produkty pszczele

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Pawel_T
Posty: 10
Rejestracja: 21 paź 2007, o 16:54

produkty pszczele

Post autor: Pawel_T »

ruszyła w tv kampania mająca zachęcać nas do spożywania miodu i produktów pszczelich. Zastanawia mnie czy -miód, propolis i jad są rzeczywiście lekiem na wszystko. Co prawda miód zawiera proste cukry itp które są dobrze przyswajalne ale czy rzeczywiście mają aż takie znaczenie w profilaktyce?
Drugie moje pytanie dotyczy dawki- wszystko w nadmiarze szkodzi, a jak to jest z produktami pszczelimi ?
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: produkty pszczele

Post autor: Sunflower77 »

No, zastanawiające ile to kilogramów miodu człowiek by musiał zjeść, aby mu zaszkodziło

Raczej nie mozna przedawkować miodu Inaczej Kubusia Puchatka by juz nie było.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: produkty pszczele

Post autor: Aniaww »

Oczywiście że miód i produkty pszczele nie są lekami na wszystko, ale na pewno są bardzo wartościowymi produktami.

Miód to nie tylko cukry proste, to również witaminy, substancje antybakteryjne itd.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: produkty pszczele

Post autor: skarabae »

Ludzie lubią panacea. Napewno warto zastąpić miodem cukier rafinowany. Przy okazji warto wiedzieć, że spożycia miodu nie poleca się niemowlętom ze względu na występujące w nim spory Clostridum botulinum.
ryoohki
Posty: 14
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 12:24

Re: produkty pszczele

Post autor: ryoohki »

Sunflower77 pisze:No, zastanawiające ile to kilogramów miodu człowiek by musiał zjeść, aby mu zaszkodziło

Raczej nie mozna przedawkować miodu Inaczej Kubusia Puchatka by juz nie było.
mniej niż myślisz woda z miodem wypita na czczo ma właściwości przeczyszczające, tak więc ilość mogąca spowodować biegunkę wcale nie musi być taka duża
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: produkty pszczele

Post autor: Sunflower77 »

Woda z miodem tak, ale sam miód Zresztą kto byłby w stanie zjeść np cały słoik za pierwszym posiedzeniem
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: produkty pszczele

Post autor: Aniaww »

Szczerze mówiąc próbowałam tej wody z miodem i efekt był żaden. może i działa lekko w tym kierunku, albo zależy to od cech osobniczych.
ryoohki
Posty: 14
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 12:24

Re: produkty pszczele

Post autor: ryoohki »

Aniaww pisze:Szczerze mówiąc próbowałam tej wody z miodem i efekt był żaden. może i działa lekko w tym kierunku, albo zależy to od cech osobniczych.
miód należy do osmotycznych związków przeczyszczających, tak więc różnie działa
Władziocha
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2011, o 12:15

Re: produkty pszczele

Post autor: Władziocha »

ja przez 3 tyg byłam na rygorystycznej diecie białkowej, rozchorowałam sie ciężko (zapalenie płuch i ucha) ale wciąż próbowałam trzymac sie diety. W koncu poszłam po rozum do głowy i zaczęłam jeść normalnie (rosołek, MIÓD). No i własnie troche zaczełam szaleć bo w ciągu trzech dób zjadłam trzy słoje miodu 500g. i powiem wam że wyzdrowiałam, czuje się świetnie (zła jestem tylko ze przytyłam 2kg) i nie czuje zadnych skutków ubocznych
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: produkty pszczele

Post autor: Tau »

Miód Leczniczy Miód Oczyszczony, (Mel Depuratum)- właściwości odżywcze, antyseptyczne, immunostymulujące.Ryoohki powiedz mi który podręcznik tak mówi i/lub jaka substancja w miodzie powoduje efekt przeczyszczający, bo z 15 minut siedzę przerzucam wiedzę z Farmakognozji i nie mam bladego pojęcia
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: produkty pszczele

Post autor: AleksandraK »

Jedyne, co przychodzi mi na myśl ze szkód to uczulenie- miód potrafi uczulić naprawdę masakrycznie, ale nie on jeden.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: produkty pszczele

Post autor: Medycyna Lwów »

oczywiście że miód w formie płynnej ma właściwości przeczyszczające bo zawiera cukry proste, które działają osmotycznie. Znany syropek Laktuloza na przeczyszczenie działa analogicznie. Oprócz książki warto ruszyć czasem głową.

A co do właściwości immunostymulujących to wg niektórych książek ma je prawie wszystko, co oczywiście jest brednia. Ostatnio nowe badania nad aloesem, który był modelowym immunostymulantem w przeszłości zaprzeczyły temu rzekomemu działaniu.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: produkty pszczele

Post autor: Tau »

AleksandraK - Masz racje i stąd nie zalecany jest dla dzieci, a jednocześnie kit pszczeli na mleku jest silnym immunostymulującym związkiem (normalnie miecz obosieczny)

Z efektów ujemnych nadmiernego wcinania miodu dożucę Hiperglikiemię Ale mimo wszystko kocham Miód

Kaamil.
Postarałem się dla Ciebie i ruszyłem głową:
-NIE MA preparatu Lactoloza (sorry Winetu, sprawdzane w Internecie, a za tydzień jak będę sprawdzę w aptece) a Laktuloza.
- Laktuloza nie jest cukrem prostym a disacharydem, (Miód ma prawdziwe cukry proste jak Glukoza czy Fruktoza w 100% wchłaniane się)
- Ponadto nie jest trawiona przez układ trawienny dlatego przechodzi do okrężnicy i daje efekt przeczyszczenia na drodze Osmotycznej
- Jest to związek półsyntetyczny powstały z izomeryzacji Laktozy, więc wątpię by pojawił się w Miodzie .

Książki, skarb niedoceniany.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości