
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: Problem rezygnacja ze studiów

Post autor: biofizchem »

tylko na dziekanke trzeba miec dobry powód .jaki?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Problem rezygnacja ze studiów

Post autor: Biochejter »

Np. jakiś banalny i standardowy typu: problemy rodzinne, problemy zdrowotne, problemy finansowe, wyjazd zagranicę. raczej nie słyszałem żeby ktoś miał kłopoty z dziekańskim.
Awatar użytkownika
piekielny_ogar
Posty: 243
Rejestracja: 13 lip 2008, o 22:08

Re: Problem rezygnacja ze studiów

Post autor: piekielny_ogar »

A jaka to uczelnia? bo na niektorych sa teraz urlopy studenckie takze, ktore w sumie latwiej dostac niz dziekanke (btw ja wlasnie taki biore ). i w sumie to mozesz figurowac na uczelni nawet dwa lata xd
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: Problem rezygnacja ze studiów

Post autor: biofizchem »

urlop studencki co to jest na jakich warunkach się go otzrymuje gdzie mogę się coś więcej dowiedzieć? ja studiuje na uam w poznaniu

a ten powód o dziekanke to musi być jakoś szczególnie uzasadniony tzn jakieś zaświadczenia czy wystarczy napisać problemy rodzinne i nic więcej?
Awatar użytkownika
piekielny_ogar
Posty: 243
Rejestracja: 13 lip 2008, o 22:08

Re: Problem rezygnacja ze studiów

Post autor: piekielny_ogar »

najlepiej zapytac w sekretariacie. jesli masz kogos w miare tam, to mozesz tez powiedziec jaka jest prawdziwa przyczyna (bo w sumie tez moga ja uznac). wszystko zalezy od dziekana.
teraz na uj wprowadzili urlop studencki, teoretycznie zasady przyznawania sa takie same jak dziekanki, ale ponoc latwiej go dostac.
kardiolożka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2009, o 21:43

Re: Problem rezygnacja ze studiów

Post autor: kardiolożka »

powód - ze względu na podjęcie studiów (tu piszesz kierunek i nazwę uczelni) - ja tak zrobiłam i wystarczyło
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości