Próg punktowy na lekarski Szczecin

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
czek
Posty: 5
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 13:12

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: czek »

a jak myślicie spadnie cosik jeszcze w tym roku na stac lek?
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: Stabilo »

roztoczasawsrodnas, no niby tak, ale zważywszy na to, że rok, albo dwa lata wcześniej w Szczecinie na stacjonarny lek próg wyniósł 198pkt, to skok był ogromny. Zresztą teraz też jest chyba coś koło 200pkt:).
czek, ciężko stwierdzić. Może jeden punkt, ale zawsze można jeszcze próbować odwołania:).
roztoczasawsrodnas
Posty: 50
Rejestracja: 27 lut 2008, o 16:01

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: roztoczasawsrodnas »

Stabilo ale to w końcu podstawa z fizyki. mi przynajmniej bardziej odpowiada, zreszta zdawałam na maturze podstawe a chcac wybrać sie do szczecina musiałabym rozwalić rozszerzoną co jest niewykonalne w moim przypadku. czas pokaze ale bede wznosic modły o jak najniższy próg
czek
Posty: 5
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 13:12

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: czek »

lekarski stac 208 !
MiXo
Posty: 19
Rejestracja: 11 cze 2012, o 16:30

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: MiXo »

Stabilo mógłbyś mi napisać na jakiej zasadzie działają odwołania i czy są w ogóle z niego jakieś szanse?
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: Stabilo »

MiXo, nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa szczerze mówiąc , ale kilku moich znajomych się właśnie w ten sposób dostało. Chyba jak się dostanie decyzję o nieprzyjęciu na studia, to dopiero wtedy pisze się takie odwołanie. Jeśli brakło Ci tam załóżmy jednego punkta i dobrze to uzasadnisz, to jest szansa, że dostaniesz pozytywną odpowiedź.
Awatar użytkownika
emenems
Posty: 81
Rejestracja: 30 paź 2007, o 18:13

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: emenems »

Myślicie że możliwe jest by próg w tym roku z tą fizyką podstawową wyniósł 224?
Jakie były progi na uczelniach z Bio R, Chem R i Fiz P?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: goodman »

Progi punktowe na uczelnie wymagające podstawowej fizyki:
2010
Wawa: 252(fiz 84%)
Wrocek: 249
2011
Wawa: 245
Wrocek: 245
2012
Wawa: 243(fiz 76%)
Wrocek: 240
(z tym, że fizyka w tym roku zaskoczyła sporo osób swoją nieco inną formą i wysokim poziomem, więc wyniki były dosyć słabe)

Szczerze wątpię w to, że będzie aż tak niski próg jak 224. Prędzej spodziewałbym sie czegoś z przedziału 230-245. Jedyną konkurencją w tym roku dla Szczecina jest Wrocław, więc wszyscy zdający fizykę będą składać głównie do tych dwóch uczelni(jeszcze jest niby Warszawa, ale tam fizyka jest wymienna na matmę podst., z której o wiele łatwiej o wynik w granicach 96-100%, więc mało komu sie ta fizyka tu przyda). Sam z racji tego, że zdaje fizykę w tym roku będę składał na Wrocław i Szczecin( z tym, że bardziej skłaniam się w kierunku Wrocka, bo do Szczecina mam 750km)
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: halidor »

wg mnie prog w szczecinie bedzie podobny do wroclawia
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: goodman »

Będzie podobny, ale powinien być też trochę niższy. Wrocław ma lepsze położenie na mapie, jest tez nieco lepiej połączony ze światem - ma autostradę A4, którą można szybko do niego zajechać i posiada wyzsza renomę miasta studenckiego. Jako miasto i uczelnia bardziej przyciąga ogół studentów, niż Szczecin. PUM zawsze miał niższe progi w stosunku do innych uczelni i raczej się to wiele nie zmieni.

halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: halidor »

te wszystkie argumenty sa ok ale dla wiekszosci kandydatow najwazniejsze to dostac sie byle gdzie, wiec nie beda patrzec , zwlaszcza ze szczecin jest tez atrakcyjnym miastem, chyba fajniejszym niz bydzia
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: goodman »

Osobiście to bym już wolał do Bydzi niż do Szczecina.
A co do uczelni z fizą to ten kto będzie miał wyższy wynik to raczej pójdzie do Wrocławia, niż do Szczecina.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: halidor »

dla mnie blizej jest do wroclawia, wiec pewnie z tego powodu bym go wybral, ale gdybym sie tylko dostał do szczecina to wcale bym sie nie wahał , ma tezswoje zalety, blisko morze, bliski niemcy gdzie mozna popracowacza euro, blisko do skandynawii na weekend itd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości