problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Micz_Bicz »

Witam, już kiedyś tu pisałem gdy złapała mnie slina zgaga która trzymała mnie tydzien. Od tamtego czasu co jakis czas tak mam, jak najem sie duzo slodkiego i innych rzeczy to trzyma mnie tydzien takie cos, ze mam nudnosci, bole brzucha, palenie w zaladku, slinotok czasem i zaparcia. Ostatnio mialem silne zaparcia i bole brzucha. Zrobilem USG i wszystko ok. Samo przeszlo. Wczoraj sie najadlem czekolady, cukierkow czekoladowych i innych rzeczy, nie spalem cala noc, bylo mi niedobrze, palilo mnie w zaladku. I dzis to samo, tak sie zle czuje, ze nie wiem. Dlugo mnie zwykle cos takiegotrzyma, musze to szybko zlikwidowac. Jaki lek na to, zeby teraz szybko lepiej sie poczol? Lekarz mowil, ze mozliwe, ze to zla dieta. Jak mowilem ostatnio mialem USG i nic nie wykazalo, w przeszlosci mialem gastroskopie, usg kilka razy, badanie krwi, kalu i nic nie wykazalo.
Prosze o odp
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Jakusz »

Skoro jesz dużo słodyczy jak sam piszesz, to nie dziw się, że masz zgagę. Po prostu unikaj słodyczy i ciężkostrawnych potraw.

Na zgagę jest dużo różnych preparatów - ich głównym zadaniem jest neutralizacja kwasów żołądkowych, zwiększenie pH.

Idź do pierwszej lepszej apteki, a tam Ci coś dadzą (manti, reni, ranigast czy jakikolwiek inny zgagostop).

A net też nie gryzie i w wyszukiwarkę można wpisać zgaga a na pewno coś wyskoczy.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Micz_Bicz »

Zgaga to jakby mnie paliło w przełyku, a mnie pali w żołądku, NIEDOBRZE MI (czego przy zgadze nie ma) i źle się czuję. Po Reni to zawsze jeszcze gorzej się czuję.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Orchidea »

Moim zdaniem skoro miałeś kilka różnych badań i nic nie wykazało,to pewnie jest wszystko w porządku.Ja sama mam ciągle problemy z żołądkiem,brzuchem i też miałam kilka badań w tym kierunku i dalej nic nie wiem.A problem jak był-tak jest. Prawdopodobnie to zespół jelita drażliwego.Może i Ciebie to dotyczy.Zmień dietę na jakiś czas i zobaczysz czy da to jakieś rezultaty.Bo skoro piszesz,że tak Ci się dzieje po zjedzeniu dużej ilości słodyczy-to może po prostu z nich zrezygnuj (choć jest to trudne:P ) albo chociaż ogranicz ich ilość.
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Micz_Bicz »

Nie tylko od słodyczy, nawet jak walnę mieszankę kanapka z pomidorem i serem, serek, pączek i pieczona buła z kiełbasą i serem to mnie tak weźmie, sęk w tym, że zwykle kładę się spać i na drugi dzień nic mi nie jest, ale raz w miesiącu łapie mnie tak, że trzyma tydzień lub dłużej, prawdziwa katorga dla mnie. Postaram się, tylko co mam teraz zrobić, żeby się lepiej poczuć? przeczytałem, że po bioprazolu mogą wystąpić nudności, bóle brzucha, nudności więc skoro mam nudności i to wezmę to się trochę boję, bo w sumie nie wiem czy to faktycznie mi się tego kwasu tyle wydziela. Zespół jelita drażliwego? a jak to się wykrywa, miałem USG i ok było.
Jak miałem takie coś pierwszy raz to byłem u lekarza, przepisał mi Debridat w syropie, nawet mnie to wyregulowało, ale powiedział mi wtedy, że nie da mnie na badania drugi raz, bo jak nawpieprzałem się karkówki to nie mam co się dziwić, że mi niedobrze, boli mnie żołądek i mnie w nim piecze, teraz też by mi tak pewnie powiedzieli, moja lekarka rodzinna jest taka, że dla niej każdy, albo hipochondryk, albo mu coś jest, bo ma za dużo stresu Tak więc. Choć raz szarpnąłem się na kilka wizyt u najlepszej p Gastrolog w moim mieście (wymusiłem skierowanie) no i ona mi właśnie serie badań zrobiła i też stwierdziła, że może być ze stresu (tylko chodziłem do niej grubo ponad pół roku temu), i teraz jak mam tą złą dietę tak więc może faktycznie kwestia diety, ale przed słodyczami nie mogę się powstrzymać.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Orchidea »

.bo usg tego raczej nie wykryje-zespołu jelita drażliwego.Poszukaj w internecie o tym.Mam to samo-miesiąc,parę tygodni spokoju a potem się znowu zaczyna.I tak w kółko Macieja.Stres też to nasila oraz jakieś konkretne potrawy.Jeśli też to masz-to lekarstwa jako takiego nie ma.Jak wyżej zmiana diety,złych nawyków itd.Spróbuj może Colon C.Mi ostatnio lekarz też to polecił.I niestety stres i nerwy mogą nasilać te objawy.Znam to z doświadczenia.Najgorzej jest,gdy ból złapie w podróży czy w jakimś obcym miesjcu.I naturalnie udaj się do lekarza :]
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Micz_Bicz »

Robie sobie taką dietę, jem tylko jogurty i suchary, może wtedy mi szybciej ten żołądek ustąpi, bo się męcze
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Micz_Bicz »

Jeszcze mi nie przeszło. Byłem dziś w przychodni, ale lekarki nie było, pójdę dopiero w środę Zjadłem przed chwilą podświadomie tabliczkę czekolady, (zobaczyłem czekoladę, otworzyłem chciałem zjeść jeden pasek, a podświadomie w chwile zjadłem całą tabliczkę) i teraz normalnie umieram z tym żołądkiem. Co ja mam robić?
Awatar użytkownika
Agnieszka244
Posty: 58
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:03

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Agnieszka244 »

Domyślam się, że częściej zdarzaja Ci się takie podświadome jedzenie, więc nic dziwnego,że Twój układ pokarmowy nie wytrzymuje. A jak z waga?
Zgage, uczucie pieczenia w przełyku można złagodzić pijąc szklanke ciepłego mleka. Co do zaparć to nie polecam środków przeczyszczających, bo już w ogole rozleniwisz sobie jelita.
Pozatym jeśli lekarze nic nie wykryli to być może mają rację, że to winna twojego sposobu odżywiania. Zamiast czekolady może więcej jogurtów i jabłek )
Micz_Bicz
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:57

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Micz_Bicz »

W ogóle od tego nie tyje. Dietę mam nie za ciekawą, bo potrafię zjeść kanapkę, paczkę cukierków czekoladowych, dwa batoniki, pieczoną bułkę z kiełbasą i serem. Mam dziś dość długą próbę przed koncertem (jestem gitarzystą), tak więc boję się, cobym nie wymiotował lub coś. Wypiję zaraz miętę, może to pomoże, a jak coś to w ostateczności mam jakieś tabsy przeciwwymiotne i przeciwnudnościowe więc to ostateczność, bo już rano to brałem tak się źle czułem. Do lekarki w środę dopiero, a dziś i w niedzielę MUSZĘ się dobrze czuć.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: doktorka »

jak juz pisalam Tobie duzo wczesniej wyglada na refluks zoladkowo-przelykowy, co rzecz jasna nie wyjdzie na USG, trzeba zrobic specjalne badania (np pH-metrie). Nie leczy sie farmakologicznie rzeczy, ktorych przyczyny sie nie zna, albo przyczyne mozna zlikwidowac. Bo to jak widzisz nie pomaga. Oczywiscie jak bedziesz sie szprycowal tabsami to sobie tylko zaszkodzisz. No ale coz, pisalam Ci to wszystko 1000 razy jakis czas temu, bez rezultatu jak widze. Btw prosze nie wysylac mi wiadomosci na PW]
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: doktorka »

a no i moze byc jeszcze zespol jelita drazliwego. ale zla wiadomosc jest taka, ze tego sie nie da wyleczyc. po prostu trzeba wiedziec jakie jedzenie nasila objawy i tego jedzenia nie jesc.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: problemy z żołądkiem (zaparcia, nudności. bóle brzucha)

Post autor: Jakusz »

Micz_Bicz, matko kochana - człowieku! Ty zjadasz tabliczkę czekolady na raz, a potem się dziwisz, że masz zaparcia!? Trochę rozsądku w odżywianiu. Postaraj się zaplanować sobie dietę na dzień, jeść lekkostrawne potrawy, odstawić w ogóle słodycze i nie przejadać się. Poczytaj trochę o zbilansowane i zdrowej diecie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości