Problem z astygmatyzmem.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Cirilla92
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2012, o 15:38

Problem z astygmatyzmem.

Post autor: Cirilla92 »

Witam.
Postanowiłam napisać tu ponieważ potrzebuje rady i liczę na to, że ktoś rozwieje moje wątpliwości. Mianowicie niedawno postanowiłam zrobić sobie nowe okulary. Udałam się do okulisty, który zbadał mi oczy uznał, że wada się powiększyła, oraz zdiagnozował astygmatyzm. Moja mam nie była zadowolona z faktu, że wypisał mi szła dla astygmatyków ponieważ kiedy byłam w podstawówceltsama tego nie za bardzo pamiętam miałam z takimi szkłami problem. Kiedy zdejmowałam szkła miałam migotanie oczu, nic nie widziałam, miałam zawroty głowy itd. Udaliśmy się wtedy na badania do Katowic gdzie lekarska po serii badań stwierdziła, że takich szkieł nosić nie mogę. Aktualny pan doktor powiedział, że to niemożliwe i zapisał te z astygmatyzmem. Jednakże kiedy je zakładam nie widzę dobrze, ani nawet źle tylko fatalnie. Wszytko jest wypukłe i to tak bardzo, że odnoszę wrażenie, że cały czas idę pod górkę, a ziemia jest na wyciągnięcie ręki. Nie byłam w stanie iść sama, mama musiała prowadzić mnie pod rękę. Dodatkowo wszystko jest powyginane, po dłuższej chwili ok.30 min pojawia się dotkliwy ból głowy i oczu. Litery są niewyraźne, kiedy obracam głowę postacie i przedmioty mają taką żółtą poświatę jak przy silnym słońcu. Czytałam na forach, że możliwe są podobne objawy na samym początku, ale ja dalej nie mogę się przyzwyczaić mimo że to 2 dzień. Czy oswajanie się z tymi szkłami może trwać dłużej i czy to normalne, że tak widzę? Niepokoję się ze względu na sytuacje jaka miała miejsce wtedy kiedy byłam młodsza, że dziesj się to samo.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
ejjen
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2012, o 00:03

Re: Problem z astygmatyzmem.

Post autor: ejjen »

Nie wydaje mi się, żeby była to kwestia przyzwyczajenia. U mnie również wykryto astygmatyzm, ale nie miałam żadnych problemów z noszeniem okularów/soczewek. Kwestia jest jeszcze taka, że astygmatyzm mam jedynie na prawym oku. Być może, że źle zdiagnozowano wadę i wcale nie masz na obu, lecz tak jak w moim wypadku, tylko na jednym oku.
Na Twoim miejscu wybrałabym się do jeszcze innego okulisty, który to sprawdzi, bo takie objawy na pewno nie mają prawa bytu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości