Problemy z oczami

416asia
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2008, o 07:57

Problemy z oczami

Post autor: 416asia »

Zauwarzyłam wczoraj że Gucio trze oczy, jedno miał takie juz malutkie opuchniete 2 było prawie normalne coś z tego opuchnietego zwisało, wziełam umyłam to. Natomiast dzis:/ ma juz problem z 2 oczkami i je trze jest jakby slepy, reszta go prubuje umyć ale chyba robią mu wiekszą krzywdę ma ktoś na to wytłumaczenie.
Nie ukrywam ze sie martwie bo jeżeli to coś zakażnego //// a ja mam 4 szynszylaków.
Ide dziś do weterynarza ale może ktoś się z czyms takim już spodkał
Awatar użytkownika
kasiak121
Posty: 40
Rejestracja: 13 paź 2008, o 12:59

Re: Problemy z oczami

Post autor: kasiak121 »

Na szczęście się nie spotkałam, ale powiedz nam co weterynarz powiedział o oczkach maluszka? Zapisał jakieś kropelki?
416asia
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2008, o 07:57

Re: Problemy z oczami

Post autor: 416asia »

ropne zapalenie spojówek zapisał kropelki które również mi dał i kropienie mu uczów niby miałam to robic tydzien ale Gutek to kanalia ] i wierzcie mi 2 razy dziennie kropiłam oczka:P i za kazdym razem po 3 razy mnie gryzł po 5 dniach zaniechałam
Awatar użytkownika
kasiak121
Posty: 40
Rejestracja: 13 paź 2008, o 12:59

Re: Problemy z oczami

Post autor: kasiak121 »

Nie było to zbyt rozważne zaniechać zalecenia lekarza. nawet, gdy szylek Cię gryzł. To przecież dla jego dobra. Mimo to mam nadzieję, że stan się poprawił?
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Problemy z oczami

Post autor: olaś »

Ja miałam zapalenie spojowek .

Wiesz lepiej podawać leki, to normalne że nie chciał. Raz go leciutko zaboli w oczko ale przynajmniej będzie zdrowy niż ma zdechnąć.
Awatar użytkownika
kasiak121
Posty: 40
Rejestracja: 13 paź 2008, o 12:59

Re: Problemy z oczami

Post autor: kasiak121 »

Zdechnąć może aż nie, ale może jak coś stracić wzrok. Nie wiadomo, jakie mogą być potem powikłania.
BrakLoginu
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2009, o 08:55

Re: Problemy z oczami

Post autor: BrakLoginu »

Dobrze się nie znam, ale przyczyną mogły być zbyt częste kąpiele.
kolorowooka
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2009, o 00:22

Re: Problemy z oczami

Post autor: kolorowooka »

jak sie nazywały te kropelki dla szylek? moja szylka tez ma spuchniete oczka. czy mozna im wkraplac np świetlik?
416asia
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2008, o 07:57

Re: Problemy z oczami

Post autor: 416asia »

Nie no to nie odpiasku, myśle że to akurat było powikłanie po kastracji bo jakoś tak 5 dni po to zobaczyłam, reszta kanali była zdrowa, może stół gdzies był niewytarty i się zaraził
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Problemy z oczami

Post autor: dream »

kolorowooka pisze:jak sie nazywały te kropelki dla szylek? moja szylka tez ma spuchniete oczka. czy mozna im wkraplac np świetlik?
jesli są także do uszu to zapewne dicortineff większosc kropli na zapalenie spojowek jest na bazie neo/gentamycyny więc jakie by nie byly i tak ich nie dostaniesz bez recepty.


swietlik działa łagodząco ale przy zapaleniu spojowek i tak nie pomoze.
Toomx
Posty: 8
Rejestracja: 27 mar 2010, o 10:25

Re: Problemy z oczami

Post autor: Toomx »

mogło to być od kapieli a raczej od brudnego piasku piasek powinno się zmieniać co dwa no trzy dni a wiadomo że szynszylek to nasika to co innego w piasek a jeszcze jak biega to kurz itp więc piasek powinno się szynszylkom raz dziennie podawać nie powinien byc z nimi w kladce bo wtedy dochodzi do zabrudzenia go a co sie z tym wiarze wieloma chorobami tez
Nadereh00
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, o 13:02

Re: Problemy z oczami

Post autor: Nadereh00 »

416asia pisze:Zauwarzyłam wczoraj że Gucio trze oczy, jedno miał takie juz malutkie opuchniete 2 było prawie normalne coś z tego opuchnietego zwisało, wziełam umyłam to. Natomiast dzis:/ ma juz problem z 2 oczkami i je trze jest jakby slepy, reszta go prubuje umyć ale chyba robią mu wiekszą krzywdę ma ktoś na to wytłumaczenie.
Nie ukrywam ze sie martwie bo jeżeli to coś zakażnego //// a ja mam 4 szynszylaków.
Ide dziś do weterynarza ale może ktoś się z czyms takim już spodkał
ja z moimi malymi slodziakami. jeden mial krwawe oczko i niestety zdechl ale innym tez przecieralam oczko jalowym wacikiem z woda i zyja. No i przez to mnie teraz uwielbiaja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości