Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
ngrd
Posty: 6
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:27

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: ngrd »

Myślę, że zeszłoroczny nie jest potrzebny ale zawsze możesz zadzwonić do biura rekrutacji. Łatwo się dodzwonić.

Czyli tegoroczny klucz jest bardzo restrykcyjny? Mam wrażenie, że wszyscy staromaturzyści jakich znam są niemiło zaskoczeni wynikiem z biologii w tym roku. Do jakiego OKE należysz?
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: tista »

ngrd, OKE Kraków
Jest bardzo restrykcyjny (stara matura), a poza tym zrobiłam też masę głupich błędów. W zadaniu 12 z kwiatami roślin okrytonasiennych dostałam 0 za gamety męskie zamiast pyłek. W zadaniu 15 ze skrobią i płynem Lugola trzeba było napisać, że zmiana barw stopniowo się zmieni. W 34 z roślinami bobowatymi słowo klucz to azot, a w 20 z larwami motyla białko. Z bardzo głupich własnych błędów warto wymienić 990 par zasad. Nie uznali mi też uzasadnienia do zadania z zewnętrzną błoną neuronu, i może się odwołam z tym zadaniem, bo egzaminatorka nie potrafiła mi wyjaśnić dlaczego i przeczytała mi tylko co powinno być tam wg klucza. Nie pamiętam z którymi zadaniami był jeszcze jakiś problem, nie zdążyłam wszystkiego dokładnie przejrzeć.
Dzwoniłam na UMW, trzeba wpisać wszystkie wyniki matur jakie się ma i wszystkie numery aneksów, nawet jeśli żaden wynik z danego aneksu Wam się nie liczy
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: fronc »

ja na środę mam termin w Łomży, zobaczymy co wydumali - ale ten klucz to jakaś masakra. Przypomina się wizyta Smolika i tej Kingi, co próbuje się z nimi sądzić, w Dzień Dobry TVN. A Smolik : nie ma żadnego klucza odpowiedzi, ble ble .
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: doktorowa »

Ja w Łomży byłam wczoraj. Ogólnie było miło i sympatycznie. Rozmawiałam z ekspertką z biologii, która powiedziała, że nie ma sensu w moim przypadku się odwoływać, bo już 3 egzaminatorów sprawdzało arkusz i oni nie widzą nić złego w swoim ocenianiu (dziwne, prawda?). Ekspertka z chemii, natomiast, tłumaczyła mi wszystko bardzo szybko i chaotycznie. Miałam wrażenie, że mówimy o całkiem innej chemii.

Mimo wszystko napisałam podanie o ponowne sprawdzenie obu arkuszy w kilku zadaniach. Jak się nie uda, to trudno, ale wg mnie powinnam mieć dodatkowo od 1 do 4 pkt.
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: fronc »

eh, w zadaniu z parzydełkowcami się nie wstrzeliłem w klucz wgl ( trzeba było podać funkcję np. parzydełek), parę jeszcze głupich błędów - i wyszedł wynik taki jak rok temu. Ale również uważam że było miło i sympatycznie W ramach rewanżu zajumałem im długopis
hippie
Posty: 25
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:14

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: hippie »

Fronc, bo zdaje się, że jesteś specjalistą od Olsztyna jak obstawiasz tegoroczny próg po ogłoszeniu warszawskiego?
przyznaję, że Olsztyn może być moja jedyną szansą w tym roku
a lata lecą
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: fronc »

Myślę, że wróci do tego sprzed 2 lat, moze lekko się podniesie. Stawiam na ostateczny: 436
hippie
Posty: 25
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:14

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: hippie »

Mam nadzieję, że będziesz miał rację!
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: fronc »

No u mnie właśnie też lecą / 444 mam, a ty ?
hippie
Posty: 25
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:14

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: hippie »

według strony 462, ale zgodnie z moimi obliczeniami powinnam mieć 464 kontaktowałam się już z nimi, co z tym fantem.
w każdym razie rezerwowa!
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: tista »

Są wyniki.
450 pkt, 372 miejsce na liście
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: fronc »

mam nadzieję, że większość czołówki to ludzie którzy pójdą na wum i cmuj ^^
dandex
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2012, o 10:46

Re: Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: dandex »

w tamtym roku moja pozycja ~220 , ale mature poprawiłem o 28pkt % i znów mam tę pozycje(rozniącą się kilka miejsc)!
Co więcej znowu zapchają takie osoby listy. Wątpię, że komisja akredytacyjna pomogła( UWM dostał pozytywną opinie)
Ostatnio zmieniony 9 lip 2015, o 12:45 przez dandex, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości