Proszę o pomoc dot. spermy

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
witekstet
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2011, o 21:31

Proszę o pomoc dot. spermy

Post autor: witekstet »

Witam. Ostatnio miałem u siebie pewną sytuację która teraz mnie dręczy.

Chciałbym zapytać po jakim czasie może wyschnąć sperma, która w bardzo niewielkich ilościach znajdowała się na materiale (skarpetki) w normalnych warunkach pokojowych

I drugie pytanie: czy wyschnięcie tej spermy jednoznacznie oznacza śmierć plemników w niej zawartych

Bardzo proszę o pomoc. Ta sprawa nie daje mi spokoju

Pozdrawiam.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Proszę o pomoc dot. spermy

Post autor: Jakusz »

A ja zadam przewrotne pytanie.

A co się stało?
TheGrzeesiek
Posty: 31
Rejestracja: 7 cze 2011, o 13:33

Re: Proszę o pomoc dot. spermy

Post autor: TheGrzeesiek »

Zapewniam, że plemniki giną bezpośrednio po wysuszeniu spermy. W bardzo sprzyjającym sobie środowisku, czyli w drogach rodnych kobiety - są w stanie przeżyć nawet do 6 dni. Jeżeli o to chodzi to teoretycznie sperma, która znajduje się na skarpetkach oczywiście może doprowadzić do zapłodnienia, ale jedynie po krótkim czasie od wytrysku, ale czy w praktyce byłoby to możliwe?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Proszę o pomoc dot. spermy

Post autor: Stalowy »

Jeżeli sperma zaraz po wytrysku byłaby wprowadzona do dróg rodnych kobiety (nawet ze skarpetki czy innego materiału), to zapłodnienie jest możliwe. Musisz jednak pamiętać, że plemniki to nie jaja jakiegoś stawonoga czy coś, nie mają mechanizmów przetrwalnych (które byłyby wręcz cechą bardzo niepożądaną). Jeżeli plemniki nie trafią od razu do sprzyjającego środowiska okolicy szyjki macicy, to giną.

Wysuszone są martwe, nie mają najmniejszej zdolności do zapłodnienia. Śpij spokojnie Wit
Waat
Posty: 49
Rejestracja: 6 maja 2010, o 11:07

Re: Proszę o pomoc dot. spermy

Post autor: Waat »

Ale żeby skarpetką?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Proszę o pomoc dot. spermy

Post autor: Aszyn »

Może z chusteczką higieniczną pomylili, albo coś
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość