Prosze o pomoc - biologia, medycyna

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
biologiczkaD
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2012, o 13:48

Prosze o pomoc - biologia, medycyna

Post autor: biologiczkaD »

Chciałabym w przyszłości studiować medycynę. Jest to marzenie od wielu lat dlatego jestem pewna, że do matury (chociaż 2014) nie zmienię zdania. Jest tylko jeden problem. Wszyscy mi ją odradzają, mówią, że jest to prawie nie możliwe żeby się dostać i doradzają abym poszła na dziennikarstwo bądź prawo. Ja już sama zaczynam w to wierzyć, że nie dostanę się na moje wymarzone studia. Tracę chęci i siły do tego biologia (z chemią jest dobrze) wchodzi mi ale tylko po długiej nauce teorii. A potem w ćwiczeniach na logikę się wykładam. A to na maturze jest najważniejsze.

Co mam zrobić aby wyćwiczyć sobie technike logicznego myslenia na bilogii? A moze faktycznie nie mam szans na medycyne?
sprzongel
Posty: 20
Rejestracja: 24 mar 2012, o 18:33

Re: Prosze o pomoc - biologia, medycyna

Post autor: sprzongel »

Dwa lata do matury to dużo. Czytaj zadania i klucze odpowiedzi. Żeby się wpasować nie potrzeba dużo wiedzy, raczej zdolność do prostego myślenia opisz schemat, sformułuj hipotezę, wniosek. Nie kombinuj, zwykle to najprostsza odpowiedź jest właściwa.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Prosze o pomoc - biologia, medycyna

Post autor: lith »

Oczywiście, że bez szans. Na medycynę nikt się przecież nie dostaje.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Prosze o pomoc - biologia, medycyna

Post autor: wojtak »

Pier*ol to co Ci ludzie mówią i rób to co Ty czujesz!

Rozwiązuj krzyżówki (ja tak robię) albo graj w szachy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości