Problem z rekrutacją - POMOCY!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
RelatywnieKreatywna
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2014, o 16:16

Problem z rekrutacją - POMOCY!

Post autor: RelatywnieKreatywna »

Otóż mam taki problem nie wiedziałam, że do 4-go lipca trzeba wybrać aplikację na lekarski studia jednolite. Wszędzie informacja, że uzupełnianie wyników matur do 8-go lipca, a ja dodatkowo pracując po kilkanaście godzin dziennie nie miałam nawet dostępu do komputera. Tak że mimo wpłacenia opłaty rekrutacyjnej itd nie mogę uzupełnić danych w systemie i nie mogę już wybrać kierunku podsumowując - przegrałam życie. Załamałam się, bo bardzo mi zależało.
Udałam się z tym problemem do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. W zapłakaną twarz powiedziano mi, że to moja wina, że nie mogą nic zrobić, że mogę złożyć pismo że przegapiłam i podać swoje powody, ale w zasadzie to jestem na przegranej pozycji i oni to pismo rozpatrzą, ale nic z tym nie zrobią.

Czy uważacie, że coś jeszcze można tu zrobić? Czy w ogóle warto składać to pismo? Bardzo mi zależy na tym żeby mieć jeszcze jakąś szansę na WUM (chociaż te moje 260 pkt to nie wiem czy wystarczą w tym roku.), chcę spróbować wszystkiego.

BARDZO PROSZĘ, jeśli macie jakieś doświadczenia, rady lub jakieś rozwiązanie, dajcie znać : )
farane
Posty: 16
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45

Re: Problem z rekrutacją - POMOCY!

Post autor: farane »

Próg 271 to chyba nawet nie masz co płakać jużgt.<
Luiza7
Posty: 28
Rejestracja: 5 lip 2014, o 19:23

Re: Problem z rekrutacją - POMOCY!

Post autor: Luiza7 »

Hej, czy może wiecie, czy zostały juz ogłoszone wyniki na dietetyke I stopnia, ponieważ inne kierunki z wnozu dostaly już odpowiedź, a od jutra zgodnie z harmonogramem rozpoczyna się przyjmowanie dokumentów. Z góry dzięki za info

RelatywnieKreatywna
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2014, o 16:16

Re: Problem z rekrutacją - POMOCY!

Post autor: RelatywnieKreatywna »

farane pisze:Próg 271 to chyba nawet nie masz co płakać jużgt.<
T, z pierwszej listy. Chyba nieznane Ci są mechanizmy rekrutacji. Co do drugiej odpowiedzi, brawo ogarnięcia na forum.
Proszę o jakieś sensowne odpowiedzi!
Pac_
Posty: 40
Rejestracja: 29 lip 2011, o 23:31

Re: Problem z rekrutacją - POMOCY!

Post autor: Pac_ »

Oczywiście jest to próg z pierwszej listy, ale wystarczy spojrzeć na progi na lekarski na WUMie z poprzednich lat, by zorientować się, że wiele nie spada w trakcie pojawiania się kolejnych list. Szansa, że spadnie o 11 punktów jest niemal zerowa.

A co gorsze, jakkolwiek okrutnie by to nie brzmiało, to wina niedopilnowania harmonogramu leży wyłącznie po Twojej stronie. Oczywiście mogą być tego różne powody, ale w tym przypadku nie są niestety istotne. Uczelnia przecież harmonogramu nie zataiła, ani nie szyfrowała, nie pojawił się też kilka dni temu. Stoi tam przy dacie 4 lipca: ostatni dzień wyboru kierunków i wnoszenia opłaty rekrutacyjnej przez Kandydatów kwalifikowanych na podstawie wyników egzaminów maturalnych.

Zadaj sobie pytanie czy warto iść na bój, który z góry jest skazany na klęskę, czy może darować sobie związany z tym, z pewnością niemały, stres, i w pełni skupić się na nauce w celu poprawienia matury?
ryzu1
Posty: 4
Rejestracja: 9 sie 2009, o 15:46

Re: Problem z rekrutacją - POMOCY!

Post autor: ryzu1 »

Napisać podanie można i myślę że jeśli argumenty będą dobre to jest jakiś drobny promyczek nadziei. Na wumie serio można trafić na ludzkich ludzi a nawet jeśli oleją to podanie - przynajmniej zostanie świadomość że zrobiłaś co było w Twojej mocy, mimo błędu.
Aczkolwiek to że próg spadnie o 11 punktów jest bardzo mało prawdopodobne, niestety
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości