Problem z żywieniem Fredzi:(

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Lilithka
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2008, o 08:39

Problem z żywieniem Fredzi:(

Post autor: Lilithka »

Miesiąc temu przygarnęłam fretkę. Jest przesłodka, śliczna, cudowna i w ogóle jestem w niej zakochana:) Fredzia ma 2 lata, była trzymana głównie w klatce i karmiona dobrej jakości suchymi karmami dla młodych kotów. Jest całkowicie zdrowa i rozbrykana. Martwię się jednak, bo wiem, że jej wcześniejsze żywienie nie było prawidłowe. Staram się wprowadzać jej nowe pokarmy. W tej chwili zjada następujące pokarmy:
* różnego rodzaju wysokiej jakości suche jedzenie dla kotów i dla fretek
* kocie mleko
* ugotowane na miękko żółtko jajka
* chrupki warzywne dla zwierząt (bez soli)
* czekoladowe dropsy dla zwierząt (wiem, że nie wolno fretkom czekolady, ta jest jednak specjalnie dla zwierzątek i Fredzia ją uwielbia)

Niestety nie chce jeść nic innego! Próbowałammokrej karmy dla fretek - nie chciała. Ze względu na to, że mam kota, próbowałam dać jej najróżniejsze kawałki mięska z kocich karm - żadna jej nie pasowała. Nie chce też ryb morskich ani kurczaka - podawałam zmiksowane z warzywami i np. ociupinką makaronu, samo mięso pokrojone, zgniecione - nie chciała:( Przemycałam to jedzonko np. na jej ulubionych chrupkach warzywnych, ale obskrobała mięso i zjadła same chrupki.
Obawiam się o Fredzię, bo głownie powinna jeść mięso. Czy możecie podać mi jakieś specjały, które fretki naprawdę lubią lub podpowiedzieć w jaki sposób urozmaicić jej dietę?
szpila159
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2008, o 21:17

Re: Problem z żywieniem Fredzi:(

Post autor: szpila159 »

Ja aktualnie nie mam jeszcze tchórzofretki, ale dużo o nich czytałam i naprawde sporo się dowiedziałam i wiem, że mięso surowe powinny dostawać raz na 2 tygodnie. A próbowałaś np. z pokrojonymi owocami?
moim zdaniem ona raczej nie jest chora ani nic z tych rzeczy, może pprostu jejto jedzonko nie smakuje i tyle
Lilithka
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2008, o 08:39

Re: Problem z żywieniem Fredzi:(

Post autor: Lilithka »

Hmmm ja również sporo czytałam. Dowiedziałam się, że codziennie powinna dostawać mięso(jest podstawą diety fretek), niekoniecznie surowe, które powinno wchodzić w skład karmy oraz, że najlepiej samemu przygotowywać taką karmę z mięsa oraz np. ryżu i warzyw.

Chodzi mi o podpowiedzi co lubią fretki, jakiśprzepis lubtrik jak wprowadzić do jej diety urozmaicone produkty oraz to, czego potrzebuje najbardziej.

Nie chce jeść owoców:(
szpila159
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2008, o 21:17

Re: Problem z żywieniem Fredzi:(

Post autor: szpila159 »

No to w tym ci już nie pomoge, bonaprawde nie wiem
Ja znów mam inny problem. Ja kocham te kochane ogonki
Ale rodzice nie chcą fredzi w domu, bo uważają że cuchnie i w żaden sposób nie dają sobie udowodnić, że fredzia po sterylce ie śmierdzi
AbGart
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2009, o 20:25

Re: Problem z żywieniem Fredzi:(

Post autor: AbGart »

wiem ze dawno pisaliscie ale po sterlylce nadal smierdzi tylko mniej i mleka sie nie podaje! bo fretki maja laktoze czy cos i nie moga i owoców tez nie zaduzo a chrupki i czekolada to nie jestem pewnien bo jak napisalas to sa dla zwierzat ale i tak nie jestem pewien wiec to moze je zabijac od syrodka / / /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość