Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
agnmid
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2012, o 18:48

Próg punktowy na Kierunek Lekarski Olsztyn

Post autor: agnmid »

przeczytalam ze prog punktowy na lekarski na uwm wynosi 450 punktow
ale jak to jest mozliwe skoro liczy sie to tak
R biologia ( wynik razy 2)
R chemia ( wynik razy 2 )
+ P fizyka lub matma ( wynik z matury)
to wychodzi ze trzeba miec po najmniej po 90 % ze wszystkiego
90*2=180
90*2=180
90*1=90
180+180+90=450
czy mozliwe ze tak wysoki prog punktowy jest ?
ile trzeba miec najmniej punktow by sie dostac ?
buena
Posty: 39
Rejestracja: 6 lip 2011, o 21:08

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: buena »

No jak chcesz startowac z jakas podstawa to dokladnie tak Dlatego proponowalabym 3x rozszerzenie
Awatar użytkownika
magilla7
Posty: 22
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 17:51

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: magilla7 »

ale ciekawe sk?d ten próg? z jakiego miesi?ca? bo wed?ug tego co pisali ludzie tutaj na forum, to wynosi? 212*2= 424
mo?e nie uwzgl?dniono wrze?niowego naboru.
mamamia
Posty: 27
Rejestracja: 13 lip 2010, o 11:07

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: mamamia »

tak 212 to jest próg po kampanii wrzesniowej
jacksonguitar
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2012, o 23:23

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: jacksonguitar »

Jak my?licie, skoczy próg w tym roku ? Mam 235pkt (73 r.biola 88 r.chemia 74 p.matma) i zastanawiam si? czy si? uda ?
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: verq »

Wyniki z podstawowej matury nie dziel? si? przez 2 przypadkiem? Wtedy masz 198/300 (lub (73+88)*2 + 74 = 396), wi?c raczej mo?e si? nie uda?, nawet przy spadku progu przez fizyk?.
Trzeba by?o pisa? matm? R.

Ze strony UWM dotycz?cej rekrutacji na lekarski:
Nabór na studia kandydatów legitymuj?cych si? ?wiadectwem dojrza?o?ci uzyskanym w systemie „nowej matury” nast?puje na podstawie konkursu (rankingu) sumy % punktów uzyskanych na ?wiadectwie dojrza?o?ci z trzech przedmiotów obj?tych post?powaniem kwalifikacyjnym - do wyboru trzy spo?ród n/w przedmiotów:

1. biologia

2. chemia

3. fizyka i astronomia

4. matematyka.

Zasady obliczania punktów:

Dla przedmiotów kwalifikacyjnych okre?lonych dla danego kierunku studiów, z których egzamin maturalny z?o?ony zosta? na poziomie rozszerzonym z wynikiem co najmniej 30% punktów – do obliczenia wyniku % punktów z danego przedmiotu stosuje si? zasad?: liczb? % punktów uzyskan? na poziomie rozszerzonym mno?y si? przez wspó?czynnik 2. Kandydatowi na studia – do obliczenia sumy % punktów uwzgl?dnia si? 0 (zero) % punktów z danego przedmiotu – je?eli egzamin z tego przedmiotu z?o?ony zosta? na poziomie poni?ej 30% punktów lub przedmiot nie wyst?puje na ?wiadectwie dojrza?o?ci. Kandydatowi na studia, legitymuj?cemu si? ?wiadectwem dojrza?o?ci, zawieraj?cym wynik egzaminu maturalnego z?o?onych na poziomach: podstawowym i rozszerzonym, do obliczenia sumy % punktów uwzgl?dnia si?:

a/ wynik poziomu rozszerzonego, je?eli egzamin maturalny z przedmiotu z?o?ony zosta? na poziomie 30 i powy?ej 30% punktów,

b/ wynik poziomu podstawowego, je?eli egzamin maturalny z przedmiotu sk?adany na poziomie rozszerzonym, z?o?ony zosta? z wynikiem poni?ej 30% punktów oraz je?eli wynik poziomu podstawowego jest równy lub wy?szy od wyniku poziomu rozszerzonego obliczonego wed?ug ww zasad.

Do kwalifikacji na studia brane s? pod uwag? wyniki z czci pisemnej egzaminów maturalnych.

Dla przedmiotów kwalifikacyjnych, z których egzamin maturalny z?o?ony zosta? na poziomie dwuj?zycznym stosuje si? zasad? obliczania punktów odpowiednio jak dla poziomu rozszerzonego.
jacksonguitar
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2012, o 23:23

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: jacksonguitar »

No w?asnie ja ju? nie wiem jak jest z obliczaniem tych punktów bo na ich stronce pisze ?e próg wynosi 450pkt. ale to chyba po przemno?eniu w ten sposób (73+88+74)x2 ? bo inaczej trzeba by by?o mie? wszystko napisane na powy?ej 90 O.o a skoro w zesz?ym roku próg po kampanii wynosi? 212 ?
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: verq »

Próg wynosi? 424. Na forum dzielimy przez 2, bo wygodniej porównywa? z innymi uczelniami.
Ty masz 396/600 punktów.
jacksonguitar
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2012, o 23:23

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: jacksonguitar »

Ok, dzi?ki teraz wszystko wiem.
buena
Posty: 39
Rejestracja: 6 lip 2011, o 21:08

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: buena »

wiadomo jaki jest prog po 1 liscie na lekarski w tym roku?
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: verq »

Ja mam 478 co daje mi 63 pozycj? na li?cie przyj?tych. I tak najprawdopodobniej zwalniam miejsce.
Tylko tyle informacji widz? na moim koncie.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: wojtass »

ja mam 460 i te? si? dosta?em. Jak si? dostan? do ?odzi oboj?tnie z której listy to te? miejsce zwalniam w Olsztynie
shirley
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 21:39

Re: pró punktowy na lekarski

Post autor: shirley »

Wojtass a je?li mog? zapyta?,to które masz miejsce na li?cie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości